Tencent populair op beurs Hongkong na meevallende kwartaalcijfers
HONGKONG (ANP) - Tencent was donderdag op de aandelenbeurs van Hongkong een van de grote winnaars na goed ontvangen kwartaalcijfers. Het Chinese game- en techbedrijf was na twee kwartalen van krimp weer gegroeid en boekte betere resultaten dan analisten in doorsnee hadden verwacht. Ook andere techbedrijven wonnen in Hongkong. Op de beurs in Tokio behoorden banken tot de verliezers, mogelijk na de verklaring van de Amerikaanse minister van Financiën dat ze niet van plan is bankdeposito's tot boven de 250.000 dollar te verzekeren.
Tencent won 6,7 procent en nam de Hang Seng-index op sleeptouw. Die graadmeter in Hongkong stond 1,4 procent hoger. Ook elektronicafabrikanten Xiaomi en Lenovo gingen hard omhoog, met winsten van respectievelijk 5 en bijna 12 procent. De beurs in Shanghai klom 0,4 procent.
De Nikkei in Tokio zakte 0,2 procent. Daarbij verloren banken als Mitsubishi UFJ Financial, Sumitomo Mitsui Financial en Mizuho Financial tot bijna 1 procent. Die daling volgde op flinke verliezen van Amerikaanse regionale banken, waarbij beleggers mogelijk teleurgesteld waren dat de Amerikaanse overheid rekeninghouders niet meer gerust wil stellen door deposito's tot boven de 250.000 dollar te verzekeren.
Beleggers verwerkten ook het nieuwe rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve. Voorzitter Jerome Powell kondigde een nieuwe stap omhoog van een kwart procentpunt aan om de hoge inflatie te bestrijden. Daarbij noemde hij het bankensysteem in het land "gezond en veerkrachtig", hoewel de onrust rond het faillissement van twee kredietverstrekkers mogelijk wel kan doorwerken op de bredere economie van de Verenigde Staten. De All Ordinaries in Sydney ging 0,7 procent omlaag en de Kospi in Seoul daalde een fractie.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - AI-bedrijven in Nederland groeien langzamer dan concurrenten in andere Europese landen, meldt Techleap in het jaarlijkse rapport The State of Dutch Tech. Dat terwijl Nederland de hoogste dichtheid aan AI-talent in Europa heeft (10,9 professionals per 10.000 inwoners).
45 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europese koepelorganisaties voor de luchtvaart waarschuwen dat een nieuw Europees registratiesysteem op luchthavens leidt tot aanzienlijke vertragingen voor passagiers van buiten de Europese Unie. Als er niet onmiddellijk maatregelen worden genomen, dreigen in de drukke zomermaanden ernstige verstoringen, waarbij wachttijden kunnen oplopen tot vier uur of meer. Dat stellen onder meer de internationale brancheorganisatie voor de luchtvaart IATA en koepelorganisatie van luchthavens ACI Europe.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De veroordeelde oprichter van de failliete cryptobeurs FTX, Sam Bankman-Fried, wil een nieuw proces. Daarvoor heeft hij een verzoek ingediend bij een rechtbank in New York. Bankman-Fried zit momenteel een gevangenisstraf van 25 jaar uit vanwege grote fraude rond het omgevallen cryptoplatform.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag gemengde uitslagen zien. Beleggers keken vooral uit naar het Amerikaanse banenrapport dat woensdag op het programma staat. De banengroei in de grootste economie ter wereld speelt een belangrijke rol bij het rentebesluit van de Federal Reserve. Kevin Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zei maandag dat de banengroei de komende maanden lager zou kunnen uitvallen door een tragere groei van de beroepsbevolking en een hogere productiviteit.
8 uur geledenALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft een transformatie van het bedrijf ingezet die is gericht op "winstgevende groei en geografische expansie". Het bedrijf was vorig jaar opnieuw verlieslatend en zag de omzet met ruim een tiende terugvallen. Alfen ziet desondanks een structurele vraag naar nieuwe energie-infrastructuur en wil van deze kansen profiteren.
10 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Duitse vakbonden hebben piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa opgeroepen donderdag de hele dag te staken. De actie is afgekondigd vanwege een conflict over salarissen en arbeidsvoorwaarden.
11 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA/RTR) - Een dochteronderneming van het Amerikaanse techbedrijf Meta moet ongeveer 30 miljoen euro aan vergoedingen betalen aan een Duitse telecomprovider. Dat heeft een rechtbank in Düsseldorf dinsdag bepaald.
11 uur geleden