Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisfans welkom op Roland Garros

Tennisfans welkom op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Bij de Open Franse tenniskampioenschappen op Roland Garros zijn toeschouwers welkom. De organisatie maakte donderdag bekend uit te gaan van een maximale capaciteit van 50 tot 60 procent van het aantal tennisfans dat normaal op het tennispark in Parijs wordt toegelaten.

Toen enkele weken terug bekend werd dat bij de US Open de deuren dicht blijven, liet voorzitter Bernard Giudicelli van de Franse tennisfederatie al weten dat het grandslamtoernooi in zijn land alleen zou worden gehouden als er toeschouwers welkom zouden zijn. In welke mate dat zal zijn, vertelde hij donderdag. In de grote stadions mogen groepen van maximaal vier mensen bij elkaar zitten, met een lege stoel tussen hen en andere groepen. Rond de kleinere banen blijft de helft van de stoeltjes onbezet.

Giudicelli rekende voor dat de maatregelen betekenen dat er op de eerste dagen van het toernooi, wanneer er op alle banen wordt gespeeld, zo'n 20.000 toeschouwers het park kunnen betreden. Op de dag dat een finale wordt gespeeld is er plaats voor 10.000 fans. Die aantallen kunnen nog worden aangepast als de Franse overheid de regels rond 'social distancing' aanpast. Mondkapjes zijn verplicht wanneer mensen zich verplaatsen op het tennispark, op de tribune wordt slechts aangeraden ze te dragen. "Als de situatie zich goed ontwikkelt zijn er in september meer kaartjes beschikbaar", zei Giudicelli. Mochten er juist minder toeschouwers welkom zijn dan wordt er onder de mensen die reeds een ticket hebben geloot.

Roland Garros zou eigenlijk in mei beginnen, maar het coronavirus voorkwam dat. Nu moet het toernooi na de kwalificaties op 27 september beginnen. De afsluitende mannenfinale is op 11 september. De US Open staan van 31 augustus tot en met 13 september gepland.

Meer uit Sport

Italiaanse wielrenner Ganna van INEOS naar Lidl-Trek

BERLIJN (ANP/BELGA) - Tweevoudig wereldkampioen tijdrijden Filippo Ganna verruilt Netcompany INEOS volgend jaar voor Lidl-Trek. De 30-jarige Italiaan heeft een contract getekend voor drie seizoenen, tot en met 2029, zo meldt de Duitse wielerploeg.

40 minuten geleden
Formule 1 tekent tienjarig contract voor grand prix in Rwanda

KIGALI (ANP) - De Formule 1 keert terug naar Afrika. De autosportklasse heeft een tienjarig contract afgesloten met Rwanda, meldt het op de officiële website. De eerste grand prix zal vermoedelijk begin 2030 worden verreden, als het speciaal voor de Formule 1 aangelegde circuit in Bugeresa klaar is.

2 uur geleden
Shirt basketballegende Jordan verkocht voor recordbedrag

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een wedstrijdshirt dat de Amerikaanse basketballegende Michael Jordan droeg tijdens de NBA-finale van 1998 is verkocht voor het recordbedrag van 14 miljoen dollar (ongeveer 12,55 miljoen euro). Volgens het Amerikaanse veilinghuis Hunt Auctions is dit de hoogste prijs die ooit is betaald voor basketbalmemorabilia.

5 uur geleden
Turnster Visser na polsblessure fit genoeg voor WK

ROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is na een polsblessure fit genoeg om bij de WK in Rotterdam een volledige meerkamp te turnen. Visser sloeg begin oktober de tweede en laatste kwalificatiewedstrijd voor de WK over vanwege haar polsklachten.

18 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen ontloopt concurrent Richardson op WK

LONDEN (ANP/RTR) - Matthew Richardson heeft zich teruggetrokken voor de WK baanwielrennen in Shanghai. De Britse wielerbond geeft geen verklaring voor de afwezigheid van de grote concurrent van Harrie Lavreysen.

19 uur geleden
Turner De Munck vervangt geblesseerde Hagenaar bij WK Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Turner Loran de Munck (27) komt alsnog in actie bij de WK in eigen land. De Munck, die in eerste instantie was aangewezen als een van de reserves, vervangt de geblesseerde Jordi Hagenaar. Dat meldt turnbond KNGU.

20 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp boekt in Shanghai knappe zege op Fils

SHANGHAI (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft in de derde ronde van het masterstoernooi van Shanghai een knappe overwinning geboekt op de Fransman Arthur Fils. De beste tennisser van Nederland was in China met 7-5 6-4 te sterk voor de nummer 8 van de plaatsingslijst. Hij treft de Spanjaard Rafael Jódar in de vierde ronde.

23 uur geleden