Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tencent weet winst niet vast te houden op aandelenbeurs Hongkong

Tencent weet winst niet vast te houden op aandelenbeurs Hongkong

HONGKONG (ANP) - Tencent stond vrijdag op de aandelenbeurs van Hongkong lager. Het techconcern stond eerder op de dag nog flink hoger, maar wist die winst niet vast te houden. Het bedrijf kreeg voor het eerst sinds de autoriteiten in China de vergunningverlening hebben hervat een licentie voor zijn eerste grote gametitel. Dat toont aan dat Beijing de harde aanpak van de mobiele entertainmentindustrie wat aan het afzwakken is.

Het spel "Metal Slug: Awakening" was een van de zeventig titels die voor november is goedgekeurd door de Chinese autoriteiten die in april de vergunningverlening hervatten. Het aandeel Tencent won tussentijds op vrijdag bijna 4 procent aan waarde. Maar in de loop van de sessie zakte het aandeel weg. Tencent liet in de loop van de sessie een verlies van 0,6 procent noteren. In het kielzog van Tencent wonnen sectorgenoten als NetEase, CMGE Technologies en NetDragon en XD tot 11 procent aan waarde. Deze winsten werden gedurende de sessie ook minder.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde een verlies van 0,1 procent. In Shanghai stond eveneens een verlies van 0,1 procent op de borden. De All Ordinaries in Sydney en de Kospi in Seoul stegen tot 0,2 procent. Beleggers leken de nieuwe provocatie door Noord-Korea, die opnieuw een raket lanceerde, voor lief te nemen.

De Nikkei-index in Japan sloot de sessie met een verlies van 0,1 procent. Beleggers in Tokio verwerkten onder andere het nieuwste inflatiecijfer. Daaruit bleek dat de geldontwaarding in Japan het hoogste niveau in veertig jaar heeft bereikt.

Meer uit Financieel

Spaargeld van veel mensen kan beter worden benut, zegt AFM

AMSTERDAM (ANP) - Het spaargeld van een grote groep Nederlanders kan beter worden benut. Dat zegt de Autoriteit Financiƫle Markten (AFM) die constateert dat een op de tien huishoudens voldoende financiƫle middelen heeft om te beleggen, maar dit niet doet en op de lange termijn mogelijk wel geld tekortkomt.

1 uur geleden
Boeren merken eerste gevolgen van aanhoudende droogte

DEN HAAG (ANP) - Boeren en tuinders merken de eerste gevolgen van de aanhoudende droogte in Nederland. Land- en tuinbouworganisatie LTO maakt zich zorgen omdat bodem en grondwater zich nog niet hebben hersteld van de droogte van vorig jaar. Toch zal het voorlopig nog geen gevolgen hebben voor de prijzen in de supermarkt.

1 uur geleden
Autoverkoop toch weer gezakt, mogelijk door onzekere economie

BUNNIK (ANP) - De verkoop van personenauto's in Nederland is na een lichte opleving in maart vorige maand weer gedaald. Autobrancheorganisatie BOVAG heeft geen uitgebreid marktonderzoek gedaan, maar vermoedt dat dit mede te verklaren is door de geopolitieke spanningen en economische onzekerheid. Dat kan een reden zijn voor de zakelijke markt om aankopen uit te stellen, laat een woordvoerder weten. Ook is de rentestand wat gestegen, wat financiering van grote aankopen lastiger maakt.

2 uur geleden
Fiscus krijgt record van bijna 10,7 miljoen aangiftes binnen

DEN HAAG (ANP) - De Belastingdienst heeft sinds 1 maart bijna 10,7 miljoen belastingaangiftes ontvangen van particulieren en ondernemers, meldt de overheidsinstantie vrijdag. Dat is een nieuw record. Vorig jaar kwamen er voor 1 mei nog ruim 10,5 miljoen aangiftes binnen.

2 uur geleden
Rechtszaak fatbikeverkoper tegen Enschede om fatbikeverbod

ENSCHEDE (ANP) - Fatbikeverkoper La Souris heeft een rechtszaak aangespannen tegen de gemeente Enschede vanwege het fatbikeverbod in de binnenstad. Dat bevestigt de eigenaar van het bedrijf Armando Muis na berichtgeving van RTV Oost. La Souris wil dat het verbod wordt opgeheven.

3 uur geleden
Benzineprijs in Duitsland zakt onder 2 euro door accijnsverlaging

BERLIJN (ANP/DPA) - Bij veel tankstations in Duitsland is de literprijs voor benzine vrijdag onder de 2 euro gezakt. Dat komt door een tijdelijke accijnsverlaging van ongeveer 17 cent om de pijn te verzachten van de gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Die al eerder aangekondigde maatregel ging vrijdag in en geldt tot eind volgende maand.

3 uur geleden
Air Canada schort vooruitzichten op om hoge brandstofprijzen

MONTREAL (ANP/BLOOMBERG) - Air Canada heeft zijn vooruitzichten voor dit jaar opgeschort. De luchtvaartmaatschappij doet dit vanwege de stijgende prijzen van vliegtuigbrandstof, die het gevolg zijn van de oorlog in Iran.

4 uur geleden