Tennisbonden nemen maatregelen tegen late eindtijden
LONDEN (ANP) - Tennisbonden ATP en WTA hebben maatregelen genomen tegen de late eindtijden van wedstrijden. Dat is gebeurd naar aanleiding van een oproep vanuit de spelers, zo melden de bonden in een gemeenschappelijke verklaring.
"Het aantal late eindtijden, gedefinieerd als wedstrijden die na middernacht eindigen, is de afgelopen jaren aanzienlijk gestegen, met negatieve gevolgen voor spelers en fans. Dit hangt samen met een toename van de gemiddelde wedstrijdduur", stellen de ATP en WTA.
De laatste maanden ontstond er felle kritiek naar aanleiding van de tijdstippen waarop tenniswedstrijden werden beslist. Vorige week werd er op de United Cup nog tot 02.20 uur plaatselijke tijd getennist. In 2022 kon Alexander Zverev in Acapulco zelfs pas rond 05.00 uur een overwinning vieren, nadat hij nog ver na middernacht de baan op was gestuurd.
Niet later dan 23.00 uur
Wedstrijden mogen in 2024 niet later dan 23.00 uur plaatselijke tijd beginnen. Alleen in bijzondere omstandigheden, zoals culturele tradities of slechte weersomstandigheden, kan daarvan worden afgeweken. Tevens wordt er geprobeerd de wedstrijden in de late avonduren zoveel mogelijk te verplaatsen naar andere banen als eerdere wedstrijden lang dreigen te duren.
Volgens de bonden mogen de avondsessies niet later dan 19.30 uur beginnen en het advies wordt gegeven om die sessies al om 18.30 uur te laten aanvangen. De avondsessies mogen niet uit meer dan twee partijen bestaan en op iedere baan mogen gedurende de dag niet meer dan vijf partijen worden gepland.
De bonden zeggen de maatregelen na dit seizoen te gaan evalueren.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - De Japanse kunstschaatsster Kaori Sakamoto (25) heeft haar carrière in stijl afgesloten. In Praag werd ze voor de vierde keer wereldkampioen. Haar landgenote Mone Chiba werd tweede, het brons was voor Nina Pinzarrone uit België.
41 minuten geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel dacht te worden ingelopen vlak voor de finish van de E3 Saxo Classic in Harelbeke. Doordat de achtervolgers even twijfelden, kon hij alsnog voor de derde keer op rij de Vlaamse koers winnen. "Ik ben heel blij met de overwinning, maar het kostte heel veel energie", zei hij in het flashinterview.
4 uur geledenHARELBEKE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor de derde keer op rij de E3 Saxo Classic op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech kwam na 208,5 kilometer na een lange solo aan in Harelbeke, waarin hij in de finale vier achtervolgers net voorbleef. De Noor Per Strand Hagenes werd tweede en de Belg Florian Vermeersch derde.
4 uur geledenLA MOLINA/COLL DE PAL (ANP) - Jonas Vingegaard (29) heeft de vijfde etappe van de Ronde van Catalonië gewonnen. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike kwam op de Coll de Pal in zijn eentje als eerste over de streep. Vingegaard nam de leiding in het klassement over van de Fransman Dorian Godon (Ineos Grenadiers).
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump van de Verenigde Staten heeft het Internationaal Olympisch Comité (IOC) gefeliciteerd met de beslissing van donderdag om transgender vrouwen uit te sluiten van deelname in de vrouwencategorie bij de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen.
9 uur geledenCINCINNATI (ANP) - Oranje-international Ceddanne Rafaela is het nieuwe MLB-seizoen met de honkballers van Boston Red Sox begonnen met een overwinning bij Cincinnati Reds. De negenvoudig kampioen was in Ohio met 3-0 te sterk voor de thuisploeg.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Nederland organiseert het EK hockey voor mannen en vrouwen in 2029. Dat maakte de Nederlandse hockeybond (KNHB) vrijdag bekend. Het evenement vindt plaats in het Wagener Stadion in Amstelveen.
10 uur geleden