Ten Hag wil met fris Ajax naar bekerfinale
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag benadert de halve eindstrijd van Ajax woensdag bij sc Heerenveen in de KNVB-beker als een finale. "Want als we verliezen, dan liggen we eruit", zei hij. "Het is dus alles of niets, een echte finale dus."
Ten Hag kent de nodige defensieve problemen in de aanloop naar de halve eindstrijd in het Abe Lenstra-stadion. Noussair Mazraoui is voorlopig niet beschikbaar vanwege een oogblessure. En Nicolás Tagliafico en Devyne Rensch moeten een schorsing uitzitten. "Maar nog steeds hebben we een brede selectie met veel opties", zei de coach van de koploper van de Eredivisie.
Ajax speelde zondag niet best tegen PSV, net zoals veel ploegen die donderdag nog in de Europa League waren uitgekomen. "Maar toch knokken we ons in de slotfase naar een punt", stelde Ten Hag. "Ik denk dat veel van mijn spelers er fysiek goed opstaan."
Toch sloot Ten Hag dinsdag op een persconferentie niet uit dat hij in Heerenveen enkele van zijn gebruikelijke basisspelers aan de kant houdt. "Ik probeer al een tijdje iedereen fris te houden", zei hij. "En ik moet ook andere spelers perspectief op speeltijd geven", doelde hij mogelijk op Sean Klaiber en Oussama Idrissi. "Maar we willen ook de finale halen. Daar hebben we al voor gevochten", doelde de coach op duels met FC Utrecht, AZ en PSV.
Ten Hag rekent op een gemotiveerd Heerenveen. "Voor hen is dit de wedstrijd van het jaar. Ze zullen meer dan 100 procent geven, dat zullen wij dus ook moeten doen. We spelen op een slecht veld. Dus het kan zo maar een wedstrijd met veel strijd worden. Wij zullen die strijd dan aangaan. We hebben bewezen dat we dat ook kunnen. Vorig seizoen verloren we in de halve finale tegen FC Utrecht. Ik heb daar nog steeds een beetje pijn in mijn buik van."
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse heeft in haar afscheidswedstrijd tegen Canada (1-0-winst) nog een laatste keer genoten in het shirt van Oranje. "Ik heb echt genoten van het spel. We stuurden ze van het kastje naar de muur en ik was daar onderdeel van. Dat is wel heel lekker. En ik heb ook genoten van wat er allemaal voor me is geregeld. Dat doet de mens wel goed", zei de recordinternational in Nijmegen over onder meer de erehaag en staande ovatie die ze kreeg.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink zag in het oefenduel met Canada al een veel beter Oranje dan afgelopen vrijdag bij zijn debuutwedstrijd tegen Polen (0-0). "Ik heb een Oranje gezien waarvan ik denk: dit is waar we naartoe willen. De kunst is om dat nu uit te bouwen en structureel goed te voetballen", zei de 39-jarige trainer na de 1-0-zege van de voetbalsters in Nijmegen.
6 uur geledenLECCE (ANP) - Napoli heeft de uitwedstrijd tegen Lecce met 1-0 gewonnen. De koploper van de Italiaanse Serie A dankte die zege in de negende speelronde aan een doelpunt van André-Frank Zambo Anguissa, die in de 69e minuut raak kopte. Bij Napoli had Noa Lang voor het eerst een basisplaats. De Nederlandse aanvaller verdween kort na rust met een blessure naar de kant.
8 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in het oefenduel met Canada zijn eerste zege geboekt met de Oranjevrouwen. In zijn tweede interland, die vooral in het teken stond van het afscheid van recordinternational Sherida Spitse, maakte Lynn Wilms het enige doelpunt in Nijmegen: 1-0. Vrijdag speelde Oranje gelijk in Polen (0-0).
8 uur geledenVEENENDAAL (ANP) - De amateurs van GVVV hebben profclub De Graafschap uitgeschakeld in de eerste ronde van de KNVB-beker. De tweededivisionist versloeg de middenmoter van de Keuken Kampioen Divisie op het eigen Sportpark Panhuis in een spectaculair duel met 4-2.
9 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse heeft een staande ovatie en een erehaag gekregen na haar laatste speelminuten voor Oranje. Bij haar geplande wissel in de 48e minuut in Nijmegen vormden haar ploeggenoten en de voetbalsters van tegenstander Canada bij de zijlijn een erehaag. De 35-jarige verdedigster speelde haar 248e en laatste interland.
9 uur geledenGÖTEBORG (ANP/RTR) - De voetbalsters van Spanje hebben zich ten koste van Zweden geplaatst voor de finale van de Nations League. De regerend wereldkampioen won in Göteborg met 1-0 van Zweden dankzij een doelpunt van sterspeelster Alexia Putellas. Het eerste duel tussen beide teams was al in een 4-0-overwinning voor de Spaanse vrouwen geëindigd.
9 uur geleden