Ten Hag ziet Ajax opnieuw in slotfase de winst grijpen
NIJMEGEN (ANP) - Trainer Erik ten Hag was vooral heel opgelucht na de moeizame uitzege van Ajax bij NEC (0-1). "We bleven gelukkig rustig", zei hij. "Dat was best goed. Daarom hebben we in de slotfase ook nog gewonnen."
Brian Brobbey maakte het enige doelpunt. De spits scoorde pas in de 88e minuut. Ten Hag liet hem na rust invallen omdat Steven Berghuis niet alleen slecht speelde maar ook te veel last van een blessure had. "Ik weet ook wel dat Brobbey geen buitenspeler maar een centrumspits is", zei Ten Hag voor de camera van ESPN. "Ik had ook Ihattaren of Daramy kunnen brengen, maar ik heb voor scorend vermogen gekozen. Dat heeft zich uitbetaald."
Ten Hag miste veel spelers in Nijmegen. Remko Pasveer, Antony, Noussair Mazraoui, Lisandro Martínez, Edson Álvarez en Devyne Rensch waren geblesseerd. Perr Schuurs viel net als Berghuis geblesseerd uit. "We missen veel verdedigers", besefte Ten Hag. "En voorin hebben we te weinig diepgang omdat Antony ontbreekt. Dat merken we de laatste weken."
"Maar we hebben gewonnen", zei Ten Hag die aan het einde van het seizoen vertrekt naar Manchester United. "Maar daar wil ik het nu niet over hebben. Ik concentreer me op Ajax. We spelen nog vier finales", doelde hij op de laatste competitiewedstrijden tegen PEC Zwolle, AZ, Heerenveen en Vitesse. "Die moeten we doorkomen, dan worden we weer kampioen."
Meer uit Voetbal
LISSABON (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben bij Benfica het tweede punt van dit Champions League-seizoen gepakt. In het vrijwel lege Estádio da Luz in Lissabon bezorgde Cristina Martín-Prieto de thuisploeg in de tweede helft een voorsprong, maar Lynn Groenewegen redde een gelijkspel voor de kampioen van Nederland: 1-1.
6 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Tijdens het EK voetbal van 2028 worden beide halve finales en de finale op het Londense Wembley gespeeld. Een van de kwartfinales is ook in het iconische stadion met een capaciteit van 86.000 toeschouwers, de andere zijn in het Ierse Dublin, het Schotse Glasgow en Cardiff in Wales. Dat heeft de Europese voetbalbond UEFA bekendgemaakt in Londen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben het eerste duel uit de achtste finales van de Europa Cup met duidelijke cijfers verloren van Hammarby IF: 1-3. De nummer 2 van Zweden is daarmee de grote favoriet om volgende week op eigen veld een plek bij de laatste acht veilig te stellen.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben in de slotfase van het Europa Cup-duel met Eintracht Frankfurt een voorsprong uit handen gegeven. Dankzij treffers in de 85e en 90e minuut wonnen de Duitsers het eerste duel uit de achtste finales alsnog in Eindhoven: 1-2.
8 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Bondscoach Thomas Tuchel heeft middenvelder Jude Bellingham gewaarschuwd dat hij niet zeker is van een basisplek bij Engeland op het WK volgend jaar. Aston Villa-voetballer Morgan Rogers maakte afgelopen interlandperiode bij afwezigheid van Bellingham een goede indruk en is ook een serieuze kandidaat voor de positie van aanvallende middenvelder, zei Tuchel.
12 uur geledenZEIST (ANP) - Spits Wout Weghorst is afgehaakt bij het Nederlands elftal. De 33-jarige Ajacied meldde zich al met lichte klachten in Zeist en blijkt niet fit genoeg om mee te doen in het WK-kwalificatieduel met Polen van vrijdag. Uit voorzorg had Strasbourg-spits Emmanuel Emegha zich al bij de selectie aangesloten.
13 uur geledenWOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers heeft Rob Edwards aangetrokken als nieuwe hoofdcoach. De voormalige voetballer van de Wolves is de opvolger van de eerder deze maand ontslagen Portugees Vítor Pereira en heeft een contract tot en met 2029 getekend.
13 uur geleden