Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

TenneT gaat groot 'stopcontact' op zee aanbesteden

TenneT gaat groot 'stopcontact' op zee aanbesteden

ARNHEM (ANP) - Netbeheerder TenneT gaat de aanbesteding voor het 2 gigawatt offshore station om windmolenparken op zee aan te sluiten voor de kust bij IJmuiden aanbesteden. Met de aanleg van het 'stopcontact' op zee, inclusief het trekken van de kabels en het realiseren van het verdeelstation op land, is volgens TenneT een miljardeninvestering gemoeid.

Het eerste stopcontact volgens de nieuwe standaard (IJmuiden Ver) moet in 2028 operationeel zijn en wordt naar verwachting eind volgend jaar vergund.

TenneT benadrukt dat windparken op zee van groot belang zijn voor het halen van de klimaatdoelen. In de nabije toekomst zijn er zeker zes van dit soort offshore stations nodig in Nederlandse en Duitse wateren. De winnaar van de aanbesteding nu krijgt niet automatisch de opdracht voor de andere offshore stations.

Voor de huidige windparken wordt volgens TenneT nog gebruikgemaakt van stopcontacten van 700 megawatt. Doordat windmolens steeds groter en krachtiger worden en er meer windparken op zee komen, is er een grotere capaciteit nodig. De grotere stopcontacten hebben ook als doel om de kosten van offshore wind verder te verlagen. Zeker nu Europa in 2030 in totaal 60 gigawatt aan offshore energie wil aansluiten. In 2050 gaat het zelfs om 300 gigawatt.

Meer uit Financieel

Houthi's bedreigen schepen die naar Saudische havens varen

YANBU (ANP/BLOOMBERG) - De Houthi's hebben rederijen gewaarschuwd om niet meer naar havens in Saudi-Arabiƫ te varen. De Jemenitische groep heeft maandag een zeeblokkade ingesteld tegen het land. Via een e-mail aan reders, ingezien door Bloomberg, maken de Houthi's duidelijk dat die blokkade niet alleen geldt voor Saudische schepen en dat kan grote gevolgen hebben voor de olie-export van het land.

4 minuten geleden
FT: Trump werkt aan nieuwe importheffingen voor tientallen landen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump staat op het punt om deze week nieuwe importheffingen in te voeren voor tientallen landen, ondanks waarschuwingen van zijn adviseurs dat hij dat met het oog op de economie beter niet kan doen. Dat schrijft de Financial Times op basis van ingewijden.

5 minuten geleden
Nikkei: chipmaker TSMC overweegt prijsverhoging tot 10 procent

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De grote Taiwanese chipfabrikant TSMC overweegt de prijzen van zijn chips volgend jaar tot 10 procent te verhogen, meldt zakenkrant Nikkei Asia op basis van bronnen. Door de prijsverhoging dreigen producten als smartphones, tablets, laptops en andere consumentenelektronica duurder te worden.

53 minuten geleden
Taiwan klaagt oud-werknemer TSMC aan om lekken technologie China

TAIPEI (ANP/AFP) - Een oud-werknemer van het Taiwanese chipconcern TSMC is in Taiwan aangeklaagd voor het stelen van "kerntechnologie" van de chipmaker en een poging om dat naar China te lekken. Dat maakte het Taiwanese Openbaar Ministerie bekend. Het is volgens de openbaar aanklagers de eerste aanklacht in zijn soort op het eiland, dat door China wordt gezien als een afvallige provincie.

2 uur geleden
Benzineprijs stijgt met bijna 2 cent en nadert recordhoogte

EINDHOVEN (ANP) - De prijs van benzine bij tankstations nadert de hoogste prijs ooit. De prijzen aan de pomp zijn dinsdag iets opgelopen nadat de olieprijs maandag het hoogste punt in ruim een maand bereikte. De laatste weken stijgen de prijzen van diesel en benzine doordat de oorlog in het Midden-Oosten weer is opgelaaid.

2 uur geleden
AEX-index begint licht hoger onder aanvoering chipbedrijven

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen. De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML veerden op na de recente zware koersverliezen die werden veroorzaakt door zorgen over de sterk opgelopen koerswaarderingen in de sector. Beleggers hielden verder de ontwikkelingen in het Midden-Oosten in de gaten.

3 uur geleden
Claimstichting bezorgd dat Babboe bewijs weghaalt rond overname

UTRECHT (ANP) - Een belangenbehartiger van bakfietseigenaren is bezorgd dat het moederbedrijf van Babboe, Accell, de voorgenomen massaclaim tegen het merk hindert. De Stichting Veilige Bakfiets heeft advocaten van Babboe verzocht al het bewijsmateriaal in de procedure voorlopig te bewaren en geen activa weg te halen uit het bedrijf.

3 uur geleden