Ten Hag zag voor rust een fantastisch Ajax tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft genoten van het optreden van Ajax in de gewonnen kwartfinale van de KNVB-beker tegen PSV (2-1). "Vooral in de eerste helft heb ik een fantastisch Ajax gezien", zei hij. "De uitvoering was perfect. Het was genieten. We hebben PSV voor grote problemen gesteld, ook met geweldige goals."
"Het duurde tot de slotfase van de eerste helft totdat PSV een aandeel in de wedstrijd kreeg", vervolgde Ten Hag. "We hadden vlak voor rust de 3-0 moeten maken, met Haller en Klaassen. Na rust nam PSV wat meer risico en deden wij het minder. Toen hadden we het beter kunnen uitspelen. Er is dus ruimte voor verbetering."
"Maar ik heb genoten van Ajax", stelde Ten Hag. "Het gogme van Klaassen en Blind op het middenveld. De twee goals van Haller. Ik ben blij dat hij nu wel mee mocht doen. We hebben wel een mentale tik aan PSV uitgedeeld. Vooral ook met de manier waarop we gewonnen hebben. Zij zullen hier ook weer van leren."
Ten Hag had een goed gevoel voor het duel met PSV, al was het toch even de vraag hoe Ajax zich zou herstellen van een reeks teleurstellingen. "Ik proefde dat ze wat recht wilden zetten. Ze hebben het goed gedaan."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot betreurde de uitschakeling van Liverpool in de Champions League en gaf het missen van de vele kansen de schuld van de thuisnederlaag tegen titelhouder Paris Saint-Germain in de kwartfinale (0-2). "Helaas was dit weer een van de wedstrijden in dit seizoen waarin we de kansen die we kregen niet benutten", zei de Nederlandse coach na afloop tegen verslaggevers. "Opnieuw presteerden we ondermaats als het gaat om afronden en dat doen we het hele seizoen al."
5 minuten geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
8 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
10 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
13 uur geleden