Ten Hag zag voor rust een fantastisch Ajax tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft genoten van het optreden van Ajax in de gewonnen kwartfinale van de KNVB-beker tegen PSV (2-1). "Vooral in de eerste helft heb ik een fantastisch Ajax gezien", zei hij. "De uitvoering was perfect. Het was genieten. We hebben PSV voor grote problemen gesteld, ook met geweldige goals."
"Het duurde tot de slotfase van de eerste helft totdat PSV een aandeel in de wedstrijd kreeg", vervolgde Ten Hag. "We hadden vlak voor rust de 3-0 moeten maken, met Haller en Klaassen. Na rust nam PSV wat meer risico en deden wij het minder. Toen hadden we het beter kunnen uitspelen. Er is dus ruimte voor verbetering."
"Maar ik heb genoten van Ajax", stelde Ten Hag. "Het gogme van Klaassen en Blind op het middenveld. De twee goals van Haller. Ik ben blij dat hij nu wel mee mocht doen. We hebben wel een mentale tik aan PSV uitgedeeld. Vooral ook met de manier waarop we gewonnen hebben. Zij zullen hier ook weer van leren."
Ten Hag had een goed gevoel voor het duel met PSV, al was het toch even de vraag hoe Ajax zich zou herstellen van een reeks teleurstellingen. "Ik proefde dat ze wat recht wilden zetten. Ze hebben het goed gedaan."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
6 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
18 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
21 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
22 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
23 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
23 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
1 dag geleden