Tenniscircuit in augustus hervat, Roland Garros nog week later
LONDEN (ANP) - Het internationale tenniscircuit wordt begin augustus hervat met het WTA-toernooi van Palermo, dat op 3 augustus begint. De ATP-tour wordt anderhalve week later weer opgestart. De ATP en WTA hebben in samenwerking met de ITF en de twee nog te spelen grandslamtoernooien een herziene kalender opgesteld voor het najaar. Roland Garros is nu een week later en begint nu op 27 september.
Het ATP-toernooi van Washington, dat op vrijdag 14 augustus aanvangt, betekent de herstart van het mannencircuit. De week erna volgt het gecombineerde ATP-/WTA-toernooi van Cincinnati, dat eenmalig wordt gespeeld op het complex van de US Open. De US Open begint op de oorspronkelijke datum, 31 augustus.
Normaliter is de US Open het laatste grandslamtoernooi van het jaar, maar Roland Garros verplaatste het toernooi aanvankelijk naar 20 september. Tot ongenoegen van veel spelers en andere toernooien zoals de Laver Cup, dat dezelfde data voor ogen had.
Roland Garros
Roland Garros staat nu voor 27 september tot en met 11 oktober op de kalender en wordt voorafgegaan door de grote graveltoernooien van Rome en Madrid, voor zowel mannen als vrouwen. Op Roland Garros wordt in de week voorafgaand aan het toernooi ook een kwalificatietoernooi gehouden. De toernooien worden gespeeld zonder toeschouwers of met een beperkt aantal fans.
De kalender is volgens de bonden onderhevig aan verandering en er zullen voortdurend afwegingen worden gemaakt met betrekking tot de gezondheid en veiligheid, het internationale reisbeleid en de goedkeuring van sportevenementen door de overheden.
Kleinere toernooien
Tevens wordt er gekeken of er in een later stadium meer kleinere toernooien kunnen worden toegevoegd aan de kalender. Half juli wordt bekend hoe het schema na Roland Garros voor de mannen eruit komt te zien. De WTA heeft al wel de kalender voor oktober en november bekendgemaakt, met vooral toernooien op Aziatische bodem.
"Het was ons doel om zoveel mogelijk toernooien te verzetten en zo veel mogelijk van het seizoen te redden", zei Andrea Gaudenzi, voorzitter van de ATP.
In augustus worden ook de toernooien op lagere niveau's, zoals de challengertoernooien, weer opgepakt.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
7 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
1 dag geleden