Ten Hag wil met fris Ajax naar bekerfinale
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag benadert de halve eindstrijd van Ajax woensdag bij sc Heerenveen in de KNVB-beker als een finale. "Want als we verliezen, dan liggen we eruit", zei hij. "Het is dus alles of niets, een echte finale dus."
Ten Hag kent de nodige defensieve problemen in de aanloop naar de halve eindstrijd in het Abe Lenstra-stadion. Noussair Mazraoui is voorlopig niet beschikbaar vanwege een oogblessure. En Nicolás Tagliafico en Devyne Rensch moeten een schorsing uitzitten. "Maar nog steeds hebben we een brede selectie met veel opties", zei de coach van de koploper van de Eredivisie.
Ajax speelde zondag niet best tegen PSV, net zoals veel ploegen die donderdag nog in de Europa League waren uitgekomen. "Maar toch knokken we ons in de slotfase naar een punt", stelde Ten Hag. "Ik denk dat veel van mijn spelers er fysiek goed opstaan."
Toch sloot Ten Hag dinsdag op een persconferentie niet uit dat hij in Heerenveen enkele van zijn gebruikelijke basisspelers aan de kant houdt. "Ik probeer al een tijdje iedereen fris te houden", zei hij. "En ik moet ook andere spelers perspectief op speeltijd geven", doelde hij mogelijk op Sean Klaiber en Oussama Idrissi. "Maar we willen ook de finale halen. Daar hebben we al voor gevochten", doelde de coach op duels met FC Utrecht, AZ en PSV.
Ten Hag rekent op een gemotiveerd Heerenveen. "Voor hen is dit de wedstrijd van het jaar. Ze zullen meer dan 100 procent geven, dat zullen wij dus ook moeten doen. We spelen op een slecht veld. Dus het kan zo maar een wedstrijd met veel strijd worden. Wij zullen die strijd dan aangaan. We hebben bewezen dat we dat ook kunnen. Vorig seizoen verloren we in de halve finale tegen FC Utrecht. Ik heb daar nog steeds een beetje pijn in mijn buik van."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft er ondanks de matige resultaten van de laatste tijd vertrouwen in dat de supporters woensdag achter hun ploeg gaan staan. Liverpool moet in de achtste finales van de Champions League tegen Galatasaray een achterstand van 1-0 wegwerken. In september verloor Liverpool in het hoofdtoernooi van de Champions League ook met 1-0 bij Galatasaray.
37 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vindt het geen probleem als Iran de drie groepswedstrijden op het WK in haar land speelt. Ze reageerde op het verzoek dat Iran bij de wereldvoetbalbond FIFA heeft ingediend. Voorzitter Mehdi Taj van de Iraanse voetbalbond heeft de FIFA gevraagd de groepsduels naar Mexico te verplaatsen omdat zijn land in oorlog is met de Verenigde Staten en Israël.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Dave Kwakman komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Volendam. De middenvelder heeft zaterdag een knieblessure opgelopen in een thuisduel met Fortuna Sittard. FC Volendam huurt hem sinds de winterstop van AZ.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is voorlopig niet van plan om de wedstrijden van Iran op het WK te verplaatsen naar Mexico. "We hebben regelmatig contact met alle deelnemende landen, waaronder Iran, om de planning voor het WK te bespreken", laat een woordvoerder van de wereldvoetbalbond weten. "FIFA kijkt ernaar uit dat alle deelnemende teams volgens het op 6 december aangekondigde wedstrijdschema zullen spelen."
5 uur geledenBARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
6 uur geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
20 uur geleden