Tenniscircuit in augustus hervat, Roland Garros nog week later
LONDEN (ANP) - Het internationale tenniscircuit wordt begin augustus hervat met het WTA-toernooi van Palermo, dat op 3 augustus begint. De ATP-tour wordt anderhalve week later weer opgestart. De ATP en WTA hebben in samenwerking met de ITF en de twee nog te spelen grandslamtoernooien een herziene kalender opgesteld voor het najaar. Roland Garros is nu een week later en begint nu op 27 september.
Het ATP-toernooi van Washington, dat op vrijdag 14 augustus aanvangt, betekent de herstart van het mannencircuit. De week erna volgt het gecombineerde ATP-/WTA-toernooi van Cincinnati, dat eenmalig wordt gespeeld op het complex van de US Open. De US Open begint op de oorspronkelijke datum, 31 augustus.
Normaliter is de US Open het laatste grandslamtoernooi van het jaar, maar Roland Garros verplaatste het toernooi aanvankelijk naar 20 september. Tot ongenoegen van veel spelers en andere toernooien zoals de Laver Cup, dat dezelfde data voor ogen had.
Roland Garros
Roland Garros staat nu voor 27 september tot en met 11 oktober op de kalender en wordt voorafgegaan door de grote graveltoernooien van Rome en Madrid, voor zowel mannen als vrouwen. Op Roland Garros wordt in de week voorafgaand aan het toernooi ook een kwalificatietoernooi gehouden. De toernooien worden gespeeld zonder toeschouwers of met een beperkt aantal fans.
De kalender is volgens de bonden onderhevig aan verandering en er zullen voortdurend afwegingen worden gemaakt met betrekking tot de gezondheid en veiligheid, het internationale reisbeleid en de goedkeuring van sportevenementen door de overheden.
Kleinere toernooien
Tevens wordt er gekeken of er in een later stadium meer kleinere toernooien kunnen worden toegevoegd aan de kalender. Half juli wordt bekend hoe het schema na Roland Garros voor de mannen eruit komt te zien. De WTA heeft al wel de kalender voor oktober en november bekendgemaakt, met vooral toernooien op Aziatische bodem.
"Het was ons doel om zoveel mogelijk toernooien te verzetten en zo veel mogelijk van het seizoen te redden", zei Andrea Gaudenzi, voorzitter van de ATP.
In augustus worden ook de toernooien op lagere niveau's, zoals de challengertoernooien, weer opgepakt.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.
9 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft voor het derde jaar op rij de tweede ronde van Roland Garros bereikt. De 25-jarige Nederlander won na iets meer dan drie uur met 6-3 3-6 6-3 6-4 van de zestien jaar oudere Stan Wawrinka. De Zwitserse oud-winnaar speelde zijn laatste partij in Parijs. Hij beëindigt na het seizoen zijn carrière.
10 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Amsterdam hebben de landstitel gewonnen. Het elftal van trainer Jesse Mahieu versloeg regerend kampioen Den Bosch na shoot-outs. Voor Amsterdam is het de 22e landstitel uit de clubgeschiedenis en de vijfde deze eeuw. Den Bosch blijft op 23 landstitels staan.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - De Poolse tennisster Iga Swiatek heeft zich eenvoudig geplaatst voor de tweede ronde van Roland Garros. De viervoudig winnares van het grandslamtoernooi in Parijs was met 6-1 6-2 te sterk voor Emerson Jones uit Australië.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor begint dinsdag om 11.00 uur aan zijn wedstrijd tegen Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Roland Garros. Het duel tussen de Nederlander en de Italiaan is de eerste partij van de dag op baan 7.
13 uur geledenMILAAN (ANP/BELGA) - Klassementsleider Jonas Vingegaard wil zich in de laatste week van de Ronde van Italië niet alleen focussen op het behoud van zijn roze trui, maar ook nog minstens een etappe winnen. Dat zei de Deen van Visma - Lease a Bike maandag tijdens een online persconferentie op de laatste rustdag.
15 uur geleden