TenneT schroeft investeringen in stroomnet verder op
ARNHEM (ANP) - Stroomnetbeheerder TenneT voert zijn investeringen in het stroomnet dit jaar op tot minimaal 6 miljard euro. Dat is zeker de helft meer dan de bestedingen van vorig jaar. De investeringen bedroegen toen 4 miljard euro en dat was een record voor TenneT.
Die extra investeringen zijn nodig vanwege de energietransitie. Volgens TenneT zijn "Europese samenwerking en afstemming nu belangrijker dan ooit". De netbeheerder verwacht dat de Russische aanval op Oekraïne "ongetwijfeld een belangrijke extra drijfveer" wordt om "sneller een duurzaam energiesysteem te realiseren".
Om alle investeringen sneller te kunnen doen, zijn volgens TenneT "gestroomlijnde en moderne plannings- en goedkeuringsprocedures nodig". Nu duurt het vaak nog te lang om alle plannings- en inspraakprocedures af te ronden waardoor knelpunten op het stroomnet niet tijdig aangepakt kunnen worden. Ook het aantrekken van technisch personeel blijft een probleem.
Dat TenneT nu extra geld in de aanpassingen van het stroomnet kan steken, komt mede omdat het Rijk voor 4,25 miljard euro aan aandelen gaat kopen. Tegelijkertijd steeg ook de brutowinst van de netbeheerder licht, tot 801 miljoen euro. De omzet kwam uit op haast 6,4 miljard euro, tegen een kleine 4,5 miljard euro in 2020.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Apple heeft vrijdag AI-chipconcern Nvidia ingehaald als meest waardevolle beursgenoteerde bedrijf ter wereld. Nvidia verloor flink op Wall Street na kwartaalcijfers van chipfabrikant Intel en was aan het eind van de dag 4,9 biljoen dollar waard. Apple verloor 1,2 procent en was vrijdag bij het sluiten van Wall Street 5 biljoen dollar waard.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Intel is vrijdag gekelderd op Wall Street nadat het donderdag kwartaalcijfers heeft gepubliceerd. De Amerikaanse chipfabrikant heeft een zwakke verwachting afgegeven voor het huidige kwartaal en wijst daarvoor naar een vertraging in de markt voor pc's. De chipproducent verloor 28,6 procent.
10 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Changpen Zhao, medeoprichter van cryptobeurs Binance, heeft Elon Musk gevraagd om te stoppen met het spotten over de aanval die het bedrijf heeft getroffen. Bij die aanval op de cryptobeurs is voor 6,3 miljard dollar aan cryptovaluta gestolen.
10 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse mededingingsautoriteit CMA onderzoekt nieuwe voorwaarden van Meta. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram zou met de voorwaarden mediacontent mogen gebruiken voor zijn eigen producten, zonder dat bedrijven daar voldoende keuzevrijheid over krijgen.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Volkswagen schort de ontwikkeling van een volledig elektrische Golf op. Het Duitse autoconcern voert grote kostenbesparingen door en pauzeert daarom ook dit project, meldde het bedrijf.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group is vrijdag flink hoger gesloten in de AEX-index op het Damrak. Het muziekconcern, dat artiesten als Harry Styles en Billie Eilish vertegenwoordigt, heeft in het afgelopen kwartaal een hogere omzet behaald. Een grote opsteker was dat de inkomsten uit streamingabonnementen harder waren gestegen. UMG won bijna 8 procent.
14 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV zijn zeer teleurgesteld over het eindbod dat werkgevers in het streekvervoer vrijdag hebben neergelegd. De bonden gaan het eindbod voorleggen aan hun leden, maar verwachten niet dat die akkoord gaan. FNV noemt de gesprekken "zonde van de tijd". Beide vakbonden verwachten dat er opnieuw stakingen in het streekvervoer zullen volgen. Die waren opgeschort, omdat er weer onderhandeld werd over een nieuwe cao.
15 uur geleden