Tencent populair op beurs Hongkong na meevallende kwartaalcijfers
HONGKONG (ANP) - Tencent was donderdag op de aandelenbeurs van Hongkong een van de grote winnaars na goed ontvangen kwartaalcijfers. Het Chinese game- en techbedrijf was na twee kwartalen van krimp weer gegroeid en boekte betere resultaten dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Ook andere techbedrijven wonnen in Hongkong. Op de beurs in Tokio behoorden banken tot de verliezers, mogelijk na de verklaring van de Amerikaanse minister van Financiën dat ze niet van plan is bankdeposito's tot boven de 250.000 dollar te verzekeren.
Tencent won 6,7 procent en nam de Hang Seng-index op sleeptouw. Die graadmeter in Hongkong stond 1,4 procent hoger. Ook elektronicafabrikanten Xiaomi en Lenovo gingen hard omhoog, met winsten van respectievelijk 5 en bijna 12 procent. De beurs in Shanghai klom 0,4 procent.
De Nikkei in Tokio zakte 0,2 procent. Daarbij verloren banken als Mitsubishi UFJ Financial, Sumitomo Mitsui Financial en Mizuho Financial tot bijna 1 procent. Die daling volgde op flinke verliezen van Amerikaanse regionale banken, waarbij beleggers mogelijk teleurgesteld waren dat de Amerikaanse overheid rekeninghouders niet meer gerust wil stellen door deposito's tot boven de 250.000 dollar te verzekeren.
Beleggers verwerkten ook het nieuwe rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Voorzitter Jerome Powell kondigde een nieuwe stap omhoog van een kwart procentpunt aan om de hoge inflatie te bestrijden. Daarbij noemde hij het bankensysteem in het land "gezond en veerkrachtig", hoewel de onrust rond het faillissement van twee kredietverstrekkers mogelijk wel kan doorwerken op de bredere economie van de Verenigde Staten. De All Ordinaries in Sydney ging 0,7 procent omlaag en de Kospi in Seoul daalde een fractie.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Een groep van ruim twintig multinationals roept de Europese Unie op onmiddellijk meer werk te maken van het verduurzamen van de energievoorziening. Onder meer levensmiddelenconcern Unilever en techbedrijven Amazon, Microsoft en Google vinden dat de EU te afhankelijk is van geïmporteerde energie uit vooral olie en gas, met als gevolg de forse prijsstijgingen door de Iranoorlog. De bedrijven, verenigd in de Corporate Leaders Group Europe, willen dat in 2040 de helft van het energieverbruik elektrisch is.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express, dat vooral spoedzendingen van documenten en pakketten bezorgt, gaan maandag bijna de hele dag staken, melden de vakbonden FNV en CNV. De onderhandelingen over een nieuwe cao tussen de vakbonden en DHL zijn vastgelopen. Een woordvoerder van FNV legt uit dat de staking losstaat van de leveringen van DHL aan consumenten, die onder DHL eCommerce vallen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
9 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
11 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
13 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
16 uur geleden