Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag wil met fris Ajax naar bekerfinale

Ten Hag wil met fris Ajax naar bekerfinale

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag benadert de halve eindstrijd van Ajax woensdag bij sc Heerenveen in de KNVB-beker als een finale. "Want als we verliezen, dan liggen we eruit", zei hij. "Het is dus alles of niets, een echte finale dus."

Ten Hag kent de nodige defensieve problemen in de aanloop naar de halve eindstrijd in het Abe Lenstra-stadion. Noussair Mazraoui is voorlopig niet beschikbaar vanwege een oogblessure. En Nicolás Tagliafico en Devyne Rensch moeten een schorsing uitzitten. "Maar nog steeds hebben we een brede selectie met veel opties", zei de coach van de koploper van de Eredivisie.

Ajax speelde zondag niet best tegen PSV, net zoals veel ploegen die donderdag nog in de Europa League waren uitgekomen. "Maar toch knokken we ons in de slotfase naar een punt", stelde Ten Hag. "Ik denk dat veel van mijn spelers er fysiek goed opstaan."

Toch sloot Ten Hag dinsdag op een persconferentie niet uit dat hij in Heerenveen enkele van zijn gebruikelijke basisspelers aan de kant houdt. "Ik probeer al een tijdje iedereen fris te houden", zei hij. "En ik moet ook andere spelers perspectief op speeltijd geven", doelde hij mogelijk op Sean Klaiber en Oussama Idrissi. "Maar we willen ook de finale halen. Daar hebben we al voor gevochten", doelde de coach op duels met FC Utrecht, AZ en PSV.

Ten Hag rekent op een gemotiveerd Heerenveen. "Voor hen is dit de wedstrijd van het jaar. Ze zullen meer dan 100 procent geven, dat zullen wij dus ook moeten doen. We spelen op een slecht veld. Dus het kan zo maar een wedstrijd met veel strijd worden. Wij zullen die strijd dan aangaan. We hebben bewezen dat we dat ook kunnen. Vorig seizoen verloren we in de halve finale tegen FC Utrecht. Ik heb daar nog steeds een beetje pijn in mijn buik van."

Meer uit Voetbal

Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

7 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

7 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

7 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

7 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

7 uur geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

8 uur geleden
ADO Den Haag keert na vijf jaar terug in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag keert na een afwezigheid van vijf jaar terug naar de Eredivisie. De koploper van de eerste divisie won op dinsdagavond met 1-0 van Jong FC Utrecht en kan niet meer door nummer 3 De Graafschap worden achterhaald. Doelpuntenmaker Evan Rottier was de gevierde man van ADO. Hij werd tien minuten voor tijd onder luid applaus naar de kant gehaald.

9 uur geleden