Tenniscircuit in augustus hervat, Roland Garros nog week later
LONDEN (ANP) - Het internationale tenniscircuit wordt begin augustus hervat met het WTA-toernooi van Palermo, dat op 3 augustus begint. De ATP-tour wordt anderhalve week later weer opgestart. De ATP en WTA hebben in samenwerking met de ITF en de twee nog te spelen grandslamtoernooien een herziene kalender opgesteld voor het najaar. Roland Garros is nu een week later en begint nu op 27 september.
Het ATP-toernooi van Washington, dat op vrijdag 14 augustus aanvangt, betekent de herstart van het mannencircuit. De week erna volgt het gecombineerde ATP-/WTA-toernooi van Cincinnati, dat eenmalig wordt gespeeld op het complex van de US Open. De US Open begint op de oorspronkelijke datum, 31 augustus.
Normaliter is de US Open het laatste grandslamtoernooi van het jaar, maar Roland Garros verplaatste het toernooi aanvankelijk naar 20 september. Tot ongenoegen van veel spelers en andere toernooien zoals de Laver Cup, dat dezelfde data voor ogen had.
Roland Garros
Roland Garros staat nu voor 27 september tot en met 11 oktober op de kalender en wordt voorafgegaan door de grote graveltoernooien van Rome en Madrid, voor zowel mannen als vrouwen. Op Roland Garros wordt in de week voorafgaand aan het toernooi ook een kwalificatietoernooi gehouden. De toernooien worden gespeeld zonder toeschouwers of met een beperkt aantal fans.
De kalender is volgens de bonden onderhevig aan verandering en er zullen voortdurend afwegingen worden gemaakt met betrekking tot de gezondheid en veiligheid, het internationale reisbeleid en de goedkeuring van sportevenementen door de overheden.
Kleinere toernooien
Tevens wordt er gekeken of er in een later stadium meer kleinere toernooien kunnen worden toegevoegd aan de kalender. Half juli wordt bekend hoe het schema na Roland Garros voor de mannen eruit komt te zien. De WTA heeft al wel de kalender voor oktober en november bekendgemaakt, met vooral toernooien op Aziatische bodem.
"Het was ons doel om zoveel mogelijk toernooien te verzetten en zo veel mogelijk van het seizoen te redden", zei Andrea Gaudenzi, voorzitter van de ATP.
In augustus worden ook de toernooien op lagere niveau's, zoals de challengertoernooien, weer opgepakt.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."
1 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg krijgt van bondscoach Niels Kerstholt ongeveer een dag de tijd om de teleurstelling van het missen van een medaille op de olympische gemengde aflossing te verwerken. "Ik moet ze nu even de tijd geven en met rust laten. Morgen gaan we het ijs weer op om volle bak te trainen", zei de bondscoach, die donderdag de volgende wedstrijden op de Spelen heeft.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Niet alleen de Nederlandse shorttrackers zelf, maar ook bondscoach Niels Kerstholt was na het mislopen van een medaille op de olympische gemengde aflossing aangeslagen. "Dan ben je zoveel sneller en zoveel beter en dan gebeurt dit. Dat raakt me, dat zie je nu ook", zei hij na afloop van de race tegen Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena, daarbij doelend op zijn natte ogen.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won dinsdag in twee sets van de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard: 6-4 6-4. Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de Fransman Quentin Halys, die won van Mees Röttgering.
1 uur geleden