Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tencent boekt traagste groei sinds 2004 door strenge regels China

Tencent boekt traagste groei sinds 2004 door strenge regels China

SHENZHEN (ANP/RTR) - Het Chinese techbedrijf Tencent boekte in het afgelopen kwartaal de traagste omzetgroei sinds de beursgang van het bedrijf in 2004. De groeivertraging is het gevolg van het verscherpte toezicht op de techsector door de Chinese autoriteiten. Tencent kreeg onder meer te maken met strenge regels rond onlinegames voor kinderen, maar ook voor zijn chatapp WeChat.

De resultaten van Tencent zijn ook van belang voor beleggers in de in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus, die grootaandeelhouder is van het Chinese bedrijf. De hardere aanpak van de techsector door Beijing, die gericht is op het breken van de sterke machtspositie van de techconcerns en de bescherming van consumenten, lijkt een einde te hebben gemaakt aan tientallen jaren van ongebreidelde groei in de sector.

Tencent moest onder meer van Beijing zijn chatapp WeChat, waarmee Chinese gebruikers niet alleen kunnen chatten, maar ook kunnen winkelen en bankieren, openstellen voor diensten van andere bedrijven. Dat zorgt ervoor dat Tencent minder aan WeChat kan verdienen. Ook de gamesdivisie van het bedrijf kampt met strengere regels. Zo werd de speeltijd van jonge Chinese spelers beperkt en werden geen licenties meer afgegeven voor nieuwe spellen van het bedrijf.

Uitdagend jaar

Tencent sprak in een toelichting van een "uitdagend jaar". De omzet groeide in het vierde kwartaal van 2021 met 8 procent tot ruim 144 miljard yuan, omgerekend bijna 23 miljard euro. Dat was minder dan analisten hadden verwacht. Over het hele jaar nam de omzet met 16 procent toe. Dat was ook de laagste groei sinds de beursgang in 2004.

De nettowinst steeg in het vierde kwartaal met 60 procent door eenmalige boekwinsten. Zo verkocht Tencent onder meer het grootste deel van zijn belang in het Chinese webwinkelconcern JD.com. De jaarwinst nam toe met 41 procent.

Meer uit Financieel

Test op A58 met nieuw systeem voor schonere bermen gestart

BEMMEL (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans werkt samen met Joosten Groep en Rijkswaterstaat aan een nieuw systeem dat vervuiling van grondwater langs de weg tegen moet gaan. Van maandag tot en met woensdag wordt het systeem getest langs de A58 tussen Eindhoven en Tilburg.

1 uur geleden
Eneco pleit voor voldoende marktwerking in de energietransitie

ROTTERDAM (ANP) - Energieleverancier Eneco wil dat de overheid voldoende ruimte laat voor de rol van bedrijven in de energietransitie. Aanleiding voor de oproep van het energiebedrijf is de steeds grotere rol van de overheid in de productie van energie, zoals kernenergie en warmtenetten, waardoor de marktwerking onder druk komt te staan.

1 uur geleden
Schoonmaaksites geven betere informatie abonnement na ingreep ACM

DEN HAAG (ANP) - Meerdere websites voor schoonmaakhulp hebben de informatie op hun sites aangepast nadat de Autoriteit Consument & Markt (ACM) ze hierop had aangesproken. Het was volgens de waakhond eerder niet duidelijk voor consumenten dat ze een abonnement afsloten voor de dienst, omdat ze niet goed werden geïnformeerd.

2 uur geleden
AEX-index verder omlaag door inflatiezorgen

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging maandag verder omlaag na de verliesbeurt op vrijdag. De olieprijzen liepen verder op door de aanhoudende spanningen in het Midden-Oosten na een nieuwe waarschuwing van de Amerikaanse president Donald Trump aan Iran. In een bericht op Truth Social schreef Trump zondag dat "de klok tikt" en dat er "niets meer over zal zijn" van Iran als het land niet snel in actie komt.

2 uur geleden
Alleenstaande AOW'ers krijgen 20 procent meer vakantiegeld

DEN HAAG (ANP) - Nederlanders met een AOW krijgen dit jaar fors meer vakantiegeld. Alleenstaande AOW'ers ontvangen zo'n 20 procent meer netto vakantiegeld dan een jaar geleden, blijkt uit een berekening van seniorenplatform AOW.nu.

3 uur geleden
Ondernemersclub roept Eerste Kamer op box 3-wet te verwerpen

DEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie ONL roept de Eerste Kamer op het wetsvoorstel voor het nieuwe box 3-stelsel te verwerpen. "Belasting heffen over papieren winsten is absurd. Deze wet is schadelijk voor het vestigingsklimaat, omdat ondernemers hun heil gaan zoeken over de grens", zegt ONL-voorman Erik Ziengs maandag. "Er zit maar een ding op: de Wet werkelijk rendement box 3 moet door de Eerste Kamer van tafel worden geveegd."

3 uur geleden
Bouwconcerns renoveren Drechttunnel voor 233 miljoen euro

ROSMALEN (ANP) - Bouwconcerns Heijmans en Dura Vermeer en technisch dienstverlener SPIE gaan aan de slag met de renovatie en het onderhoud van de Drechttunnel van snelweg A16 tussen Zwijndrecht en Dordrecht. Met de klus is zo'n 233 miljoen euro gemoeid. Elk van de bedrijven uit de bouwcombinatie neemt een derde daarvan voor zijn rekening.

4 uur geleden