Ten Hag wil dat spelers United initiatief nemen tegen Melbourne
MELBOURNE (ANP/RTR) - Manchester United-trainer Erik ten Hag wil dat zijn ploeg het initiatief neemt in de oefenwedstrijd vrijdag tegen Melbourne Victory. De coach wil in de oefencampagne in Azië en Australië ook jonge spelers in actie zien, net als aanvoerder Harry Maguire die nog ontbrak bij de 4-0-zege op Liverpool.
Ten Hag wees in de aanloop naar de wedstrijd op jonge spelers als Ethan Laird, Hannibal en Alejandro Garnacho "die enorme potentie" hebben. "Het gaat er nu om die potentie uit ze te krijgen." Manchester United heeft sinds de komst van de trainer alleen Feyenoorder Tyrell Malacia aangetrokken. Spelers als Christian Eriksen uit Denemarken, Barcelona-middenvelder Frenkie de Jong en Ajax-verdediger Lisandro Martínez worden genoemd als mogelijke aanwinsten.
"Van elk deel van het team verwacht ik productiviteit", keek Ten Hag vooruit op de wedstrijd tegen Melbourne. "Dat is het meest belangrijke, dat de spelers initiatief nemen met en zonder de bal, in aanvallend opzicht en in de verdediging. We willen pressie zetten en pro-actief voetbal spelen, dat moet de intentie zijn."
De coach kijkt uit naar de wedstrijd tegen Melbourne Victory en noemt het een goede test. "Het is een andere tegenstander dan Liverpool, dus we hebben ook een andere aanpak nodig."
Meer uit Voetbal
LANDOVER (ANP) - Frankrijk heeft ook het oefenduel met Colombia winnend afgesloten. Désiré Doué (twee) en Marcus Thuram maakten in het Amerikaanse Landover, nabij hoofdstad Washington, de Franse doelpunten. Jaminton Campaz deed een kwartier voor tijd wat terug: 3-1.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.
8 uur geledenKAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.
10 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.
18 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.
1 dag geleden