Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag ziet dat zijn spelers van Ajax zich niet laten afleiden

Ten Hag ziet dat zijn spelers van Ajax zich niet laten afleiden

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is niet verbaasd dat zijn spelers voorlopig weinig last lijken te hebben van het vertrek van Marc Overmars, de directeur voetbalzaken die in opspraak is geraakt omdat hij voor langere periode vrouwelijke medewerkers van Ajax heeft lastiggevallen met grensoverschrijdend gedrag. "Zij moeten zich focussen op waar het om gaat", zei hij na een klinkende zege op FC Twente (5-0). "Zij moeten gewoon presteren op de groene mat. De rest is niet belangrijk."

"Natuurlijk weten ze wat er aan de hand is", zei Ten Hag die afgelopen maandag samen met algemeen directeur Edwin van der Sar zijn spelersgroep over het vertrek van Overmars inlichtte. "Zij weten wat er leeft in de maatschappij en wat er bij Ajax aan de hand is. En ze weten hoe dit soort items in het nieuws komen."

Ten Hag zag Ajax stroef beginnen tegen FC Twente. "Maar na de 1-0 van Davy Klaassen waren we los. Ik denk dat FC Twente met 5-0 aardig is weggekomen", aldus de trainer, die Dusan Tadic voor de tweede competitiewedstrijd op rij een strafschop zag missen. "Maar als het weer belangrijk wordt, dan schiet hij ze er weer in", zei de coach, die nog niet heeft besloten of Tadic de strafschoppen van Ajax blijft nemen. "Dat is nu niet aan de orde", stelde Ten Hag. "Maar we hebben met Sébastien Haller, Klaassen en Steven Berghuis ook andere spelers die een goede strafschop kunnen nemen."

Meer uit Voetbal

Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

8 uur geleden
Aanvaller Isak sluit aan bij training Liverpool na kuitbeenbreuk

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.

12 uur geleden
KNVB: clubs en spelers verantwoordelijk bij paspoortenkwestie

ZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."

12 uur geleden
Duel FC Den Bosch uitgesteld door voedselvergiftiging selectie

DEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.

13 uur geleden
Chelsea lijdt grootste verlies ooit in Engels voetbal

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.

15 uur geleden
Italiaanse sportminister wil ontslag bondsvoorzitter om gemist WK

DEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.

16 uur geleden
Surinaams international Vente niet in actie voor sc Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.

17 uur geleden