Tennisbond stelt Tamaëla aan als vrouwencoach
AMSTELVEEN (ANP) - Oud-tennisster Elise Tamaëla wordt per 1 oktober de nieuwe coach van de Nederlandse tennissters. Tamaëla was al actief als captain van het Billie Jean King Cupteam en wordt nu ook verantwoordelijk voor het versterken van de band tussen de tennisbond en de Nederlandse speelsters in de ITF World Tour en WTA Tour.
Tamaëla zal in haar nieuwe rol regelmatig met de tennissters trainen op het nationaal trainingscentrum in Amstelveen en ook de speelsters op locatie bezoeken. Ook reist ze een aantal weken mee naar toernooien. "Als captain van het Billie Jean King Cupteam heb ik veel contact met de topspeelsters en zie ik ze regelmatig op de tour spelen. Het is mooi dat ik nu ook de talentvolle jonge meiden kan begeleiden en trainen, daardoor kunnen we werken aan doorstroom naar de top en hebben we beter zicht op de doorgroei voor het Billie Jean King Cupteam", zegt Tamaëla.
Technisch directeur Jacco Eltingh meldt trots te zijn dat hij Tamaëla nog meer aan de bond heeft kunnen verbinden. "Samen trainen en samen reizen waar mogelijk, met goede begeleiding van Elise en onze andere topcoaches. In goede samenspraak met de privésector. Dat stimuleert en brengt iedereen verder. Het effect van deze aanpak kunnen we bij de mannen al beter in de praktijk en in de resultaten terugzien. Bij de dames moeten wij er allemaal nog een schepje bovenop doen. Er staat een hele brede groep klaar om de wereldranglijst te gaan bestormen", aldus Eltingh.
Meer uit Sport
CALGARY (ANP) - Kjeld Nuis is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als derde geëindigd op de 1500 meter. De tweevoudig olympisch kampioen reed een tijd van 1.42,42. De winst ging naar Jordan Stolz (1.42,10). De Duitser Finn Sonnekalb werd tweede (1.42,31).
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsster Joy Beune heeft zaterdag bij de wereldbekerwedstrijden van Calgary de 1500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene kwam tot een tijd van 1.51,17. Daarmee troefde ze de Japanse wereldrecordhoudster Miho Takagi (1.51,68) af. De derde plaats was voor de Amerikaanse Brittany Bowe: 1.51,84.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo is bij wereldbekerwedstrijden in Calgary als tweede geëindigd op de 500 meter. De Nederlander, vorige week nog goed voor een nationaal record (33,63), kwam tot een tijd van 34,02. De zege was voor de Zuid-Koreaan Kim Jun-ho in 33,99. De Amerikaan Jordan Stolz, die vrijdag De Boo nog aftroefde op de 1000 meter, eindigde als derde, eveneens in 34,02. Het verschil met De Boo was minder dan een honderdste.
4 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de 500 meter gewonnen. Dat deed de wereldkampioene in een tijd van 36,65, minder snel dan vorige week toen ze in Salt Lake City een wereldrecord schaatste: 36,09.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Spaanse tennissers staan zondag in de finale van de Davis Cup. Ze waren in de halve finale te sterk voor Duitsland in Bologna (2-1). Pedro Martínez en Marcel Granollers klopten in het dubbelspel Tim Pütz en Kevin Krawietz: 6-2 3-6 6-3.
6 uur geledenGDANSK (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben in het Poolse Gdansk bij de derde wedstrijd uit de World Tour de aflossing gewonnen. Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Diede van Oorschot hielden de teams van de Verenigde Staten en Japan achter zich.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Unibet Rose Rockets heeft de voormalige Duitse topsprinter Marcel Kittel toegevoegd aan de technische staf. De ploeg van YouTuber en oud-prof Bas Tietema kondigde op social media de komst van de 37-jarige Kittel aan. Hij gaat aan de slag als sprintcoach bij het team en zal dus onder anderen Dylan Groenewegen bijstaan. Groenewegen komt over van Jayco AlUla.
15 uur geleden