Ten Hag zag Ajax tegen meer dan elf spelers voetballen
ROTTERDAM (ANP) - "Het leek wel of we niet mochten winnen", zei trainer Erik ten Hag na de nederlaag van zijn Ajax in de bekerfinale tegen PSV (1-2). "Echt alles zat tegen. We kregen het gevoel dat we tegen meer dan elf spelers voetbalden."
"We hadden bij een stand van 0-0 een strafschop moeten krijgen", zei Ten Hag over een overtreding van Joey Veerman op Dusan Tadic. "Vervolgens maakt Mazraoui de 2-0, maar wordt dat doelpunt weer afgekeurd omdat Tadic in een heel vroeg stadium buitenspel stond. Ik weet niet of die regel daarvoor is bedoeld. Dan maakt Klaassen de 2-2, maar staat Brobbey weer met een half voetje buitenspel. Even later schiet Tadic weer op de paal. Het mocht echt niet zo zijn."
Ten Hag is niet bang dat de verloren finale voor zijn ploeg ook gaat doorwerken in de titelrace. Ajax verdedigt in de laatste vijf speelronden van de Eredivisie een voorsprong van 4 punten op PSV. "We hebben genoeg karakter om die voorsprong niet weg te geven", zei Ten Hag. "Maar we zullen het wel beter moeten doen dan in de eerste 5 minuten van de tweede helft van deze finale. We geven deze finale in 5 minuten weg. Wie had dat gedacht in de rust? Want ik vond ons echt veel beter."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
42 minuten geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
43 minuten geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
1 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
1 uur geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
2 uur geledenZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
17 uur geleden