Tencent versterkt gamingstreamingtak na afblazen fusie door China
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese techonderneming Tencent gaat meer mensen en middelen inzetten voor zijn eigen platform dat games streamt. De nieuwe strategie volgt op het afketsen van een fusie van bedrijven waar Tencent een groot belang in heeft. Dat gebeurde vorige maand op last van autoriteiten in China.
Tencent stelde vorig jaar voor om twee van de grootste streamingplatforms in China te combineren: Huya en DouYu. In beide bedrijven, die veel lijken op het hier bekende Twitch, heeft Tencent een groot belang. Maar de Chinese antitrustwaakhond ging voor die fusie liggen nadat Peking het toezicht op grote techbedrijven had opgevoerd.
Nu heeft Tencent een nieuw team opgezet dat zich bezighoudt met productontwerp en activiteiten bij zijn streamingapp Penguin Esports. Tegelijkertijd is een afdeling die zich voornamelijk richtte op de contacten met Huya en DouYu ontbonden, aldus bronnen aan persbureau Bloomberg. De bestaande afdeling voor gamestreaming zal naar verluidt worden opgesplitst, waarbij een deel van het personeel zal verhuizen naar Penguin Esports.
Met het blokkeren van de fusie tussen Huya en DouYu gaf de Chinese mededingingsautoriteit een sterk signaal af over de verscherpte controle op deals die door grote internetbedrijven worden georkestreerd. De ingreep viel samen met een campagne om grote techbedrijven in het land in toom te houden. De hardere toon van Peking heeft zich sindsdien uitgebreid van antitrust en e-commerce tot gebieden als media en databeveiliging.
Meer uit Financieel
GDAŃSK (ANP) - Frankrijk en Polen gaan samen een communicatiesatelliet de ruimte in sturen voor de Poolse krijgsmacht. Polen wil er zeker van zijn dat zijn militairen met elkaar kunnen blijven communiceren als het zich moet verweren tegen bijvoorbeeld een Russische aanval.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De onlinegokmarkt is in het afgelopen jaar fors gekrompen. Dat meldt de Kansspelautoriteit (Ksa) in haar jaarverslag over 2025. Het aantal meldingen over het illegale aanbod is wel toegenomen, wat duidt op een vergroting van die markt.
59 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn maandag licht lager geopend. Beleggers namen geen risico na de sterke opmars op vrijdag, die volgde op de heropening van de Straat van Hormuz door Iran. De spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran liepen afgelopen weekend echter weer op door de inbeslagname van een Iraans vrachtschip door de Amerikaanse marine. Ook sloot Iran zaterdag het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz weer af door de aanhoudende Amerikaanse blokkade van de Iraanse havens.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Buitenlandse luchtvaartmaatschappijen zijn weer welkom op de luchthaven van het Qatarese Doha. Dat is voor het eerst sinds de start van de Iranoorlog eind februari. De Qatarese luchtvaartautoriteit laat weten dat de activiteiten van buitenlandse maatschappijen "geleidelijk worden hervat".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Woonbond, een belangenvereniging voor huurders, is kritisch op het voorstel van het kabinet om de Wet betaalbare huur te versoepelen. Met het voorstel worden "veel te hoge huren opnieuw mogelijk".
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse autoriteiten hebben maandag een uitnodiging gestuurd naar Elon Musk om hem vragen te stellen over zijn socialemediaplatform X. De autoriteiten in Frankrijk doen al langer onderzoek naar X, waarbij in februari nog een inval werd gedaan bij het Parijse kantoor van het bedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland krijgt minder bezoekers uit Azië, zoals uit China, Japan en India, over de vloer door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat hoort het Nederlands Bureau voor Toerisme en Congressen (NBTC) vanuit de sector. Door de oorlog is het vliegverkeer tussen Azië en Europa ernstig verstoord. Dat leidt tot minder bezoek aan bij Aziaten populaire toeristische trekpleisters als het waterrijke dorp Giethoorn, de molens van Kinderdijk en het bloemenpark Keukenhof, aldus het NBTC.
3 uur geleden