Tencent weet winst niet vast te houden op aandelenbeurs Hongkong
HONGKONG (ANP) - Tencent stond vrijdag op de aandelenbeurs van Hongkong lager. Het techconcern stond eerder op de dag nog flink hoger, maar wist die winst niet vast te houden. Het bedrijf kreeg voor het eerst sinds de autoriteiten in China de vergunningverlening hebben hervat een licentie voor zijn eerste grote gametitel. Dat toont aan dat Beijing de harde aanpak van de mobiele entertainmentindustrie wat aan het afzwakken is.
Het spel "Metal Slug: Awakening" was een van de zeventig titels die voor november is goedgekeurd door de Chinese autoriteiten die in april de vergunningverlening hervatten. Het aandeel Tencent won tussentijds op vrijdag bijna 4 procent aan waarde. Maar in de loop van de sessie zakte het aandeel weg. Tencent liet in de loop van de sessie een verlies van 0,6 procent noteren. In het kielzog van Tencent wonnen sectorgenoten als NetEase, CMGE Technologies en NetDragon en XD tot 11 procent aan waarde. Deze winsten werden gedurende de sessie ook minder.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde een verlies van 0,1 procent. In Shanghai stond eveneens een verlies van 0,1 procent op de borden. De All Ordinaries in Sydney en de Kospi in Seoul stegen tot 0,2 procent. Beleggers leken de nieuwe provocatie door Noord-Korea, die opnieuw een raket lanceerde, voor lief te nemen.
De Nikkei-index in Japan sloot de sessie met een verlies van 0,1 procent. Beleggers in Tokio verwerkten onder andere het nieuwste inflatiecijfer. Daaruit bleek dat de geldontwaarding in Japan het hoogste niveau in veertig jaar heeft bereikt.
Meer uit Financieel
LELYSTAD (ANP) - Bij een grote stroomuitval moet een gasgestookte energiecentrale in Lelystad vanaf 2028 het elektriciteitsnet opnieuw opstarten in het midden van Nederland. Hoogspanningsnetbeheerder TenneT meldt dat energiebedrijf Engie een aanbesteding heeft gewonnen om de Maxima-centrale tot zeker 2036 hiervoor in te zetten.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index in Amsterdam is donderdag hoger geopend en noteerde weer boven de 1000 punten. Beleggers reageerden opgelucht dat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement voor een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer heeft ingetrokken. Trump wilde die landen straffen voor hun steun aan Groenland. Trump zei na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is gevormd voor een "toekomstige deal aangaande Groenland" en dat de extra straftarieven niet meer nodig zijn.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse minister van Financiën Roland Lescure noemt het intrekken van de Amerikaanse importheffingen "het eerste positieve teken dat het de goede kant opgaat". De Amerikaanse president Donald Trump maakte woensdag bekend dat de aangekondigde tarieven van 10 procent voor landen die Groenland militair steunen, van de baan zijn.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland zijn positief over het feit dat de Amerikaanse importheffingen, die 1 februari zouden ingaan, voorlopig van de baan zijn. De ondernemersorganisaties benadrukken het belang van een eensgezinde EU.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond waarschuwt consumenten om niet in zee te gaan met telemarketingbureau Green Consultancy. Het bedrijf zou op een "misleidende en agressieve manier" energieadvies aan huis verkopen. De bond overweegt juridische stappen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Voor het eerst sinds de arrestatie van de Venezolaanse president Nicolás Maduro bijna drie weken geleden door de Verenigde Staten, komt olie uit Venezuela naar Europa. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepvaartgegevens. De olietanker Poliegos gaat die olie naar een Italiaanse haven vervoeren. De olie wordt verkocht door de grote internationale grondstoffenhandelaar Vitol Group.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Oud-president Klaas Knot van De Nederlandsche Bank (DNB) is de meest waarschijnlijke opvolger van Christine Lagarde als hoofd van de Europese Centrale Bank (ECB). Dat blijkt uit een enquête van financieel persbureau Bloomberg onder economen. Knot zou de tweede Nederlander kunnen worden die de topfunctie bij de centrale bank bekleedt. De eerste president van de ECB was Wim Duisenberg.
2 uur geleden