Tennet en Britse netbeheerder willen koppeling windenergienet
ARNHEM/LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Nederlands-Duitse netbeheerder Tennet en het Britse elektriciteits- en gasbedrijf National Grid werken aan een plan om de energienetten van Nederland en het Verenigd Koninkrijk via windmolenparken in de Noordzee met elkaar te verbinden. Op die manier zou een nieuwe markt moeten ontstaan en zouden de windmolenparken minder vaak hoeven te worden stilgelegd vanwege overproductie.
De windmolenparken hebben een productie van 4 gigawatt. Die productie wordt belangrijker voor de Britse energiemarkt omdat daar verouderde kerncentrales worden gesloten. Tennet en National Grid willen eind komend jaar een eerste project in beeld hebben en streven ernaar dat de energienetten van Nederland en het Verenigd Koninkrijk in 2029 verbonden zijn.
National Grid wil voor een capaciteit van 7,8 gigawatt aan netverbindingen met het Europese vasteland hebben in 2024, genoeg voor een kwart van de Britse energiebehoefte. Het Verenigd Koninkrijk is wereldwijd toonaangevend op het gebied van windmolenparken in zee.
De aankomende brexit geldt als een complicerende factor in de plannen omdat het Britse vertrek uit de Europese gezamenlijke markt ook verandert hoe energie wordt ingekocht en verkocht. Ook maakt brexit het lastiger voor landen om onderlinge deals te sluiten.
Meer uit Financieel
KEULEN (ANP/DPA) - Gamescom, de grootste gamesbeurs ter wereld, trok afgelopen dagen bijna een recordaantal bezoekers. Het evenement dat van woensdag tot en met zondag in Keulen werd gehouden, kreeg 368.000 mensen over de vloer. Dat waren er 11.000 meer dan in 2025, al bleef het net onder het record van 373.000 bezoekers uit 2019, het jaar voor de coronapandemie.
12 minuten geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Het vermogen van de topman en medeoprichter van de Chinese webwinkel Shein, Sky Xu, zal bij de beursgang van het bedrijf flink dalen. Het in Singapore gevestigde Shein, bekend om zijn spotgoedkope kleding en andere producten, gaat dinsdag naar de beurs in Hongkong.
29 minuten geledenAMSTELVEEN (ANP) - De investeringen in technologische vernieuwingen in de financiële sector zijn de eerste zes maanden van dit jaar met 40 procent toegenomen. Tegelijkertijd daalde het aantal deals, wat er volgens adviesbureau KPMG op wijst dat investeerders steeds gerichter hun kapitaal inzetten.
30 minuten geledenASHEVILLE (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent wil de G20-landen vragen hun handelsvoorwaarden met China te herzien. In een interview voorafgaand aan een bijeenkomst van ministers van Financiën van de groep van grote economieën in de staat North Carolina zei Bessent dat de huidige golf aan export vanuit China onhoudbaar is, zelfs al verbetert de Amerikaanse directe handelspositie met China "in rap tempo".
45 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De olieprijzen gingen maandagochtend omhoog door het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. De Verenigde Staten hebben zondag Iraanse raketlanceerinstallaties aangevallen en Iran heeft onder meer teruggeslagen met aanvallen op Amerikaanse bases in Jordanië. Daarnaast zou een supertanker in de Straat van Hormuz geraakt zijn door een mijn, waardoor brand is ontstaan.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de Nederlanders maakt zich zorgen over de gevolgen van stijgende brandstofprijzen door de Iranoorlog. Dat blijkt uit een enquête van Kieskompas in samenwerking met het ANP. Ruim 60 procent van de respondenten geeft aan dat ze zich zorgen maken over de effecten van de prijsstijgingen op hun portemonnee.
3 uur geledenASHEVILLE (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil is van plan om tijdens overleg met zijn collega's van de G20-landen te pleiten voor een einde aan economisch schadelijke conflicten, zoals handelsoorlogen en de oorlogen in Iran en Oekraïne.
16 uur geleden