Ten Hag weet niet of hij trainer van Manchester United blijft
LONDEN (ANP) - Trainer Erik ten Hag weet niet of hij volgend seizoen nog trainer van Manchester United is. "Daar ga ik niet over", zei hij na de zege op landskampioen Manchester City (2-1) in de finale van de FA Cup. "Het enige wat ik kan doen, is mijn ploeg verder ontwikkelen. Dit is een project voor me. Ik kwam hier toen het een puinhoop was. Nu zijn we sterker, maar we zijn niet waar we willen zijn."
Veel Engelse media wisten al voor de finale van de FA Cup dat Ten Hag aan zijn laatste duel met United zou beginnen. Voor, tijdens en na de finale zoomden televisiecamera's voortdurend op de oud-trainer van Ajax in. Direct na de eindstrijd zagen ze hem collega Pep Guardiola van City een hand geven. Ten Hag vierde vervolgens feest met verdediger Lisandro Martínez.
Hij gaf vlak voor de huldiging een slap handje aan Jim Ratcliffe, de nieuwe eigenaar van United. Ten Hag toonde even later wel emotie toen hij tot viermaal toe de beker boven zijn hoofd tilde. "Deze is voor jullie", richtte hij zich tot de meegereisde aanhang van United.
Contract
Het contract van Ten Hag loopt eind volgend seizoen af. Louis van Gaal weet dat winst van de FA Cup geen garantie is voor een langer verblijf bij United. De Amsterdammer werd acht jaar geleden ontslagen nadat hij twee dagen eerder het beroemde bekertoernooi had gewonnen. Ten Hag leidde United vorig seizoen naar deelname aan de Champions League en winst van de League Cup. United eindigde vorige week slechts als achtste in de Premier League.
"Maar ik roep het hele jaar al waarom de prestaties dit seizoen te vaak tegenvallen", zei Ten Hag. "We hebben zoveel blessureleed gehad. Ook nu stonden er spelers op het veld die niet helemaal fit waren. En we misten belangrijke spelers als Harry Maguire, Luke Shaw en Casemiro. Ik vind dat de kritiek op ons vaak oneerlijk was. Met een fitte selectie hadden we veel beter gepresteerd."
Ten Hag zag Alejandro Garnacho en Kobbie Mainoo, beiden 19 jaar oud, scoren voor rust. Hij had voor een verdedigende tactiek gekozen en zag dat goed uitpakken. "Ik speel graag dominant en aanvallend voetbal", zei de coach van United. "Maar we speelden tegen de beste ploeg van de wereld. Dan moet je soms concessies doen. Uiteindelijk gaat het ook om prijzen winnen. Ik ben erg trots op mijn ploeg en staf."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
6 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
9 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Borussia Dortmund heeft de uitwedstrijd bij VfB Stuttgart met 1-0 gewonnen. Met de zege neemt de ploeg van Joey Veerman de koppositie weer over.
9 uur geledenROME (ANP) - De topper in de Serie A tussen AS Roma en Internazionale is in 2-2 geëindigd. De ploeg van Oranje-international Donyell Malen maakte in de eerste helft twee goals, maar de titelverdediger uit Milaan kwam na rust langszij.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is na zeven wedstrijden in de Eredivisie nog altijd zonder zege. Het elftal van de Duitse coach Robin Peter speelde zaterdag in eigen huis met 1-1 gelijk tegen SC Cambuur. Dat betekende het tweede punt voor de club uit Den Haag dit seizoen. Cambuur heeft 5 punten uit zeven duels.
11 uur geleden