Ten Hag weet niet of hij trainer van Manchester United blijft
LONDEN (ANP) - Trainer Erik ten Hag weet niet of hij volgend seizoen nog trainer van Manchester United is. "Daar ga ik niet over", zei hij na de zege op landskampioen Manchester City (2-1) in de finale van de FA Cup. "Het enige wat ik kan doen, is mijn ploeg verder ontwikkelen. Dit is een project voor me. Ik kwam hier toen het een puinhoop was. Nu zijn we sterker, maar we zijn niet waar we willen zijn."
Veel Engelse media wisten al voor de finale van de FA Cup dat Ten Hag aan zijn laatste duel met United zou beginnen. Voor, tijdens en na de finale zoomden televisiecamera's voortdurend op de oud-trainer van Ajax in. Direct na de eindstrijd zagen ze hem collega Pep Guardiola van City een hand geven. Ten Hag vierde vervolgens feest met verdediger Lisandro Martínez.
Hij gaf vlak voor de huldiging een slap handje aan Jim Ratcliffe, de nieuwe eigenaar van United. Ten Hag toonde even later wel emotie toen hij tot viermaal toe de beker boven zijn hoofd tilde. "Deze is voor jullie", richtte hij zich tot de meegereisde aanhang van United.
Contract
Het contract van Ten Hag loopt eind volgend seizoen af. Louis van Gaal weet dat winst van de FA Cup geen garantie is voor een langer verblijf bij United. De Amsterdammer werd acht jaar geleden ontslagen nadat hij twee dagen eerder het beroemde bekertoernooi had gewonnen. Ten Hag leidde United vorig seizoen naar deelname aan de Champions League en winst van de League Cup. United eindigde vorige week slechts als achtste in de Premier League.
"Maar ik roep het hele jaar al waarom de prestaties dit seizoen te vaak tegenvallen", zei Ten Hag. "We hebben zoveel blessureleed gehad. Ook nu stonden er spelers op het veld die niet helemaal fit waren. En we misten belangrijke spelers als Harry Maguire, Luke Shaw en Casemiro. Ik vind dat de kritiek op ons vaak oneerlijk was. Met een fitte selectie hadden we veel beter gepresteerd."
Ten Hag zag Alejandro Garnacho en Kobbie Mainoo, beiden 19 jaar oud, scoren voor rust. Hij had voor een verdedigende tactiek gekozen en zag dat goed uitpakken. "Ik speel graag dominant en aanvallend voetbal", zei de coach van United. "Maar we speelden tegen de beste ploeg van de wereld. Dan moet je soms concessies doen. Uiteindelijk gaat het ook om prijzen winnen. Ik ben erg trots op mijn ploeg en staf."
Meer uit Voetbal
INGLEWOOD (ANP) - Europees kampioen Spanje heeft zich met een overtuigende zege op Oostenrijk geplaatst voor de achtste finales van het WK voetbal. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente won in Los Angeles Stadium met 3-0, dankzij twee doelpunten van Mikel Oyarzabal en een van Pedro Porro. De score had veel hoger uit kunnen vallen voor het oppermachtig spelende Spanje. Het was de vijfde wedstrijd op rij op een WK dat Spanje geen tegentreffer incasseerde.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft zijn aflopende contract bij Telstar verlengd. De 31-jarige doelman heeft bijgetekend tot medio 2028, meldt de club uit Velsen-Zuid.
12 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Voetballer Santi Cazorla beëindigt op 41-jarige leeftijd zijn carrière. Dat maakte hij donderdag bekend in een videoboodschap op sociale media.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal (74) stopt als adviseur van de raad van commissarissen (rvc) van Ajax. Dat heeft Van Gaal aan de raad laten weten, meldt de Amsterdamse club in een persbericht.
13 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De Engelse bondscoach Thomas Tuchel heeft na het gewonnen duel met de Democratische Republiek Congo (2-1) op het WK voetbal een oproep gedaan aan alle Engelse ouders. "Laat je kinderen voetbal kijken", richtte de 52-jarige Duitser zich tot ouders die wellicht moeite hebben om hun kinderen op tijd in bed te krijgen.
16 uur geledenSEATTLE (ANP) - De Senegalese voetballer Pape Gueye heeft na het verlies tegen België (3-2) in de zestiende finales van het WK voetbal aangekondigd een pauze te nemen van de nationale ploeg "zolang deze technische staf aanblijft". Dat schrijft de 27-jarige middenvelder van het Spaanse Villarreal op Instagram.
16 uur geledenSEATTLE (ANP) - België begint in de zestiende finales van het WK tegen Senegal wederom met Jérémy Doku, Kevin De Bruyne, Leandro Trossard en Charles De Ketelaere als de voorste vier spelers. Bondscoach Rudy Garcia speelt in dezelfde opstelling als in het laatste duel in groep G met Nieuw-Zeeland dat België met 5-1 won.
1 dag geleden