Ten Hag zoekt verklaring voor overvolle ziekenboeg Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft geen verklaring voor de overvolle ziekenboeg van Ajax. "Daar moeten we onderzoek naar doen", zei hij na de zege van zijn ploeg op PSV (1-0).
Ten Hag kon al geen beroep doen op Daley Blind, Hakim Ziyech, David Neres en Zakaria Labyad. Tegen PSV vielen Quincy Promes, Ryan Babel en Joël Veltman geblesseerd uit. "Het zijn allemaal andere blessures", zei Ten Hag. "Promes hamstring, Veltman knie en Babel had een kneuzing na een botsing met de doelman van PSV."
Ten Hag denkt niet dat hij Ajax de afgelopen weken te zwaar heeft getraind. "Ik kan je wel zeggen dat de voetbalkalender te vol is", zei hij. "We haalden vorig jaar de halve finale van de Champions League. Die belasting was nieuw voor mijn spelers. Daarna moest iedereen voor hun land spelen. Tijd voor een fatsoenlijke vakantie was er niet. Want we moesten ook voorronden Champions League spelen."
Ajax moet het voorlopig zonder Promes doen en de rentree van Neres en Labyad laat ook nog wel even op zich wachten. Blind heeft de training hervat en Ten Hag hoopt dat Ziyech ook snel aansluit. De kneuzing van Babel lijkt ook niet heel ernstig. "En Veltman moet maandag zijn knie laten bekijken", zei de trainer van Ajax.
Meer uit Voetbal
TOKIO (ANP) - Japan, de eerste tegenstander van Oranje op het WK voetbal, heeft een nipte zege geboekt in een oefenduel met IJsland. De ploeg van bondscoach Hajime Moriyasu won in Tokio met 1-0, na een laat doelpunt van NEC-aanvaller Koki Ogawa.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is begonnen aan de eerste groepstraining voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Bondscoach Ronald Koeman staat met 27 spelers op het veld in Zeist. Ze worden aangemoedigd door 1500 veelal jonge fans die een kaartje hebben bemachtigd voor de oefensessie.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van Liverpool heeft op Instagram Arne Slot bedankt. De Nederlandse trainer werd zaterdag ontslagen bij de Engelse club.
2 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - De voetballers van Zuid-Afrika hebben door visumproblemen vertraging opgelopen bij hun reis naar Mexico, waar ze de openingswedstrijd van het WK voetbal spelen. Zuid-Afrika speelt op 11 juni het eerste duel met gastland Mexico, dat het toernooi organiseert met de Verenigde Staten en Canada.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay heeft volledig deelgenomen aan de eerste groepstraining van het Nederlands elftal voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De topscorer aller tijden van Oranje oefende voor 1500 toeschouwers in Zeist.
2 uur geledenGLASGOW (ANP/BELGA) - Bondscoach Steve Clarke van Schotland heeft Tyler Fletcher van Manchester United opgeroepen voor het WK voetbal als vervanger van Billy Gilmour. De middenvelder van Napoli liep zaterdag een knieblessure op tijdens het gewonnen oefenduel met Curaçao (4-1).
3 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Adi Hütter keert terug als trainer van Eintracht Frankfurt. De 56-jarige Oostenrijker is de opvolger van de onlangs vertrokken Albert Riera. Hij tekent een contract tot de zomer van 2029 bij de club waar hij tussen 2018 en 2021 ook al trainer was.
4 uur geleden