Ten Hag wil dat spelers United initiatief nemen tegen Melbourne
MELBOURNE (ANP/RTR) - Manchester United-trainer Erik ten Hag wil dat zijn ploeg het initiatief neemt in de oefenwedstrijd vrijdag tegen Melbourne Victory. De coach wil in de oefencampagne in Azië en Australië ook jonge spelers in actie zien, net als aanvoerder Harry Maguire die nog ontbrak bij de 4-0-zege op Liverpool.
Ten Hag wees in de aanloop naar de wedstrijd op jonge spelers als Ethan Laird, Hannibal en Alejandro Garnacho "die enorme potentie" hebben. "Het gaat er nu om die potentie uit ze te krijgen." Manchester United heeft sinds de komst van de trainer alleen Feyenoorder Tyrell Malacia aangetrokken. Spelers als Christian Eriksen uit Denemarken, Barcelona-middenvelder Frenkie de Jong en Ajax-verdediger Lisandro Martínez worden genoemd als mogelijke aanwinsten.
"Van elk deel van het team verwacht ik productiviteit", keek Ten Hag vooruit op de wedstrijd tegen Melbourne. "Dat is het meest belangrijke, dat de spelers initiatief nemen met en zonder de bal, in aanvallend opzicht en in de verdediging. We willen pressie zetten en pro-actief voetbal spelen, dat moet de intentie zijn."
De coach kijkt uit naar de wedstrijd tegen Melbourne Victory en noemt het een goede test. "Het is een andere tegenstander dan Liverpool, dus we hebben ook een andere aanpak nodig."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
3 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
5 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
20 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
22 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 dag geleden