Tencent weet winst niet vast te houden op aandelenbeurs Hongkong
HONGKONG (ANP) - Tencent stond vrijdag op de aandelenbeurs van Hongkong lager. Het techconcern stond eerder op de dag nog flink hoger, maar wist die winst niet vast te houden. Het bedrijf kreeg voor het eerst sinds de autoriteiten in China de vergunningverlening hebben hervat een licentie voor zijn eerste grote gametitel. Dat toont aan dat Beijing de harde aanpak van de mobiele entertainmentindustrie wat aan het afzwakken is.
Het spel "Metal Slug: Awakening" was een van de zeventig titels die voor november is goedgekeurd door de Chinese autoriteiten die in april de vergunningverlening hervatten. Het aandeel Tencent won tussentijds op vrijdag bijna 4 procent aan waarde. Maar in de loop van de sessie zakte het aandeel weg. Tencent liet in de loop van de sessie een verlies van 0,6 procent noteren. In het kielzog van Tencent wonnen sectorgenoten als NetEase, CMGE Technologies en NetDragon en XD tot 11 procent aan waarde. Deze winsten werden gedurende de sessie ook minder.
De Hang Seng-index in Hongkong noteerde een verlies van 0,1 procent. In Shanghai stond eveneens een verlies van 0,1 procent op de borden. De All Ordinaries in Sydney en de Kospi in Seoul stegen tot 0,2 procent. Beleggers leken de nieuwe provocatie door Noord-Korea, die opnieuw een raket lanceerde, voor lief te nemen.
De Nikkei-index in Japan sloot de sessie met een verlies van 0,1 procent. Beleggers in Tokio verwerkten onder andere het nieuwste inflatiecijfer. Daaruit bleek dat de geldontwaarding in Japan het hoogste niveau in veertig jaar heeft bereikt.
Meer uit Financieel
GHLIN (ANP/BELGA) - H&M Logistics, de logistieke tak van de Zweedse moderetailer, sluit definitief het distributiecentrum in het Belgische Ghlin, in het zuiden van het land. Dat bevestigt vakbondsman Philippe Dumortier aan persbureau Belga. Daarmee gaan ongeveer 440 banen verloren.
48 minuten geledenNEW YORK (ANP) - eBay ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De onlinemarktplaats heeft het overnamebod van bijna 56 miljard dollar van videogameketen GameStop afgewezen. Volgens voorzitter Paul Pressler van eBay is het bod van het veel kleinere GameStop niet geloofwaardig en niet aantrekkelijk. Beleggers waren al sceptisch over het bod, aangezien GameStop weinig informatie heeft gegeven over hoe het bedrijf de overname wil financieren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid gaat honderden aanvragen van boeren voor een vergoeding voor natuurvriendelijke landbouw herbeoordelen. Volgens landbouworganisatie LTO zijn te veel aanvragen voor de zogeheten ecoregeling verlaagd of afgewezen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inflatie in de Verenigde Staten is in april tot het hoogste niveau in drie jaar gestegen, zo bleek dinsdag uit overheidsdata. Dat is het gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten, waarvan de economische gevolgen doorwerken in de grootste economie ter wereld.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Werknemers tussen de 25 en 45 jaar zitten vaker en langer ziek thuis, merkt de Arbo Unie. Tussen 2020, het eerste jaar van de coronapandemie in Nederland, en 2025 is het aantal meldingen van burn-outgerelateerde klachten onder deze groep volgens de arbodienstverlener verdubbeld. De gemiddelde duur van hun psychisch verzuim, bijvoorbeeld door een burn-out, is opgelopen tot richting een half jaar.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Havenbedrijf Rotterdam zegt net als Advocates for the Future (AftF) te streven naar een klimaatneutrale haven. De juridische non-profitorganisatie heeft dinsdag geëist dat de haven zo snel mogelijk de fossiele activiteiten afbouwt. "We verschillen echter van mening over de manier waarop dit doel moet worden bereikt", laat het havenbedrijf weten in een reactie.
2 uur geledenSAN JOSÉ (ANP) - Onlinemarktplaats eBay ziet niets in het overnamevoorstel van gamewinkelketen GameStop. Dat laatste bedrijf deed vorige week een bod van bijna 56 miljard dollar op eBay, maar die internetonderneming betwijfelt onder andere of GameStop de financiering wel rond kan krijgen.
4 uur geleden