Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tencent versterkt gamingstreamingtak na afblazen fusie door China

Tencent versterkt gamingstreamingtak na afblazen fusie door China

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese techonderneming Tencent gaat meer mensen en middelen inzetten voor zijn eigen platform dat games streamt. De nieuwe strategie volgt op het afketsen van een fusie van bedrijven waar Tencent een groot belang in heeft. Dat gebeurde vorige maand op last van autoriteiten in China.

Tencent stelde vorig jaar voor om twee van de grootste streamingplatforms in China te combineren: Huya en DouYu. In beide bedrijven, die veel lijken op het hier bekende Twitch, heeft Tencent een groot belang. Maar de Chinese antitrustwaakhond ging voor die fusie liggen nadat Peking het toezicht op grote techbedrijven had opgevoerd.

Nu heeft Tencent een nieuw team opgezet dat zich bezighoudt met productontwerp en activiteiten bij zijn streamingapp Penguin Esports. Tegelijkertijd is een afdeling die zich voornamelijk richtte op de contacten met Huya en DouYu ontbonden, aldus bronnen aan persbureau Bloomberg. De bestaande afdeling voor gamestreaming zal naar verluidt worden opgesplitst, waarbij een deel van het personeel zal verhuizen naar Penguin Esports.

Met het blokkeren van de fusie tussen Huya en DouYu gaf de Chinese mededingingsautoriteit een sterk signaal af over de verscherpte controle op deals die door grote internetbedrijven worden georkestreerd. De ingreep viel samen met een campagne om grote techbedrijven in het land in toom te houden. De hardere toon van Peking heeft zich sindsdien uitgebreid van antitrust en e-commerce tot gebieden als media en databeveiliging.

Meer uit Financieel

Lingeriemerk Victoria's Secret flink hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Victoria's Secret hoorde dinsdag bij de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het lingeriemerk heeft zijn financiële verwachtingen verhoogd na een sterk eerste kwartaal. Topvrouw Hillary Super lijkt daarmee vaart te maken met haar 'new era of sexy'-herstelplan voor het Amerikaanse merk.

8 uur geleden
Vluchten van en naar Portugal geannuleerd door staking

DEN HAAG (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen KLM en Transavia hebben op woensdag verschillende vluchten naar Portugese bestemmingen geannuleerd in verband met een staking in het land. Zowel op Schiphol als op de luchthavens in Eindhoven en Rotterdam zijn vluchten geschrapt.

8 uur geleden
Amerikaanse overheid wil AI-modellen vooraf testen op veiligheid

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De regering-Trump gaat AI-ontwikkelaars vragen om hun meest geavanceerde modellen vrijwillig aan te bieden voor cyberveiligheidstests door de Amerikaanse overheid, nog voordat ze aan het publiek worden vrijgegeven. Dat volgt uit een presidentieel decreet dat dinsdag werd ondertekend.

11 uur geleden
Staking Belgische luchtverkeersleiders beëindigd na akkoord

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De staking van de luchtverkeersleider Skeyes op Belgische luchthavens wordt beëindigd. Een woordvoerster van Skeyes meldt aan het Belgische persbureau Belga dat directie en vakbonden een akkoord hebben gesloten.

11 uur geleden
UniCredit vergroot belang in Commerzbank tot ruim 34 procent

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - UniCredit heeft zijn belang in de Duitse Commerzbank vergroot tot 34,35 procent. Dat meldt de Italiaanse grootbank dinsdag. Het vergroten van het belang boven de 30 procent is een belangrijke stap voor de Italiaanse bank.

11 uur geleden
Stevige winst voor AEX-index, Prosus grootste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is dinsdag met een stevige winst gesloten. Onder de hoofdfondsen was Prosus de grootste winnaar. Ook de chipbedrijven ASML (plus 4,9 procent), Besi (plus 2,9 procent) en ASMI (plus 2,4 procent) eindigden hoger.

12 uur geleden
Ook Britse krijgsmacht gaat 'militair Starlink-netwerk' gebruiken

LONDEN (ANP/RTR) - De militaire variant van Elon Musks satellietcommunicatienetwerk Starlink heeft er een flinke klant bij. Na de Amerikaanse heeft ook de Britse krijgsmacht het Starshield-netwerk in gebruik genomen, zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters.

12 uur geleden