Ten Hag zoekt verklaring voor overvolle ziekenboeg Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft geen verklaring voor de overvolle ziekenboeg van Ajax. "Daar moeten we onderzoek naar doen", zei hij na de zege van zijn ploeg op PSV (1-0).
Ten Hag kon al geen beroep doen op Daley Blind, Hakim Ziyech, David Neres en Zakaria Labyad. Tegen PSV vielen Quincy Promes, Ryan Babel en Joël Veltman geblesseerd uit. "Het zijn allemaal andere blessures", zei Ten Hag. "Promes hamstring, Veltman knie en Babel had een kneuzing na een botsing met de doelman van PSV."
Ten Hag denkt niet dat hij Ajax de afgelopen weken te zwaar heeft getraind. "Ik kan je wel zeggen dat de voetbalkalender te vol is", zei hij. "We haalden vorig jaar de halve finale van de Champions League. Die belasting was nieuw voor mijn spelers. Daarna moest iedereen voor hun land spelen. Tijd voor een fatsoenlijke vakantie was er niet. Want we moesten ook voorronden Champions League spelen."
Ajax moet het voorlopig zonder Promes doen en de rentree van Neres en Labyad laat ook nog wel even op zich wachten. Blind heeft de training hervat en Ten Hag hoopt dat Ziyech ook snel aansluit. De kneuzing van Babel lijkt ook niet heel ernstig. "En Veltman moet maandag zijn knie laten bekijken", zei de trainer van Ajax.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid mag zich voor minimaal twee dagen koploper van La Liga noemen. De club won de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad en heeft nu 2 punten meer dan FC Barcelona, dat maandag tegen Girona speelt.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Jesper Karlsson heeft FC Utrecht aan de tweede zege binnen vier dagen geholpen. De buitenspeler maakte in blessuretijd van het uitduel met FC Groningen het winnende doelpunt in de Euroborg (1-2). FC Utrecht huurt de Zweedse buitenspeler de tweede helft van het seizoen van Bologna.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard met 4-1 gewonnen. De club is op gelijke hoogte gekomen met het als tweede geklasseerde Feyenoord, dat zondag Go Ahead Eagles ontvangt.
6 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met een doelpunt teruggekeerd bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees maakte de openingstreffer van het gewonnen uitduel met Al-Fateh (0-2).
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft het uitduel met Excelsior gewonnen dankzij twee treffers in de blessuretijd. Eerst scoorde spits Troy Parrott met een van richting veranderd schot, in de slotseconden kopte verdediger Penetra de 2-1 binnen.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko heeft weinig plezier gehad aan zijn eerste duel in de basisformatie van Ajax. De linksback uit Oekraïne raakte al in de derde minuut van de thuiswedstrijd tegen Fortuna Sittard (4-1) geblesseerd en strompelde van het veld.
7 uur geleden