Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TenneT: schade aan fundering op zee na aanvaring beperkt

TenneT: schade aan fundering op zee na aanvaring beperkt

ARNHEM (ANP) - De schade aan de onderbouw van een transformatorplatform op zee, waar vrachtschip Julietta D in januari tegenaan voer, lijkt mee te vallen. Volgens netbeheerder TenneT kan het werk aan het platform worden hervat. De plaatsing van het tweede transformatorplatform is nodig voor de realisatie van windpark Hollandse Kust Zuid. De installatie zal als gepland eind maart, begin april plaatsvinden.

Tijdens storm Corrie begin dit jaar raakte het schip op drift, precies in het gebied waar een windpark wordt gebouwd voor de kust van Noordwijk. Daarbij voer het schip eerst tegen een tanker aan en daarna tegen het transformatieplatform in aanbouw en ook tegen de fundering van een windturbine. Onderzoek wijst uit dat de schade beperkt is. De beschadigde delen van de onderbouw kunnen op een later moment worden gerepareerd. Het gaat vooral om verfschade en enkele deuken aan een van de poten. Ook een van de aanlandingsplatformen voor werkschepen is beschadigd.

Het aanhoudende onstuimige weer in februari heeft ervoor gezorgd dat inspecties van de schade niet eerder konden worden uitgevoerd. Naast de zichtbare schade boven water is ook onder water onderzoek verricht naar eventuele schade van de onderbouw. Na de plaatsing van het transformatorplatform kunnen de beschadigingen worden gerepareerd.

Meer uit Financieel

Rusland bereid Europa olie te leveren in sterk verstoorde markt

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.

1 uur geleden
FNV: werknemers spoeddienst DHL gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.

1 uur geleden
AEX-index herstelt zich van fors verlies bij opening

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.

2 uur geleden
Hongarije legt maximumprijzen op voor benzine en diesel

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).

2 uur geleden
G7 besluit nog niet over vrijgave noodvoorraden olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.

3 uur geleden
Europese Commissie overweegt vrijgeven van oliereserves

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.

3 uur geleden
Live Nation treft schikking met VS over Ticketmaster

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment en dochterbedrijf Ticketmaster hebben een schikking getroffen met de mededingingsautoriteiten in de Verenigde Staten, zo maakte het Amerikaanse ministerie van Justitie maandag bekend.

3 uur geleden