Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tennisbonden nemen maatregelen tegen late eindtijden

Tennisbonden nemen maatregelen tegen late eindtijden

LONDEN (ANP) - Tennisbonden ATP en WTA hebben maatregelen genomen tegen de late eindtijden van wedstrijden. Dat is gebeurd naar aanleiding van een oproep vanuit de spelers, zo melden de bonden in een gemeenschappelijke verklaring.

"Het aantal late eindtijden, gedefinieerd als wedstrijden die na middernacht eindigen, is de afgelopen jaren aanzienlijk gestegen, met negatieve gevolgen voor spelers en fans. Dit hangt samen met een toename van de gemiddelde wedstrijdduur", stellen de ATP en WTA.

De laatste maanden ontstond er felle kritiek naar aanleiding van de tijdstippen waarop tenniswedstrijden werden beslist. Vorige week werd er op de United Cup nog tot 02.20 uur plaatselijke tijd getennist. In 2022 kon Alexander Zverev in Acapulco zelfs pas rond 05.00 uur een overwinning vieren, nadat hij nog ver na middernacht de baan op was gestuurd.

Niet later dan 23.00 uur

Wedstrijden mogen in 2024 niet later dan 23.00 uur plaatselijke tijd beginnen. Alleen in bijzondere omstandigheden, zoals culturele tradities of slechte weersomstandigheden, kan daarvan worden afgeweken. Tevens wordt er geprobeerd de wedstrijden in de late avonduren zoveel mogelijk te verplaatsen naar andere banen als eerdere wedstrijden lang dreigen te duren.

Volgens de bonden mogen de avondsessies niet later dan 19.30 uur beginnen en het advies wordt gegeven om die sessies al om 18.30 uur te laten aanvangen. De avondsessies mogen niet uit meer dan twee partijen bestaan en op iedere baan mogen gedurende de dag niet meer dan vijf partijen worden gepland.

De bonden zeggen de maatregelen na dit seizoen te gaan evalueren.

Meer uit Sport

Van de Bunt ziet Eitrem als favoriet voor titel WK allround

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatser Stijn van de Bunt ziet halverwege het WK allround Sander Eitrem als de grote favoriet voor de titel. De Noor reed met 6.01,61 op de 5000 meter het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken en staat na de eerste dag tweede achter Jordan Stolz. De Amerikaan had eerder een grote voorsprong gepakt met de zege op de 500 meter in 34,22.

21 minuten geleden
Van de Bunt halverwege zesde op WK allround, Stolz leidt

HEERENVEEN (ANP) - Stijn van de Bunt is na de eerste dag van het WK allround opgeklommen naar de zesde plaats. De 21-jarige schaatser eindigde op de 5000 meter als tweede achter Sander Eitrem, die met 6.01,61 het baanrecord van Patrick Roest uit de boeken reed en daarmee een groot deel van zijn achterstand op Jordan Stolz goedmaakte.

1 uur geleden
Pogacar soleert voor derde keer op rij naar zege Strade Bianche

SIENA (ANP) - Tadej Pogacar (27) heeft voor de vierde keer de Strade Bianche gewonnen. De Sloveense kopman van UAE Team Emirates was opnieuw een klasse apart in de Italiaanse wielerkoers van 203 kilometer met start en finish in Siena. De wereldkampioen kwam na een lange vlucht alleen over de streep met een voorsprong van een minuut op de Fransman Paul Seixas. De Mexicaan Isaac del Toro werd derde.

3 uur geleden
Groenewoud komt matige start WK allround te boven

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud was niet tevreden na haar 500 meter op het WK allround. Met een goede 3000 meter vond ze zich na twee afstanden terug op de derde plaats. "Ik heb een slechte afstand gehad. Ik mag er niet nog één hebben en moet er twee heel goed rijden", keek ze vooruit halverwege het WK na haar tweede tijd op de 3000 meter.

3 uur geleden
Groenewoud derde na eerste dag WK allround, Beune vierde

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na de eerste dag van het WK allround derde in het algemeen klassement. De 27-jarige schaatsster kwam op de tweede afstand, de 3000 meter, tot de tweede tijd met 3.57,37. Ragne Wiklund uit Noorwegen en Miho Takagi uit Japan gaan na de eerste dag gedeeld aan de leiding.

3 uur geleden
Arsenal na magere zege op Mansfield Town naar kwartfinale FA Cup

MANSFIELD (ANP) - Arsenal heeft de kwartfinale van de FA Cup bereikt met een 2-1-uitoverwinning op Mansfield Town. Dat is de nummer 16 van de League One, het derde niveau van de Engelse voetbalpiramide.

4 uur geleden
Paraskiër De Langen viert 'hele bijzondere' medaille op afdaling

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiër Niels de Langen kan zijn geluk niet op na zijn zilveren medaille op de afdaling. "Dit is wel een hele bijzondere", zei De Langen na de medailleceremonie telefonisch tegen het ANP. "Om zo de Spelen te beginnen, en met mensen op de tribune, dat is een onbeschrijfelijk gevoel."

4 uur geleden