Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tencent versterkt gamingstreamingtak na afblazen fusie door China

Tencent versterkt gamingstreamingtak na afblazen fusie door China

PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese techonderneming Tencent gaat meer mensen en middelen inzetten voor zijn eigen platform dat games streamt. De nieuwe strategie volgt op het afketsen van een fusie van bedrijven waar Tencent een groot belang in heeft. Dat gebeurde vorige maand op last van autoriteiten in China.

Tencent stelde vorig jaar voor om twee van de grootste streamingplatforms in China te combineren: Huya en DouYu. In beide bedrijven, die veel lijken op het hier bekende Twitch, heeft Tencent een groot belang. Maar de Chinese antitrustwaakhond ging voor die fusie liggen nadat Peking het toezicht op grote techbedrijven had opgevoerd.

Nu heeft Tencent een nieuw team opgezet dat zich bezighoudt met productontwerp en activiteiten bij zijn streamingapp Penguin Esports. Tegelijkertijd is een afdeling die zich voornamelijk richtte op de contacten met Huya en DouYu ontbonden, aldus bronnen aan persbureau Bloomberg. De bestaande afdeling voor gamestreaming zal naar verluidt worden opgesplitst, waarbij een deel van het personeel zal verhuizen naar Penguin Esports.

Met het blokkeren van de fusie tussen Huya en DouYu gaf de Chinese mededingingsautoriteit een sterk signaal af over de verscherpte controle op deals die door grote internetbedrijven worden georkestreerd. De ingreep viel samen met een campagne om grote techbedrijven in het land in toom te houden. De hardere toon van Peking heeft zich sindsdien uitgebreid van antitrust en e-commerce tot gebieden als media en databeveiliging.

Meer uit Financieel

Wall Street hoger, Cisco en AI-chipbedrijf Cerebras uitblinkers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met winsten gesloten. Bij de bedrijven was Cisco Systems een uitblinker dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de producent van netwerkapparatuur. Daarnaast maakte AI-chipbedrijf Cerebras Systems een zeer succesvol beursdebuut op Wall Street.

2 uur geleden
Succesvolle beursgang AI-chipbedrijf Cerebras in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van AI-chipbedrijf Cerebras Systems in New York op donderdag is goed verlopen. Bij opening schoot het aandeel bijna 100 procent omhoog tot meer dan 360 dollar, terwijl de uitgifteprijs op 185 dollar per aandeel lag. Daarmee was dus sprake van bijna een verdubbeling van de koers op de eerste handelsdag van Cerebras.

2 uur geleden
Trump: China koopt 200 vliegtuigen van Boeing

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China gaat tweehonderd vliegtuigen kopen van het Amerikaanse Boeing. Dat heeft president Donald Trump gezegd in een interview met tv-zender Fox News. Trump is momenteel op staatsbezoek in China waar hij heeft gepraat met de Chinese president Xi Jinping.

6 uur geleden
Flinke plus voor AEX-index, ABN AMRO verder omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag opnieuw met flinke winst gesloten. ABN AMRO ging verder omhoog na de stevige plus een dag eerder dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers van de bank. Ook de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML waren in de voorhoede van de AEX te vinden.

6 uur geleden
Merz roemt oud-ECB-president Draghi bij uitreiking Karelsprijs

AKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, heeft donderdag in het Duitse Aken de prestigieuze Karelsprijs ontvangen. Bij de uitreiking sprak de Duitse bondskanselier Friedrich Merz zijn lof uit voor Draghi en zijn bijdrage aan de Europese eenheid en het redden van de euro tijdens de Europese schuldencrisis.

8 uur geleden
Wall Street hoger terwijl beleggers letten op Trump in China

NEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street zijn donderdag verder gestegen, terwijl beleggers de gesprekken tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping in Beijing in de gaten houden. De aanhoudende zorgen over de Iranoorlog zijn wat naar de achtergrond verdwenen.

8 uur geleden
Amerikaanse rechter wil schikking Musk niet zomaar goedkeuren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter weigert vooralsnog om een schikking van Elon Musk van 1,5 miljoen dollar goed te keuren. Elon Musk wil op die manier een zaak over mogelijke misleiding van beleggers afkopen, maar het bedrag wordt door kenners als erg laag beschouwd. De rechter heeft laten weten nog "rode vlaggen" te zien met betrekking tot de deal.

10 uur geleden