
Tennisbond experimenteert met Hawk-Eye op gravel
PONTE VEDRA BEACH (ANP) - Tennisbond ATP gaat experimenteren met Hawk-Eye op gravelbanen. Tot nu toe wordt het elektronische systeem, dat sinds 2006 bestaat, alleen gebruikt bij wedstrijden die worden gespeeld op gras of hardcourt.
Bij gravel is het tot dusverre zo dat de scheidsrechter bij twijfel de baan op komt en naar de afdruk op de baan kijkt of een bal in of uit is. Dat is niet tot ieders tevredenheid omdat het niet nauwkeurig genoeg zou zijn en soms zou de scheidsrechter de verkeerde balafdruk gebruiken bij het beoordelen.
De ATP vindt het daarom nu tijd om ook op gravel over te gaan op het elektronische systeem. Dat gebeurt voor het eerst in februari tijdens het toernooi van Rio de Janeiro. Daarna volgen nog enkele toernooien. Als het experiment slaagt, zal ook op andere graveltoernooien Hawk-Eye worden ingevoerd.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Titelverdedigster Barbora Krejcikova is in de derde ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De Tsjechische verloor in drie sets van de als tiende geplaatste Amerikaanse Emma Navarro: 6-2 3-6 4-6.
1 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft weer eens zijn klasse bewezen in de kwalificatie. De viervoudig wereldkampioen veroverde toch wel verrassend poleposition voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië. De Formule 1-coureur van Red Bull was op het circuit van Silverstone 0,103 seconde sneller dan kampioenschapsleider Oscar Piastri van McLaren, die de tweede tijd reed. Lando Norris van McLaren klokte de derde tijd in de kwalificatie.
2 uur geledenLILLE (ANP) - Jasper Philipsen heeft de eerste etappe van de Tour de France gewonnen. Het was een vlakke rit met start en finish in Lille. De Belgische ploeggenoot van Mathieu van der Poel bij Alpecin-Deceuninck is daarmee de eerste geletruidrager. Hij versloeg in de sprint de Eritreeër Biniam Girmay en de Noor Søren Wærenskjold.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Jannik Sinner is ook zonder setverlies doorgedrongen tot de vierde ronde van Wimbledon. De Italiaanse nummer 1 van de wereld won in drie sets van de Spanjaard Pedro Martínez: 6-1 6-3 6-1.
4 uur geledenLILLE (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna is de eerste uitvaller in de Tour. De tweevoudig wereldkampioen tijdrijden van de ploeg Ineos Grenadiers kwam vroeg in de eerste rit ten val, reed nog wel enige tijd verder, maar stapte 70 kilometer voor de finish af.
4 uur geledenGSTAAD (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben de halve finales bereikt van het Elite 16-toernooi in Gstaad. Het Nederlandse koppel was in drie sets te sterk voor de Duitsers Nils Ehlers en Clemens Wickler (16-21 21-18 15-13).
5 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste vrije training voor de Grote Prijs van Groot-Brittannië in de Formule 1 de derde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull zag dat alleen Charles Leclerc (Ferrari) en WK-leider Oscar Piastri (McLaren) sneller waren.
6 uur geleden