TenneT gaat groot 'stopcontact' op zee aanbesteden
ARNHEM (ANP) - Netbeheerder TenneT gaat de aanbesteding voor het 2 gigawatt offshore station om windmolenparken op zee aan te sluiten voor de kust bij IJmuiden aanbesteden. Met de aanleg van het 'stopcontact' op zee, inclusief het trekken van de kabels en het realiseren van het verdeelstation op land, is volgens TenneT een miljardeninvestering gemoeid.
Het eerste stopcontact volgens de nieuwe standaard (IJmuiden Ver) moet in 2028 operationeel zijn en wordt naar verwachting eind volgend jaar vergund.
TenneT benadrukt dat windparken op zee van groot belang zijn voor het halen van de klimaatdoelen. In de nabije toekomst zijn er zeker zes van dit soort offshore stations nodig in Nederlandse en Duitse wateren. De winnaar van de aanbesteding nu krijgt niet automatisch de opdracht voor de andere offshore stations.
Voor de huidige windparken wordt volgens TenneT nog gebruikgemaakt van stopcontacten van 700 megawatt. Doordat windmolens steeds groter en krachtiger worden en er meer windparken op zee komen, is er een grotere capaciteit nodig. De grotere stopcontacten hebben ook als doel om de kosten van offshore wind verder te verlagen. Zeker nu Europa in 2030 in totaal 60 gigawatt aan offshore energie wil aansluiten. In 2050 gaat het zelfs om 300 gigawatt.
Meer uit Financieel
ESSEN (ANP) - Het Duitse energieconcern Evonik is van plan 3200 van de ongeveer 31.000 banen te schrappen. Het bedrijf wil met de ingreep geld vrijspelen voor investeringen in groeimarkten. Tegelijkertijd trekt het bedrijf zich terug uit activiteiten waarin het geen toekomst meer ziet.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) opent volgend jaar een kantoor in Venezuela. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van de organisatie voor financiële stabiliteit in de wereld gezegd. Hiermee bevestigt zij de plannen voor een permanente aanwezigheid in Venezuela.
1 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel doet onderzoek naar de oorzaak van de brand die maandag op het terrein bij IJmuiden woedde, laat een woordvoerder weten. De brand brak maandag aan het einde van de middag uit bij een transportband.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU en de Filipijnen willen de handelstarieven voor 94 procent van de producten die ze van elkaar invoeren opheffen. Dat staat in een voorlopig handelsakkoord op hoofdlijnen dat Eurocommissaris Maroš Šefčovič en Filipijnse handelsminister Maria Cristina Aldeguer-Roque dinsdag hebben aangekondigd.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM wil vanaf 25 oktober weer naar Dubai, Riyad en Dammam vliegen. Op dit moment vliegt de Nederlandse luchtvaartmaatschappij niet naar die bestemmingen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Medeoprichter van bestandendeeldienst WeTransfer Nalden gaat aan de slag bij techinvesteerder Prosus. Hij wordt bij de eigenaar van maaltijdbezorger Thuisbezorgd de hoogste leidinggevende voor productontwikkeling.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag met winst begonnen. Beleggers trokken zich op aan de flink hogere slotstanden op Wall Street, waar de techgraadmeter Nasdaq een nieuw record bereikte dankzij een herstelrally in de AI-sector. Vorige week stonden de AI-aandelen nog onder druk na waarschuwingen van topbestuurders over de gevaren van de technologie en oproepen om de ontwikkeling te vertragen.
2 uur geleden