Ten Hag wint met United voor het eerst sinds medio september
MANCHESTER (ANP) - Middenmoter Manchester United heeft zijn eerste overwinning sinds medio september behaald. De formatie van de bekritiseerde Erik ten Hag boekte op Old Trafford een moeizame 2-1-zege op Brentford.
United had sinds een ruime overwinning in de League Cup op derdeklasser Barnsley vijf wedstrijden in alle competities niet gewonnen. De teleurstellende resultaten zorgden dat de druk op Ten Hag de laatste tijd weer opliep.
Ook tegen Brentford begon United moeizaam. De bezoekers, die een reputatie hebben van vroege treffers, kregen in de derde minuut al een grote kans via Kevin Schade. Even later liep Matthijs de Ligt een bloedende hoofdwond op, nadat hij op de knie van een tegenstander had gekopt.
United kwam na de openingsfase beter in de wedstrijd. Na een foutje van Brentford-keeper Mark Flekken was Rasmus Højlund dicht bij de 1-0, waarna Christian Eriksen en vooral Alejandro Garnacho goede kansen misten. In de blessuretijd van de eerste helft moest De Ligt opnieuw behandeld worden aan zijn wond, waarna Brentford tegen tien man de score opende. De vrijstaande Ethan Pinnock kopte raak uit een corner, 0-1.
United poetste meteen na rust de achterstand weg. Garnacho schoot de thuisploeg met een fraaie volley langszij, waarna Højlund na een snelle combinatie de bal over Flekken wipte, 2-1. Invaller Joshua Zirkzee kreeg in de slotfase nog een kans namens United, maar zijn aanname was niet goed. Brentford-verdediger Sepp van den Berg werd vlak voor tijd gewisseld.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor het duel met Tunesië op het WK. Bondscoach Ronald Koeman staat met al zijn 26 spelers op het veld in Kansas City.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdedigster Jonna van de Velde verruilt Ajax voor Hoffenheim. De 24-jarige voetbalster verlaat de Amsterdammers na acht jaar voor de Duitse nummer 4 van vorig seizoen.
1 uur geledenTORONTO (ANP/RTR) - Keeper Édouard Mendy mist de laatste groepswedstrijd van Senegal op het WK voetbal tegen Irak. De doelman is in de met 3-2 verloren groepswedstrijd tegen Noorwegen geblesseerd geraakt aan een knie, zo meldde de Senegalese voetbalbond.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam neemt verdediger Bas Kuipers over van FC Twente. Beide clubs hebben een akkoord bereikt over de transfer van de 31-jarige linksback, die op Het Kasteel een contract tekent tot medio 2028, met een optie voor nog een jaar.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP/DPA) - De vrouwentak van de Italiaanse club Lazio moet de Zweedse voetbalster Maja Göthberg een schadevergoeding van ongeveer 69.000 euro betalen om het onrechtmatig beëindigen van haar contract. Lazio besloot haar dienstverband niet te verlengen nadat de verdedigster de club had verteld dat ze zwanger was. Het hof van sportarbitrage CAS bepaalde dat Lazio dat niet had mogen doen.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Ronaldinho maakt op 46-jarige leeftijd een comeback in het voetbal. De Braziliaan, die in 2002 met de nationale ploeg wereldkampioen werd en in 2006 met FC Barcelona de Champions League won, is gepresenteerd als de nieuwe aanwinst van de Italiaanse club Ravenna. Die club is actief in de derde divisie.
8 uur geledenFOXBOROUGH (ANP/DPA) - Bondscoach Carlos Queiroz van Ghana heeft de VAR bespot na de 0-0 tegen Engeland op het WK voetbal. "De VAR zat weer eens koffie te drinken. Dat snap ik, want ik trakteer mezelf ook weleens op een kop koffie, maar er was sprake van een duidelijke strafschop en ook een rode kaart", zei de 73-jarige coach na afloop van de wedstrijd in het Boston Stadium.
8 uur geleden