Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tencent krijgt weer tik op beurs na tegenvallende groei

Tencent krijgt weer tik op beurs na tegenvallende groei

TOKIO (ANP) - Het Chinese techbedrijf Tencent was donderdag een van de aandelen die op de Aziatische beurzen in de belangstelling stond. Het bedrijf kwam met tegenvallende groeicijfers. In een call met analisten omarmden topman Pony Ma en voorzitter Martin Lau het Chinese overheidsbeleid van een meer gereguleerde techsector. Tencent werd in Hongkong meer dan 4 procent lager gezet.

Ook Samsung Electronics (min 1 procent in Seoul) kon op aandacht rekenen. Een groot pakket aandelen van de maker van mobiele telefoons, huishoudelijke apparaten en computers werd verkocht. Hoewel de verkoper van het aandelenpakket niet bekend is gemaakt, lijkt het erop dat de erfgenamen van de twee jaar geleden overleden oud-topman Lee Kun-hee daarachter zitten. Zij moeten omgerekend miljarden euro's aan erfbelasting betalen en kunnen dat in termijnen doen.

Verder leken beleggers zoekende naar richting. De olieprijzen daalden weer licht, na woensdag met meer dan 5 procent te zijn gestegen. Tegelijkertijd waren er ook cijfers die aan lijken te geven dat de Chinese economie klappen krijgt door de strenge coronamaatregelen vanwege de omikronvariant van het coronavirus. Zo worden bedrijven stilgelegd en steden vergrendeld. Verder lijkt de onzekerheid consumenten huiverig te maken om geld uit te geven.

Ruwe olie

In Japan maakten oliebedrijven Eneos Holding en Idemitsu Kosan bekend geen ruwe olie uit Rusland meer te willen kopen. Ze werden tot 0,9 procent lager gezet. Aandeelhouders van Toshiba (min 0,7 procent) stemden niet in met het plan van het bestuur om het bedrijf in tweeën te splitsen. Ook een tegenvoorstel om alternatieven zoals een verkoop te overwegen kreeg geen meerderheid. De aandeelhouders hebben alleen een adviserende rol in de kwestie.

De Nikkei in Tokio steeg 0,3 procent tot 28.110,39 punten. De beurzen in Shanghai en Hongkong verloren tussentijds tot 0,3 procent en de Kospi in Seoul ging ook 0,3 procent omlaag. De All Ordinaries in Sydney eindigde met een plusje van 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Hypotheekrente daalt zeven weken op rij

AMSTERDAM (ANP) - De hypotheekrente is in de laatste week van februari voor de zevende week op rij gedaald, meldt De Hypotheekshop. De versnelling die vorige week werd ingezet, hield daarmee onverminderd aan. Daardoor kwam het belangrijkste tarief van een hypotheek van tien jaar met Nationale Hypotheek Garantie (NHG) uit op 3,7 procent. Dat is de laagste stand sinds begin december.

16 minuten geleden
Von der Leyen verheugd over goedkeuring Mercosur door Argentinië

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie noemt de ratificatie van het Mercosur-handelsverdrag door Argentinië en Uruguay "fantastisch nieuws". De definitieve goedkeuring door Brazilië en Paraguay verwacht de politica op korte termijn, zei ze vrijdag.

52 minuten geleden
FNV-voorzitter verwacht kort kennismakingsgesprek met Jetten

HILVERSUM (ANP) - De vakbonden verwachten maandag niet lang om tafel te zitten met het nieuwe kabinet tijdens hun kennismakingsgesprek. "Ik hoop dat de koffie niet te heet is, want het wordt een kort gesprek", zei interim-voorzitter van FNV Dick Koerselman bij radioprogramma Sven op 1.

53 minuten geleden
Steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland worden steeds minder valse eurobiljetten aangetroffen, meldde De Nederlandsche Bank (DNB) vrijdag. Vorig jaar werden ruim een kwart minder valse biljetten onderschept dan een jaar eerder. Het vaakst werden nepbiljetten van 50 euro aangetroffen.

2 uur geleden
Chemieconcern BASF schrapt banen bij IT-afdeling

LUDWIGSHAFEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse chemieconcern BASF gaat meer banen schrappen door de aanhoudende moeilijke omstandigheden op de markt voor chemicaliën. Om meer kosten te besparen, wil de grootste chemieproducent van Europa het personeelsbestand van zijn interne IT-afdeling "aanzienlijk" terugdringen. Bij die afdeling werken ongeveer 8500 mensen.

2 uur geleden
Duitsers drinken minder wijn door economische zorgen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitsers hebben het afgelopen jaar een stuk minder wijn gedronken. De consumptie daalde met 7 procent, meldt het Deutsche Weininstitut (DWI) op basis van cijfers van marktonderzoeker Nielsen. Dat komt volgens de branchevereniging doordat consumenten door de haperende economie zuiniger aan deden.

2 uur geleden
Bodemonderzoeker Fugro onderuit op Damrak na jaarcijfers

AMSTERDAM (ANP) - Fugro ging vrijdag hard onderuit op de Amsterdamse beurs. De bodemonderzoeker heeft een moeilijk jaar achter de rug en leed een nettoverlies door de zwakke marktomstandigheden bij de bouw van windparken op zee. Ook had Fugro last van vertragingen in de opstart van olie- en gasprojecten. Het bedrijf keert daardoor flink minder dividend uit en snijdt fors in de investeringen. Het aandeel werd bijna 11 procent lager gezet.

3 uur geleden