Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TenneT onderzoekt Chinese partner om mogelijke dwangarbeid

TenneT onderzoekt Chinese partner om mogelijke dwangarbeid

ARNHEM (ANP) - Hoogspanningsnetbeheerder TenneT gaat nader onderzoek doen naar mogelijke dwangarbeid bij een Chinese partner. Daarmee reageert het staatsbedrijf op een artikel in De Telegraaf waarin erop wordt gewezen dat de Chinese kabelfabrikant TBEA volgens het Amerikaanse Congres mogelijk gebruikmaakt van dwangarbeid door de Oeigoerse minderheid in China.

Een woordvoerster van TenneT zegt dat de netbeheerder al jaren met het bedrijf samenwerkt. Daarbij zijn nooit signalen gekomen dat zaken bij TBEA niet zouden deugen. "Ik sprak met meerdere inkoopmedewerkers en voor hen kwam dit als een verrassing."

De woordvoerster benadrukt dat mensenrechten voor TenneT heel belangrijk zijn. Als er signalen van misstanden zijn, zou dat volgens haar reden zijn om nader in gesprek te gaan met een leverancier. Ook kan TenneT dan "invloed uitoefenen" en een "correctief actieplan" maken.

Strenge voorwaarden

Een bedrijf bij aanbestedingen uitsluiten is volgens TenneT niet zomaar mogelijk. Daaraan zijn strenge voorwaarden verbonden, legt de woordvoerster uit.

In maart dit jaar bracht TenneT nog een bezoek aan TBEA en werd de leverancier van kabels opnieuw gecontroleerd. Daarbij is ook nog extra informatie opgevraagd over diens personeelszaken. Volgens de woordvoerster kwam toen niets vreemds aan het licht. Ze voegt toe dat het bestuur van TBEA ook de handtekening heeft gezet onder een gedragscode met daarin een verklaring over mensenrechten.

TBEA is een van de acht bedrijven waaraan TenneT in 2023 een megacontract gunde voor de leveringen van kabels. De komende jaren legt TenneT in Nederland zo'n 4000 kilometer aan hoogspanningsverbindingen aan. Ook in Duitsland, waar TenneT een groot net beheert, zijn veel kabels nodig. De totale geschatte contractwaarde becijferde TenneT vorig jaar op 1,5 miljard euro, waarvan de helft bestemd is voor investeringen in Nederland en de andere helft voor Duitsland.

Meer uit Financieel

Aandeel buitenlanders op koopwoningmarkt in vijf jaar verdubbeld

UTRECHT (ANP) - Het aandeel internationale kopers op de Nederlandse huizenmarkt is in de afgelopen vijf jaar verdubbeld. Zij kopen nu vaker een woning dan dat zij huren, vanwege de hoge huren en het krappe aanbod. Dit meldt dochteronderneming brainbay van makelaarsvereniging NVM gespecialiseerd in vastgoeddata.

9 minuten geleden
Werkloosheid loopt licht op tot 3,9 procent

DEN HAAG (ANP) - De werkloosheid is in augustus licht gestegen ten opzichte van een maand eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Afgelopen maand zat 3,9 procent van de beroepsbevolking zonder betaald werk. In juli was dat 3,8 procent. Gemiddeld nam het aantal werklozen in de afgelopen drie maanden met 5000 per maand toe.

1 uur geleden
Gemengd beeld op Wall Street na rentebesluit Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben gemengd gereageerd op het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde de leenkosten zoals verwacht met een kwart procentpunt en liet doorschemeren dat er dit jaar nog twee renteverlagingen aankomen. Volgens de Fed zijn de risico's op een afzwakkende arbeidsmarkt groter geworden.

10 uur geleden
Fed blijft zich inzetten voor onafhankelijkheid, zegt voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve blijft zich volledig inzetten voor het behoud van zijn onafhankelijkheid. Dat zei Fed-voorzitter Jerome Powell in een persconferentie over het rentebesluit van de Amerikaanse koepel van centrale banken.

11 uur geleden
Federal Reserve verlaagt rente na politiek beladen vergadering

WASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft de rente in de Verenigde Staten met een kwart procentpunt verlaagd. Dat is de uitkomst van een van de meest politiek beladen rentevergaderingen van de Fed van de afgelopen jaren. De Amerikaanse president Donald Trump probeerde de afgelopen maanden de Fed onder druk te zetten om de leenkosten snel te verlagen.

12 uur geleden
China traag met exportvergunningen aardmetalen voor EU-bedrijven

BEIJING (ANP) - Europese bedrijven moeten nog altijd lang wachten op exportvergunningen voor zeldzame aardmetalen uit China. Dat zegt de voorzitter van de Kamer van Koophandel van de EU in China (EUCCC) tegen zakenkrant Financial Times (FT). De aardmetalen zijn cruciaal voor onder andere defensiematerieel, computers, windmolens en elektrische auto's.

13 uur geleden
Bouw megatunnel tussen Duitsland en Denemarken opnieuw vertraagd

KOPENHAGEN (ANP/DPA) - De bouw van de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland loopt opnieuw vertraging op, meldt de projectontwikkelaar. Het miljarden euro's kostende project moest in 2029 klaar zijn, maar dat verwacht de ontwikkelaar niet meer te halen.

13 uur geleden