Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TenneT wil in tien jaar ruim 10 miljard investeren in stroomnet

TenneT wil in tien jaar ruim 10 miljard investeren in stroomnet

ARNHEM (ANP) - Netbeheerder TenneT wil tot en met 2031 tussen de 10 miljard en 13,6 miljard euro investeren in het stroomnet. Het grootste deel van dit geld gaat naar het oplossen van knelpunten die er nu al zijn. Het stroomnet loopt, mede door de overstap naar hernieuwbare energie, op steeds meer plekken vol.

Het grootste deel van het geld, ruim 5 miljard euro, gaat naar het vergroten van de capaciteit op het hoogspanningsnet, zeg maar de snelwegen van het stroomnet. Nog eens ruim 3 miljard gaat naar het uitbreiden van de capaciteit op de zogeheten 150kv- en 110kv-netten. Ook staat er ruim 4 miljard euro ingetekend voor vervangingsinvesteringen.

Vorig jaar en dit jaar haalde TenneT de investeringsdoelen die de netbeheerder in 2020 had gesteld niet. Voor volgend jaar plant TenneT een lager investeringsbedrag dan twee jaar geleden, maar in de jaren erna gaan de investeringen stevig omhoog.

Veel bedrijven hebben steeds meer stroom nodig om hun producten te kunnen maken als ze overstappen op schonere productiemethoden. Daarnaast vereist de komst van elektrische auto's en oplaadpalen daarvoor, maar ook zonnepanelen een versteviging van het stroomnet. Veel zonneparken worden bijvoorbeeld op het platteland geplaatst omdat daar ruimte is, maar tegelijkertijd heeft het stroomnet daar niet zoveel capaciteit als in drukker bevolkte gebieden, waardoor het sneller overbelast raakt.

Meer uit Financieel

BOVAG vindt gerichte energiesteun verstandiger dan accijnskorting

HILVERSUM (ANP) - BOVAG-voorzitter Christianne van der Wal vindt het verstandig dat het kabinet maandag met maatregelen komt om de pijn van de prijsstijgingen aan de pomp voor burgers en bedrijven te verzachten. De belangenbehartiger van de autobranche in Nederland snapt wel dat het kabinet niet kiest voor een generieke accijnskorting, zei ze zondag in televisieprogramma WNL Op Zondag.

1 uur geleden
Zwitserland merkt terugloop toeristen door Iranoorlog

GENÈVE (ANP/DPA) - In Zwitserland merken toerismeorganisaties een terugloop in het aantal buitenlandse gasten door de Iranoorlog. Volgens Schweiz Tourismus annuleerden veel toeristen uit Azië in maart hun reizen, deels omdat vluchten via knooppunten in het Midden-Oosten zoals Dubai werden geschrapt.

3 uur geleden
Duitse spoorwegen geven meer dan duizend stations een opknapbeurt

BERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland worden dit jaar meer dan duizend treinstations gemoderniseerd en tot 2030 krijgen nog eens honderden stations een opknapbeurt. Dat heeft topvrouw Evelyn Palla van Deutsche Bahn (DB) dit weekend gezegd in Duitse media.

4 uur geleden
Oostenrijk waarschuwt voor rattengif in babyvoeding

WENEN (ANP/DPA/AFP) - In Oostenrijk zijn potjes babyvoeding van het merk HiPP vermengd met rattengif. Het gaat vermoedelijk om een afpersingspoging, meldt voedselwaakhond AGES.

13 uur geleden
Chinese overname Lumileds krijgt geen goedkeuring van VS

EINDHOVEN (ANP) - De overname van de voormalige Philips-lampendochter Lumileds door het Chinese San'an Optoelectronics gaat niet door. De Amerikaanse waakhond (CFIUS) wilde geen goedkeuring geven om risico's voor de nationale veiligheid van de VS. Vervolgens hebben San'an en diens Maleisische samenwerkingspartner Inari Amertron Berhad laten weten de deal te schrappen.

21 uur geleden
Reders: situatie Hormuz lijkt weer net als eerder deze week

ROTTERDAM (ANP) - Door de ontwikkelingen van zaterdag lijkt de situatie in de Straat van Hormuz weer terug bij die van vrijdag vóór 15.00 uur. Dat constateert een woordvoerder van de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) nadat Iran had aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten. Ook werd zaterdag duidelijk dat er weer schepen zijn beschoten in de voor de olie- en gasleveringen belangrijke zeestraat.

22 uur geleden
Tanken iets goedkoper na nieuws van vrijdag over opening Hormuz

EINDHOVEN (ANP) - Tanken is zaterdag weer iets goedkoper geworden. De vraag is wel wat de prijzen aan de pomp na het weekend gaan doen, omdat Iran heeft aangekondigd de Straat van Hormuz weer voor de scheepvaart te sluiten.

1 dag geleden