TenneT schroeft investeringen in stroomnet verder op
ARNHEM (ANP) - Stroomnetbeheerder TenneT voert zijn investeringen in het stroomnet dit jaar op tot minimaal 6 miljard euro. Dat is zeker de helft meer dan de bestedingen van vorig jaar. De investeringen bedroegen toen 4 miljard euro en dat was een record voor TenneT.
Die extra investeringen zijn nodig vanwege de energietransitie. Volgens TenneT zijn "Europese samenwerking en afstemming nu belangrijker dan ooit". De netbeheerder verwacht dat de Russische aanval op Oekraïne "ongetwijfeld een belangrijke extra drijfveer" wordt om "sneller een duurzaam energiesysteem te realiseren".
Om alle investeringen sneller te kunnen doen, zijn volgens TenneT "gestroomlijnde en moderne plannings- en goedkeuringsprocedures nodig". Nu duurt het vaak nog te lang om alle plannings- en inspraakprocedures af te ronden waardoor knelpunten op het stroomnet niet tijdig aangepakt kunnen worden. Ook het aantrekken van technisch personeel blijft een probleem.
Dat TenneT nu extra geld in de aanpassingen van het stroomnet kan steken, komt mede omdat het Rijk voor 4,25 miljard euro aan aandelen gaat kopen. Tegelijkertijd steeg ook de brutowinst van de netbeheerder licht, tot 801 miljoen euro. De omzet kwam uit op haast 6,4 miljard euro, tegen een kleine 4,5 miljard euro in 2020.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het geschil over chipfabrikant Nexperia moet binnen het bedrijf zelf worden opgelost, vinden de Nederlandse en Chinese regering, aldus minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) vrijdag. Ze sprak deze week met ambassadeur Shen Bo van China.
16 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Albert Heijn moet een voormalige uitzendkracht in vaste dienst nemen nadat hij ruim zeven jaar voor hetzelfde distributiecentrum van de supermarktketen had gewerkt. Het winkelbedrijf heeft misbruik van een uitzendovereenkomst gemaakt, oordeelt de rechtbank in Den Haag. Volgens vakbond FNV, die de Poolse uitzendkracht Pawel Rudzki steunde, werd hij uiteindelijk weggestuurd om zijn leidende rol bij een staking.
20 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het wordt voor Nederlandse bedrijven die last hebben van de gestegen energieprijzen moeilijker om de hogere kosten door te berekenen dan bij de vorige energiecrisis in 2022. Dat stelt consultancykantoor PwC in een analyse over de economische effecten van de Iranoorlog. Vier jaar geleden kwam Nederland net uit de coronacrisis, waar steunpakketten, lage rentes en opgepot spaargeld ervoor zorgden dat consumenten veel te besteden hadden. Nu is dat veel minder het geval en zouden klanten hun producten links laten liggen als ze te duur worden, stellen economen van PwC.
29 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel ziet nog altijd geen indicatie van een "wijdverspreid tekort" aan vliegtuigbrandstof in de Europese Unie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het Internationaal Energieagentschap (IEA) stelde donderdag dat binnen zes weken delen van Europa tegen vliegtuigbrandstoftekorten aan zullen lopen.
59 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie maakt 180 miljoen euro vrij voor EU-instellingen voor de aankoop van Europese clouddiensten. Daarmee hoopt Brussel dat de EU minder afhankelijk wordt van clouddiensten van bijvoorbeeld Amerikaanse techbedrijven.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/BLOOMBERG/DPA/AFP) - Europa kan tegen eind mei te maken krijgen met vluchtannuleringen vanwege tekorten aan vliegtuigbrandstoffen. Dat schat topman Willie Walsh van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA. Ook de Duitse luchtvaartkoepel BDL waarschuwt vrijdag voor mogelijke inkrimpingen van het vliegaanbod binnenkort.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Transavia en TUI overwegen niet vluchten te annuleren vanwege de gestegen kerosineprijs. Donderdag maakte KLM bekend vanaf 27 april 160 vluchten tussen Schiphol en andere Europese bestemmingen te schrappen, omdat ze door de gestegen kerosinekosten niet rendabel uitgevoerd zouden kunnen worden. Luchtvaartmaatschappij Transavia en reisorganisatie TUI, die vakantiegangers ook van en naar hun bestemming vliegt, laten weten dit momenteel niet van plan te zijn.
3 uur geleden