Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tencent krijgt weer tik op beurs na tegenvallende groei

Tencent krijgt weer tik op beurs na tegenvallende groei

TOKIO (ANP) - Het Chinese techbedrijf Tencent was donderdag een van de aandelen die op de Aziatische beurzen in de belangstelling stond. Het bedrijf kwam met tegenvallende groeicijfers. In een call met analisten omarmden topman Pony Ma en voorzitter Martin Lau het Chinese overheidsbeleid van een meer gereguleerde techsector. Tencent werd in Hongkong meer dan 4 procent lager gezet.

Ook Samsung Electronics (min 1 procent in Seoul) kon op aandacht rekenen. Een groot pakket aandelen van de maker van mobiele telefoons, huishoudelijke apparaten en computers werd verkocht. Hoewel de verkoper van het aandelenpakket niet bekend is gemaakt, lijkt het erop dat de erfgenamen van de twee jaar geleden overleden oud-topman Lee Kun-hee daarachter zitten. Zij moeten omgerekend miljarden euro's aan erfbelasting betalen en kunnen dat in termijnen doen.

Verder leken beleggers zoekende naar richting. De olieprijzen daalden weer licht, na woensdag met meer dan 5 procent te zijn gestegen. Tegelijkertijd waren er ook cijfers die aan lijken te geven dat de Chinese economie klappen krijgt door de strenge coronamaatregelen vanwege de omikronvariant van het coronavirus. Zo worden bedrijven stilgelegd en steden vergrendeld. Verder lijkt de onzekerheid consumenten huiverig te maken om geld uit te geven.

Ruwe olie

In Japan maakten oliebedrijven Eneos Holding en Idemitsu Kosan bekend geen ruwe olie uit Rusland meer te willen kopen. Ze werden tot 0,9 procent lager gezet. Aandeelhouders van Toshiba (min 0,7 procent) stemden niet in met het plan van het bestuur om het bedrijf in tweeën te splitsen. Ook een tegenvoorstel om alternatieven zoals een verkoop te overwegen kreeg geen meerderheid. De aandeelhouders hebben alleen een adviserende rol in de kwestie.

De Nikkei in Tokio steeg 0,3 procent tot 28.110,39 punten. De beurzen in Shanghai en Hongkong verloren tussentijds tot 0,3 procent en de Kospi in Seoul ging ook 0,3 procent omlaag. De All Ordinaries in Sydney eindigde met een plusje van 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

11 minuten geleden
Prijzen van nieuwbouwkavels verder gestegen

DEN HAAG (ANP) - De prijzen van nieuwbouwkavels zijn in het vierde kwartaal met gemiddeld 15,3 procent gestegen vergeleken met een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Over heel 2025 werd de bouwgrond voor eengezinswoningen gemiddeld 13,6 procent duurder dan in 2024.

11 minuten geleden
Eigenaar Amac opent Apple Museum, verwacht zeker 50.000 bezoekers

UTRECHT (ANP) - In het winkelcentrum The Wall in Utrecht wordt donderdag een Apple Museum geopend. Initiatiefnemer Ed Bindels, eigenaar van winkelketen Amac, verwacht tussen de 50.000 en 100.000 bezoekers per jaar.

41 minuten geleden
Amerikaanse aandelenrally door hoop op spoedig einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street wisten dinsdag niet hoe gauw ze weer aandelen moesten kopen, door nieuwe signalen die wijzen op een mogelijk snel einde van het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. Iran zegt een "noodzakelijke wil" te hebben om de oorlog met Israël en de VS te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen, zei de Iraanse president Masoud Pezeshkian.

8 uur geleden
Brussel roept lidstaten op om te besparen op olieconsumptie

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Europese Commissie heeft de lidstaten aanbevolen om maatregelen te nemen om de olieconsumptie te verminderen. "Hoe meer we kunnen doen om olie te besparen, met name diesel en vliegtuigbrandstof, hoe beter we af zijn", zei Eurocommissaris voor Energie Dan Jørgensen dinsdag na overleg met de Europese energieministers.

10 uur geleden
Autoconcern Stellantis roept wereldwijd 700.000 auto's terug

HOOFDDORP (ANP/DPA) - Stellantis, het moederbedrijf van merken als Opel, Peugeot, Jeep en Fiat, roept wereldwijd ongeveer 700.000 auto's terug vanwege een mogelijk brandgevaar, maakte de Duitse transportautoriteit KBA bekend. In Nederland gaat het om ruim 19.000 auto's van acht merken, laat een woordvoerder van Stellantis weten.

11 uur geleden
Unilever onderuit op lager Damrak na fusiedeal voedingstak

AMSTERDAM (ANP) - Unilever ging dinsdag scherp omlaag op het Damrak nadat bekend was geworden dat de Amerikaanse branchegenoot McCormick een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie overneemt. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).

12 uur geleden