TenneT kan weer bedrijven in Noord-Brabant en Limburg aansluiten
ARNHEM (ANP) - Bedrijven in Noord-Brabant en Limburg kunnen vanaf december weer aangesloten worden op het stroomnet. Ook kunnen een aantal wind- en zonneparken worden aangesloten, meldt netbeheerder TenneT. Sinds juni was dat niet meer mogelijk omdat het hoogspanningsnet vol zat.
Door de krappe ruimte op het stroomnet beter te verdelen, heeft TenneT extra ruimte gevonden. Dat gebeurde door 'congestiemanagement'. Daarbij vroeg de netbeheerder bedrijven met een grote aansluiting om tegen betaling flexibel om te springen met de beschikbare ruimte. Die krijgen dan geld voor de stroom die ze minder verbruiken dan de maximale capaciteit van hun aansluiting.
Op die manier heeft TenneT 1700 megawatt aan extra capaciteit gevonden. Dat staat gelijk aan negen keer het stroomverbruik van een stad als Den Bosch of tien keer dat van Maastricht.
TenneT was op zoek gegaan naar grote bedrijven, met een aansluiting van 1 megawatt of meer, die wilden helpen. De vergoeding die zij krijgen, is tegen marktprijzen. Omdat die momenteel zeer hoog zijn, is TenneT ook veel geld kwijt aan deze vorm van het oplossen van knelpunten op het stroomnet.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is van plan een onderzoek te starten naar de AI-functies in WhatsApp, meldt zakenkrant Financial Times. Het onderzoek van de Europese Commissie zou gericht zijn op de manier waarop het Amerikaanse socialemediabedrijf Meta Platforms zijn 'Meta AI'-systeem dit jaar in de berichtendienst heeft ingebouwd.
12 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel kan mogelijk tot 2040 jaarlijks honderden miljoenen euro's extra ontvangen van de overheid. Dat melden onderzoekers van Stichting Onderzoek Multinationale Ondernemingen (SOMO) in het economenvakblad ESB.
57 minuten geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP/BELGA) - Rusland heeft de toegang tot Roblox geblokkeerd. Volgens communicatiewaakhond Roskomnadzor verspreidt het Amerikaanse onlinegamingplatform extremistische inhoud en "LGBT-propaganda". Kinderen zouden seksueel worden lastiggevallen en er zouden intieme foto's van hen worden afgetroggeld.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Amerikaanse autobouwers wonnen woensdag aan beurswaarde op Wall Street. De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen die voormalig president Joe Biden vorig jaar had vastgesteld, drastisch te verlagen. Dit is de nieuwste poging in Washington om het voor autofabrikanten gemakkelijker te maken benzineauto's te verkopen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De regering-Trump is met een plan gekomen om de brandstofverbruiknormen voor auto's, die toenmalig president Joe Biden vorig jaar vaststelde, drastisch te verlagen. Fabrikanten mogen daardoor auto's maken die minder zuinig zijn.
9 uur geledenDEURNE (ANP) - De noodlijdende bussenfabrikant Ebusco heeft van een groep aandeelhouders een overbruggingskrediet van 5,1 miljoen euro gekregen. Daarmee kan het bedrijf uit Deurne de levering van elektrische bussen voorlopig veiligstellen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse beurs is woensdag met winsten de handel uitgegaan. Beleggers leken zich op te trekken aan nieuwe signalen dat de Amerikaanse centrale bank binnenkort de rente verder gaat verlagen. Dat wordt als gunstig beschouwd omdat het lenen goedkoper maakt, de consumptie stimuleert en aandelen aantrekkelijker maakt dan sparen of obligaties.
14 uur geleden