
Tencent versterkt gamingstreamingtak na afblazen fusie door China
PEKING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese techonderneming Tencent gaat meer mensen en middelen inzetten voor zijn eigen platform dat games streamt. De nieuwe strategie volgt op het afketsen van een fusie van bedrijven waar Tencent een groot belang in heeft. Dat gebeurde vorige maand op last van autoriteiten in China.
Tencent stelde vorig jaar voor om twee van de grootste streamingplatforms in China te combineren: Huya en DouYu. In beide bedrijven, die veel lijken op het hier bekende Twitch, heeft Tencent een groot belang. Maar de Chinese antitrustwaakhond ging voor die fusie liggen nadat Peking het toezicht op grote techbedrijven had opgevoerd.
Nu heeft Tencent een nieuw team opgezet dat zich bezighoudt met productontwerp en activiteiten bij zijn streamingapp Penguin Esports. Tegelijkertijd is een afdeling die zich voornamelijk richtte op de contacten met Huya en DouYu ontbonden, aldus bronnen aan persbureau Bloomberg. De bestaande afdeling voor gamestreaming zal naar verluidt worden opgesplitst, waarbij een deel van het personeel zal verhuizen naar Penguin Esports.
Met het blokkeren van de fusie tussen Huya en DouYu gaf de Chinese mededingingsautoriteit een sterk signaal af over de verscherpte controle op deals die door grote internetbedrijven worden georkestreerd. De ingreep viel samen met een campagne om grote techbedrijven in het land in toom te houden. De hardere toon van Peking heeft zich sindsdien uitgebreid van antitrust en e-commerce tot gebieden als media en databeveiliging.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - De Verenigde Staten hebben in maart meer goederen ingevoerd voorafgaand aan de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Centraal Planbureau (CPB) in zijn Wereldhandelsmonitor. Het CPB spreekt van een mogelijk anticipatie-effect: Amerikaanse bedrijven importeerden extra goederen vooruitlopend op de dreigende tariefsverhogingen.
39 minuten geledenUTRECHT (ANP) - FNV dreigt volgende maand met landelijke acties in de afvalsector tegen het plan van het kabinet om een geplande heffing op plastic voor bedrijven te schrappen. De 567 miljoen euro die de maatregel vanaf 2028 jaarlijks moest opleveren wordt afgewenteld op afvalverwerkers, vreest de vakbond.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Oud-voetballer Tom Beugelsdijk heeft vlak voor zijn kort geding tegen gokaanbieder Unibet alsnog inzage gekregen in zijn gokverliezen. Die gegevens probeerde de voormalig verdediger van ADO Den Haag (34) via de rechter in handen te krijgen, om zo een geschatte 100.000 euro terug te eisen.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China heeft Nederland gevraagd de exportbeperkingen voor halfgeleiders te versoepelen. Dat zei de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Caspar Veldkamp, na een ontmoeting met zijn Chinese ambtgenoot Wang Yi in Beijing.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Invest-NL heeft vorig jaar minder geld gestoken in bedrijven, meldt het staatsinvesteringsfonds in zijn jaarverslag. In 2024 deelde het fonds 236 miljoen euro uit, een jaar eerder nog 288 miljoen euro.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak liet vrijdag weinig beweging zien, na de verliesbeurt een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de plannen voor forse belastingverlagingen van president Donald Trump. Het Huis van Afgevaardigden keurde donderdag nipt een omvangrijk belastingvoorstel goed en het wetsvoorstel gaat nu naar de Senaat. De plannen kunnen de Amerikaanse staatsschuld de komende tien jaar met biljoenen dollars laten stijgen. De rentes op Amerikaanse staatsleningen liepen daardoor deze week flink op.
4 uur geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - De Duitse economie is in het eerste kwartaal sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Duitse federale statistiekbureau Destatis bedroeg de groei 0,4 procent op kwartaalbasis. Bij een voorlopige schatting werd nog een plus van 0,2 procent gemeld.
4 uur geleden