Tennisfans welkom op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Bij de Open Franse tenniskampioenschappen op Roland Garros zijn toeschouwers welkom. De organisatie maakte donderdag bekend uit te gaan van een maximale capaciteit van 50 tot 60 procent van het aantal tennisfans dat normaal op het tennispark in Parijs wordt toegelaten.
Toen enkele weken terug bekend werd dat bij de US Open de deuren dicht blijven, liet voorzitter Bernard Giudicelli van de Franse tennisfederatie al weten dat het grandslamtoernooi in zijn land alleen zou worden gehouden als er toeschouwers welkom zouden zijn. In welke mate dat zal zijn, vertelde hij donderdag. In de grote stadions mogen groepen van maximaal vier mensen bij elkaar zitten, met een lege stoel tussen hen en andere groepen. Rond de kleinere banen blijft de helft van de stoeltjes onbezet.
Giudicelli rekende voor dat de maatregelen betekenen dat er op de eerste dagen van het toernooi, wanneer er op alle banen wordt gespeeld, zo'n 20.000 toeschouwers het park kunnen betreden. Op de dag dat een finale wordt gespeeld is er plaats voor 10.000 fans. Die aantallen kunnen nog worden aangepast als de Franse overheid de regels rond 'social distancing' aanpast. Mondkapjes zijn verplicht wanneer mensen zich verplaatsen op het tennispark, op de tribune wordt slechts aangeraden ze te dragen. "Als de situatie zich goed ontwikkelt zijn er in september meer kaartjes beschikbaar", zei Giudicelli. Mochten er juist minder toeschouwers welkom zijn dan wordt er onder de mensen die reeds een ticket hebben geloot.
Roland Garros zou eigenlijk in mei beginnen, maar het coronavirus voorkwam dat. Nu moet het toernooi na de kwalificaties op 27 september beginnen. De afsluitende mannenfinale is op 11 september. De US Open staan van 31 augustus tot en met 13 september gepland.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Luke Littler heeft voor de tweede keer de Premier League of Darts gewonnen. De 19-jarige Engelse wereldkampioen versloeg in een finale van hoog niveau zijn landgenoot Luke Humphries met 11-10 in legs.
40 minuten geledenPARIJS (ANP) - Ben Shelton is uitgeschakeld in de tweede ronde van Roland Garros. De als vierde geplaatste Amerikaan verloor in drie sets van de Belg Raphaël Collignon: 6-4 7-5 6-4.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka heeft de derde ronde bereikt op Roland Garros. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in twee sets van Elsa Jacquemot uit Frankrijk: 7-5 6-2.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Jannik Sinner liep naar eigen zeggen tegen een muur aan tijdens zijn verloren partij in de tweede ronde van Roland Garros. De Italiaanse nummer 1 van de wereld was bij de afwezigheid van de Spanjaard Carlos Alcaraz de grote favoriet voor de titel, maar ging in de hitte in Parijs tot ieders verbazing in vijf sets onderuit tegen de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo, de mondiale nummer 56.
5 uur geledenPIEVE DI SOLIGO (ANP) - Paul Magnier heeft zijn derde ritzege in de Giro d'Italia geboekt. De Franse sprinter van Soudal Quick-Step was na 171 kilometer tussen Fai della Paganella en Pieve di Soligo de beste in de sprint van een grote groep. Magnier bleef de Italianen Edoardo Zambanini en Jonathan Milan voor.
6 uur geledenSCARPERIA E SAN PIERO (ANP/BELGA) - Motorcoureur Marc Márquez lijkt komend weekend bij de Grote Prijs in het Italiaanse Mugello zijn rentree te kunnen maken. De 33-jarige regerend wereldkampioen brak drie weken geleden zijn voet bij een crash tijdens de sprintrace voor de Grote Prijs van Frankrijk. De verwachting was dat de GP van Italië voor hem te vroeg zou komen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Jannik Sinner is uitgeschakeld op Roland Garros, het enige grandslamtoernooi dat hij nog niet wist te winnen. In de tweede ronde verloor de Italiaanse nummer 1 van de wereld tegen alle verwachtingen in, in vijf sets van de Argentijn Juan Manuel Cerúndolo: 6-3 6-2 5-7 1-6 1-6. Sinner leek op weg naar een snelle zege, maar kreeg in de derde set last van fysiek ongemak en kwam dit niet meer te boven.
8 uur geleden