Ten Hag zag voor rust een fantastisch Ajax tegen PSV
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag heeft genoten van het optreden van Ajax in de gewonnen kwartfinale van de KNVB-beker tegen PSV (2-1). "Vooral in de eerste helft heb ik een fantastisch Ajax gezien", zei hij. "De uitvoering was perfect. Het was genieten. We hebben PSV voor grote problemen gesteld, ook met geweldige goals."
"Het duurde tot de slotfase van de eerste helft totdat PSV een aandeel in de wedstrijd kreeg", vervolgde Ten Hag. "We hadden vlak voor rust de 3-0 moeten maken, met Haller en Klaassen. Na rust nam PSV wat meer risico en deden wij het minder. Toen hadden we het beter kunnen uitspelen. Er is dus ruimte voor verbetering."
"Maar ik heb genoten van Ajax", stelde Ten Hag. "Het gogme van Klaassen en Blind op het middenveld. De twee goals van Haller. Ik ben blij dat hij nu wel mee mocht doen. We hebben wel een mentale tik aan PSV uitgedeeld. Vooral ook met de manier waarop we gewonnen hebben. Zij zullen hier ook weer van leren."
Ten Hag had een goed gevoel voor het duel met PSV, al was het toch even de vraag hoe Ajax zich zou herstellen van een reeks teleurstellingen. "Ik proefde dat ze wat recht wilden zetten. Ze hebben het goed gedaan."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
36 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
40 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft vorig seizoen een verlies geleden van 262,4 miljoen Engelse pond, omgerekend 300 miljoen euro; een record in de geschiedenis van het Engelse profvoetbal. Nooit eerder rapporteerde een club een dergelijk groot verlies. Het bedrag overtrof de 194,9 miljoen pond (223 miljoen euro) die Manchester City in het seizoen 2010/11 als verlies noteerde.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP/BELGA) - De Italiaanse sportminister Andrea Abodi vindt dat de voorzitter van de nationale voetbalbond (FIGC) moet aftreden. Dat zei Abodi woensdag, nadat de nationale ploeg zich voor de derde keer op rij niet heeft gekwalificeerd voor het WK voetbal. Na strafschoppen verloren de Italianen dinsdag de finale van de play-off van Bosnië en Herzegovina.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente (26) speelt voorlopig niet voor sc Heerenveen omdat niet duidelijk is of de aanvaller van de club over de Nederlandse nationaliteit beschikt. Dat heeft de club uit de Eredivisie naar aanleiding van berichtgeving van de Leeuwarder Courant bevestigd aan het ANP. Vente speelt als Surinamer voor het nationale elftal van dat land.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - Het Franse voetbalelftal heeft voor het eerst sinds 2018 weer de eerste plek van de FIFA-wereldranglijst in handen. 'Les Bleus' passeerden Europees kampioen Spanje dankzij oefenzeges op Brazilië (2-1) en Colombia (3-1). Spanje won van Servië (3-0) en speelde gelijk tegen Egypte (0-0).
6 uur geleden