Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag: we zullen beter moeten zijn dan laatste keer tegen Lille

Ten Hag: we zullen beter moeten zijn dan laatste keer tegen Lille

LILLE (ANP) - Ajax-trainer Erik ten Hag is niet nerveus geworden van de eclatante zege van Paris Saint-Germain bij FC Barcelona (1-4) in de Champions League. "Ik heb een goed PSG gezien, tegen een slecht Barcelona", zei hij. "De verhoudingen waren duidelijk. Maar dat zegt niets over ons duel met Lille."

Niet Paris Saint-Germain maar Lille is de huidige koploper van Ligue 1. Het elftal van trainer Christophe Galtier maakt dit seizoen naam met snel counterspel en een hechte defensie die al meer dan 600 minuten geen tegentreffer heeft geïncasseerd. "Zij zijn sinds onze laatste onderlinge duels alleen maar beter geworden" blikte Ten Hag vooruit naar het uitduel van donderdag met Lille in de zestiende finales van de Europa League.

Ajax won zo'n anderhalf jaar geleden met 3-0 en 0-2 van Lille. "Vooral die 3-0 was vrij geflatteerd", stelde Ten Hag. "Als we verder willen Europees, dan zullen we beter moeten zijn dan anderhalf jaar geleden. Ze verdedigen nu nog compacter en komen er sneller uit. Maar als wij echt goed zijn, dan heb ik er wel vertrouwen in."

Ten Hag mist belangrijke spelers

Ten Hag mist met Sébastien Haller, André Onana, Ryan Gravenberch en Noussai Mazraoui vier basisspelers. Maarten Stekelenburg zal Onana vervangen en het heeft er alle schijn van dat Lisandro Martínez voor Gravenberch in de ploeg komt. Devyne Rensch, vorige maand 18 geworden, heeft de laatste duels een streepje voor op Klaiber als Mazraoui ontbreekt. Toch heeft Ten Hag geen spijt dat Klaiber voor zo'n 5 miljoen euro van FC Utrecht is overgekomen. "Met talenten kan het snel gaan", zei hij. "Doordat Klaiber er was heeft Rensch zich in Jong Ajax kunnen ontwikkelen. Niet alles staat in de sterren geschreven."

De trainer van Ajax wilde nog niet verklappen wie op de positie van de afwezige centrumspits Haller start. Dusan Tadic lijkt een logische optie. In dat geval komt er op de linkerflank een plaats vrij voor David Neres of Oussama Idrissi. Ten Hag heeft met Zakaria Labayd en Brian Brobbey nog twee spelers die als spits kunnen spelen.

Het is Ten Hag niet ontgaan hoe goed Sven Botman bij Lille presteert. "Ik denk dat hij een goede keuze heeft gemaakt", zei hij over de 21-jarige verdediger die afgelopen zomer na 10 jaar bij Ajax vertrok. "Hij had bij ons twee heel goede centrumverdedigers voor zich en past misschien wel beter bij een ploeg die compact verdedigt. Ik ben blij dat hij het zo goed doet, maar dat zegt misschien ook wel hoe goed onze twee linker centrumverdedigers zijn", doelde hij op Daley Blind en Lísandro Martinez.

.

Meer uit Voetbal

Girona en Real Mallorca degraderen op slotdag uit La Liga

GIRONA (ANP) - Girona en Real Mallorca zijn op de slotdag gedegradeerd uit La Liga. Girona, waar Daley Blind en Donny van de Beek onder contract staan, had niet genoeg aan een 1-1-gelijkspel op eigen veld tegen directe concurrent Elche. Die ploeg handhaafde zich dankzij het behaalde punt ten koste van Real Mallorca.

3 uur geleden
Kane leidt Bayern naar eerste Duitse bekerwinst sinds 2020

BERLIJN (ANP) - Harry Kane heeft Bayern München naar de eerste winst van het Duitse bekertoernooi sinds 2020 geleid. De Engelse spits zorgde voor alle drie de doelpunten in de 3-0-zege op VfB Stuttgart in het Berlijnse Olympiastadion.

4 uur geleden
Oranje-international De Vrij geblesseerd naar de kant bij Inter

BOLOGNA (ANP) - Oranje-international Stefan de Vrij heeft in het laatste competitieduel van Internazionale een blessure opgelopen. De 34-jarige verdediger greep in de tachtigste minuut van de uitwedstrijd tegen Bologna naar een bovenbeen en liet zich wisselen.

4 uur geleden
Iran verplaatst basiskamp tijdens WK van VS naar Mexico

ANTALYA (ANP) - Het Iraanse voetbalelftal heeft zijn basiskamp tijdens het komende WK niet in de Verenigde Staten, maar in Mexico. Voor die verplaatsing heeft de nationale voetbalbond naar eigen zeggen toestemming gekregen van wereldvoetbalbond FIFA. De officiële reden is dat het Mexicaanse Tijuana dichter bij Los Angeles ligt, waar Iran het opneemt tegen Nieuw-Zeeland en België. De verplaatsing maakt de visumaanvragen ook makkelijker.

4 uur geleden
Voetbalster Brugts wint tweede Champions League met FC Barcelona

OSLO (ANP) - Oranje-international Esmee Brugts heeft voor de tweede keer de Champions League gewonnen met de voetbalsters van FC Barcelona. De Catalaanse grootmacht was in de finale in Oslo met 4-0 te sterk voor de Franse topclub OL Lyonnes, waar Damaris Egurrola op de bank bleef. De Poolse Ewa Pajor, topscorer van het toernooi, maakte de eerste twee treffers. Salma Paralluelo scoorde in de slotfase nog twee keer.

7 uur geleden
Hull City promoveert naar Premier League na zege op Middlesbrough

LONDEN (ANP) - Hull City heeft op Wembley de finale van de play-offs om promotie naar de Premier League gewonnen van Middlesbrough: 1-0. Dat levert de nummer 6 van de Championship enkele honderden miljoenen euro's op aan televisiegelden en andere commerciële inkomsten die horen bij het uitkomen op het hoogste Engelse niveau.

7 uur geleden
Willem II promoveert na zege via strafschoppen op FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Willem II is na een jaar terug in de Eredivisie. De ploeg van trainer John Stegeman won de finale van de play-offs om promotie/degradatie na strafschoppen van FC Volendam. De stand na verlenging was 2-1 voor de Tilburgers. FC Volendam, dat woensdag het eerste duel in Tilburg met 2-1 had gewonnen, degradeert daardoor na een jaar weer van het hoogste niveau.

7 uur geleden