TenneT: stroomstoring in Flevoland is voorbij
LELYSTAD (ANP) - De stroomstoring op het elektriciteitsnet in een deel van Flevoland is weer verholpen. Dat meldt een woordvoerder van netbeheerder TenneT. "Er is overal weer stroom. De voorziening is samen met netbeheerder Liander weer hersteld." Wel is er nog een brand op een hoogspanningsstation in Dronten, aldus de woordvoerder.
De stroomstoring ontstond rond 15.50 uur door kortsluiting op het net van TenneT tussen Lelystad en Dronten. Er ontstond brand op het hoogspanningsstation van Dronten. De kortsluiting zou weer ontstaan zijn door werkzaamheden op het hoogspanningsstation in Lelystad, maar dat is nog niet helemaal duidelijk, aldus de woordvoerder.
De brand op de installatie in Dronten is nog bezig. "Gelukkig zijn er geen gewonden, zover bekend", aldus de woordvoerder. De hulpdiensten zijn ter plaatse en hebben in de omgeving uit voorzorg een aantal wegen afgezet.
Door de stroomstoring is een deel van de elektriciteit afgeschakeld geweest. "We weten nog niet hoeveel en op welke plekken precies. Dat wordt nog uitgezocht."
Ook de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland meldt dat de stroomstoring in de omgeving van Harderwijk, Putten en Ermelo is verholpen. "Alle adressen hebben weer stroom." Volgens de veiligheidsregio waren er in Flevoland enkele stroomkabels geknapt waardoor er ook een korte stroomonderbreking was in Noord- en Oost-Gelderland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink (CDA) is in beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank Den Haag dat hij een asielzoeker niet mag terugsturen naar Italië. In Europa is afgesproken dat asielzoekers mogen worden teruggestuurd naar het land waar zij zich als eerste meldden. In het geval van Italië hield de rechter dat tegen, omdat de opvang daar niet op orde zou zijn.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het grootste gedeelte van de Extinction Rebellion (XR) actievoerders die op 29 augustus de A12 in Den Haag blokkeerden wordt toch niet strafrechtelijk vervolgd, laat het Openbaar Ministerie weten. In totaal werden er 53 personen aangehouden. De politie zei eerder dat er strenger zou worden opgetreden bij snelwegblokkades.
1 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De hoeveelheid schadelijke stoffen die in de omgeving van Tata Steel neerdalen, is volgens de laatste metingen iets afgenomen. Het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) meldt dat in vergelijking met eerdere meetronden lagere hoeveelheden PAK's (polycyclische aromatische koolwaterstoffen) en diverse metalen in stof op de grond zijn gemeten. "Er kan nog niet worden vastgesteld of de dalingen structureel zijn", zegt het instituut erbij.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Rondom Den Bosch rijden nagenoeg geen treinen op zaterdag 19, zondag 20, en zaterdag 26 september, omdat ProRail die dagen aan het spoor werkt. NS zet snelbussen en stopbussen in. Reizigers moeten volgens de NS rekening houden met een langere reistijd van ongeveer een half uur tot een uur. Ook moeten zij vaker overstappen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - De advocaten van de twee verdachten in de Woudenbergse misbruikzaak hebben donderdag gepleit voor aanmerkelijk lagere straffen dan eerder deze week geëist door het Openbaar Ministerie. Justitie wil dertig en twintig jaar gevangenisstraf tegen het tweetal, de 57-jarige Richard van den B. en de 34-jarige Evertje van E. Ook wil het OM tbs met dwangverpleging voor beiden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Amsterdam wil 2500 voltijdsbanen schrappen voor 2030, schrijft wethouder Hendrik Jan Biemond aan de gemeenteraad op basis van gemaakte afspraken in het coalitieakkoord. De reden is dat de organisatie te groot is geworden en de gemeente efficiënter te werk wil gaan, zodat geld overblijft om te investeren in de stad.
2 uur geledenOVERASSELT (ANP) - De politie zoekt donderdag "extra" bij basisscholen in Overasselt en Heumen nadat de marechaussee woensdag vuurwapens vond in de buurt van een school in Overasselt. Een woordvoerder geeft daar geen precieze reden voor, maar meldt wel dat er geen signalen zijn dat er bij de scholen wapens liggen. Ook bij een buitenschoolse opvang in Overasselt wordt gezocht.
2 uur geleden