Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tencent populair op beurs Hongkong na meevallende kwartaalcijfers

Tencent populair op beurs Hongkong na meevallende kwartaalcijfers

HONGKONG (ANP) - Tencent was donderdag op de aandelenbeurs van Hongkong een van de grote winnaars na goed ontvangen kwartaalcijfers. Het Chinese game- en techbedrijf was na twee kwartalen van krimp weer gegroeid en boekte betere resultaten dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Ook andere techbedrijven wonnen in Hongkong. Op de beurs in Tokio behoorden banken tot de verliezers, mogelijk na de verklaring van de Amerikaanse minister van Financiën dat ze niet van plan is bankdeposito's tot boven de 250.000 dollar te verzekeren.

Tencent won 6,7 procent en nam de Hang Seng-index op sleeptouw. Die graadmeter in Hongkong stond 1,4 procent hoger. Ook elektronicafabrikanten Xiaomi en Lenovo gingen hard omhoog, met winsten van respectievelijk 5 en bijna 12 procent. De beurs in Shanghai klom 0,4 procent.

De Nikkei in Tokio zakte 0,2 procent. Daarbij verloren banken als Mitsubishi UFJ Financial, Sumitomo Mitsui Financial en Mizuho Financial tot bijna 1 procent. Die daling volgde op flinke verliezen van Amerikaanse regionale banken, waarbij beleggers mogelijk teleurgesteld waren dat de Amerikaanse overheid rekeninghouders niet meer gerust wil stellen door deposito's tot boven de 250.000 dollar te verzekeren.

Beleggers verwerkten ook het nieuwe rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Voorzitter Jerome Powell kondigde een nieuwe stap omhoog van een kwart procentpunt aan om de hoge inflatie te bestrijden. Daarbij noemde hij het bankensysteem in het land "gezond en veerkrachtig", hoewel de onrust rond het faillissement van twee kredietverstrekkers mogelijk wel kan doorwerken op de bredere economie van de Verenigde Staten. De All Ordinaries in Sydney ging 0,7 procent omlaag en de Kospi in Seoul daalde een fractie.

Meer uit Financieel

AEX-index begint met winst door hoop op einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".

37 minuten geleden
Nieuwssite: deze week aanvraag voor beursgang SpaceX

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.

1 uur geleden
Gasunie: voorraad gas daalt, maar tekort wordt niet verwacht

DEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.

1 uur geleden
Zweden leverden in 2025 ruim 3 miljard statiegeldverpakkingen in

STOCKHOLM (ANP) - Een recordaantal flessen en blikjes zijn in 2025 ingeleverd via het Zweedse statiegeldsysteem. Dat meldt Returpack/Pantamera, dat het statiegeldsysteem van het land beheert. In totaal werden er meer dan 3 miljard flessen en blikjes gedeponeerd, 130 miljoen meer dan een jaar eerder. Dat betekent dat de gemiddelde Zweed 283 verpakkingen inleverde.

1 uur geleden
Hornbach breidt marktaandeel verder uit in Nederland

HOUTEN (ANP) - Bouwmarktketen Hornbach heeft afgelopen jaar minder winst geboekt door hogere kosten aan onder meer personeel. In Nederland wist het bedrijf, ondanks sterke concurrentie van Praxis, Gamma en Karwei, zijn marktaandeel verder te vergroten. De doe-het-zelfketen zag zijn marktaandeel groeien van 28,1 procent naar gemiddeld 29,4 procent, werd woensdag bekend.

1 uur geleden
Beurzen Azië stijgen, olieprijs daalt door hoop op einde oorlog

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen woensdag stevig omhoog. De stemming werd gesteund door de hoop op een spoedige de-escalatie van de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen, die sterk zijn gestegen door het conflict in het olierijke gebied, gingen omlaag.

1 uur geleden
Nederlandse gasvoorraden gedaald naar laagste niveau in tien jaar

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken naar 5,8 procent. Dat is de laagste vullingsgraad in tien jaar. Dat blijkt uit het Nationaal Energie Dashboard van gasnetbeheerder Gasunie dat sinds 2016 de opslagcijfers volledig bijhoudt.

2 uur geleden