
Ten Hag: we zullen beter moeten zijn dan laatste keer tegen Lille
LILLE (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag is niet nerveus geworden van de eclatante zege van Paris Saint-Germain bij FC Barcelona (1-4) in de Champions League. "Ik heb een goed PSG gezien, tegen een slecht Barcelona", zei hij. "De verhoudingen waren duidelijk. Maar dat zegt niets over ons duel met Lille."
Niet Paris Saint-Germain maar Lille is de huidige koploper van Ligue 1. Het elftal van trainer Christophe Galtier maakt dit seizoen naam met snel counterspel en een hechte defensie die al meer dan 600 minuten geen tegentreffer heeft geïncasseerd. "Zij zijn sinds onze laatste onderlinge duels alleen maar beter geworden" blikte Ten Hag vooruit naar het uitduel van donderdag met Lille in de zestiende finales van de Europa League.
Ajax won zo'n anderhalf jaar geleden met 3-0 en 0-2 van Lille. "Vooral die 3-0 was vrij geflatteerd", stelde Ten Hag. "Als we verder willen Europees, dan zullen we beter moeten zijn dan anderhalf jaar geleden. Ze verdedigen nu nog compacter en komen er sneller uit. Maar als wij echt goed zijn, dan heb ik er wel vertrouwen in."
Ten Hag mist belangrijke spelers
Ten Hag mist met Sébastien Haller, André Onana, Ryan Gravenberch en Noussai Mazraoui vier basisspelers. Maarten Stekelenburg zal Onana vervangen en het heeft er alle schijn van dat Lisandro Martínez voor Gravenberch in de ploeg komt. Devyne Rensch, vorige maand 18 geworden, heeft de laatste duels een streepje voor op Klaiber als Mazraoui ontbreekt. Toch heeft Ten Hag geen spijt dat Klaiber voor zo'n 5 miljoen euro van FC Utrecht is overgekomen. "Met talenten kan het snel gaan", zei hij. "Doordat Klaiber er was heeft Rensch zich in Jong Ajax kunnen ontwikkelen. Niet alles staat in de sterren geschreven."
De trainer van Ajax wilde nog niet verklappen wie op de positie van de afwezige centrumspits Haller start. Dusan Tadic lijkt een logische optie. In dat geval komt er op de linkerflank een plaats vrij voor David Neres of Oussama Idrissi. Ten Hag heeft met Zakaria Labayd en Brian Brobbey nog twee spelers die als spits kunnen spelen.
Het is Ten Hag niet ontgaan hoe goed Sven Botman bij Lille presteert. "Ik denk dat hij een goede keuze heeft gemaakt", zei hij over de 21-jarige verdediger die afgelopen zomer na 10 jaar bij Ajax vertrok. "Hij had bij ons twee heel goede centrumverdedigers voor zich en past misschien wel beter bij een ploeg die compact verdedigt. Ik ben blij dat hij het zo goed doet, maar dat zegt misschien ook wel hoe goed onze twee linker centrumverdedigers zijn", doelde hij op Daley Blind en Lísandro Martinez.
.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Manchester United moet het zaterdag in de finale van de FA Cup tegen Manchester City stellen zonder Anthony Martial. De Franse aanvaller liep zondag in de slotfase van de met 2-1 gewonnen competitiewedstrijd tegen Fulham een hamstringblessure op en is daarvan niet op tijd hersteld.
29 minuten geledenVENLO (ANP) - De eerste halve finale tussen VVV-Venlo en Almere City FC in de halve finale van de play-offs voor promotie/degradatie heeft geen winnaar opgeleverd. Het duel in stadion De Koel eindigde dinsdag in 1-1. Beide ploegen staan zaterdag in Almere opnieuw tegenover elkaar.
46 minuten geledenANKARA (ANP) - Galatasaray heeft zich in Turkije verzekerd van de 23e landstitel. Het elftal van trainer Okan Buruk won met 4-1 bij Ankaragücü en is twee speelronden voor het einde niet meer te achterhalen.
1 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Trainer José Luis Mendilibar van Sevilla houdt zich een dag voor de finale in de Europa League tegen AS Roma vast aan het verleden. "Sevilla was de voorbije twintig jaar de beste ploeg in dit toernooi", zei hij op de afsluitende persconferentie in Boedapest.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - B.J. Callaghan is voorlopig hoofdtrainer van de Amerikaanse voetballers. De assistent-coach neemt die rol over van Anthony Hudson, die die functie de voorbije maanden uitvoerde en bij de Amerikaanse voetbalbond vertrekt.
3 uur geledenWAREGEM (ANP) - Ruud Vormer blijft bij Zulte Waregem voetballen. De 35-jarige Nederlandse middenvelder verlengt zijn aflopende contract bij de dit seizoen uit de hoogste klasse gedegradeerde club met twee jaar. Dat meldt Vormer in een filmpje op het Twitteraccount van Zulte Waregem.
3 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - AS Roma-trainer José Mourinho heeft zijn toekomst een dag voor de finale van de Europa League tegen Sevilla opengelaten. "Ik heb met mijn aanvoerders gesproken", aldus de 60-jarige Portugees. "Ze hebben me gevraagd of ik wil blijven. Ze weten precies wat ik denk, maar dat zullen ze jullie niet vertellen."
3 uur geleden