Ten Velde helpt handballers met 10 treffers aan zege op Tunesië
GDANSK (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in hun tweede wedstrijd op een vierlandentoernooi in Polen afgerekend met Tunesië. Oranje won in Gdansk met 33-28 en had met Rutger ten Velde de absolute uitblinker in de ploeg. Hij was goed voor tien treffers. Iso Sluijters scoorde vijf keer.
De ploeg van bondscoach Erlingur Richardsson had het gat met de Afrikaanse tegenstander al in de eerste helft geslagen. Bij rust leidde Nederland met 18-12. Halverwege de tweede helft was de ploeg zelfs uitgelopen naar acht doelpunten verschil, maar Tunesië wist het in de slotfase nog terug te brengen tot vijf.
De handballers spelen het toernooi in Gdansk als voorbereiding op het EK, dat van 13 tot en met 30 januari wordt gehouden in Hongarije en Slowakije. Het team verloor dinsdag de eerste wedstrijd met 33-30 van Japan. Donderdag volgt nog een duel met gastland Polen.
Meer uit Sport
ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot hebben ook hun tweede poulewedstrijd op het WK in Australië gewonnen. Het Nederlandse duo versloeg de Noorse broers Markus en Adrian Mol met 21-18 21-17.
51 minuten geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
11 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
12 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
18 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
18 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
18 uur geleden