
Ten Hag zet 'weggelopen' Ronaldo uit selectie Manchester United
MANCHESTER (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft Cristiano Ronaldo uit de selectie van Manchester United gezet. De Engelse club gaat zonder Ronaldo toewerken naar de competitiewedstrijd van zaterdag tegen Chelsea. De Portugese sterspeler liep woensdag in de slotfase van het gewonnen duel met Tottenham Hotspur (2-0) zonder toestemming van Ten Hag van de reservebank naar de kleedkamer.
De Nederlandse trainer bevestigde na de wedstrijd dat Ronaldo, die geen speeltijd had gekregen, zelf was weggelopen. "Maar laten we nu feestvieren", zei hij. "Dat andere handelen we donderdag wel af."
In een korte verklaring op de website meldde Manchester United donderdag dat Ronaldo geen deel uitmaakt van het team voor de wedstrijd tegen Chelsea. "De rest van de selectie is volledig gefocust op de voorbereiding op dat duel."
Speeltijd Ronaldo
Ten Hag liet de 37-jarige superster in de Premier League pas twee keer starten. Ronaldo moest het voornamelijk doen met invalbeurten. Tegen de Spurs kwam hij helemaal niet in actie. Drie dagen eerder tegen Newcastle United (0-0) stond Ronaldo wel in de basis, maar hij werd toen na ruim 70 minuten spelen gewisseld. In de vier groepswedstrijden in de Europa League liet Ten Hag de Portugees steeds starten.
Zonder Ronaldo speelde Manchester United op Old Trafford tegen Tottenham Hotspur volgens Ten Hag "de beste wedstrijd van het seizoen". De ploeg van Ten Hag klom naar de vijfde plaats in de Premier League, met 1 punt minder dan Chelsea dat vierde staat. De clubs treffen elkaar zaterdagavond op Stamford Bridge in Londen.
Voorbereiding
Ronaldo sloeg een groot deel van de voorbereiding over, omdat hij eigenlijk wilde vertrekken uit Manchester. Ten Hag zei steeds dat hij de clubtopscorer van vorig seizoen (achttien doelpunten in de Premier League) niet kwijt wilde. Ronaldo begon het seizoen echter als wisselspeler, omdat hij volgens Ten Hag niet fit genoeg was om in de basis te staan.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - De voetballers van het Nederlands elftal onder 19 hebben voor het eerst de finale van het EK bereikt. De ploeg van bondscoach Peter van der Veen versloeg in de halve finale in Boekarest gastland Roemenië met 3-1. In de finale donderdag in Boekarest wacht Spanje, dat na verlenging met 6-5 won van Duitsland.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft verdedigster Daniëlle Noordermeer overgenomen van ADO Den Haag. De 26-jarige Zuid-Hollandse heeft een contract voor twee jaar getekend.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Crystal Palace heeft doelman Walter Benítez, die vertrekt bij PSV, vastgelegd. De winnaar van de FA Cup meldt dat de Argentijnse keeper per 1 juli voor de club gaat spelen.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - De Duitser Rüdiger Rehm is de nieuwe trainer van Vitesse. Dat meldt de club uit Arnhem op de website. De 46-jarige coach tekent een contract tot 2026, met een optie voor nog een jaar. Vitesse eindigde afgelopen seizoen als laatste in de eerste divisie, mede door puntenaftrek vanwege overtredingen van de licentieregels.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Merel van Dongen wil niet als speelster op de reservelijst meedoen aan de voorbereiding van Oranje. Dat heeft de 32-jarige verdedigster laten weten aan Andries Jonker. De bondscoach had haar eerder laten weten dat Van Dongen niet bij de 23 geselecteerde speelsters voor het EK in Zwitserland zat.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft John Stegeman aangesteld als nieuwe hoofdtrainer. De 48-jarige coach tekent een contract tot de zomer van 2027 bij de club die afgelopen seizoen naar de eerste divisie degradeerde.
11 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Het gepromoveerde FC Volendam moet tijdens de eerste thuiswedstrijd van het nieuwe seizoen in de Eredivisie tegen AZ twee vakken sluiten voor het publiek. De kampioen van de eerste divisie kreeg deze straf vanwege ongeregeldheden tijdens het duel met Excelsior op 20 april. Dat meldt Volendam op de eigen website.
13 uur geleden