Ten Hag: vrijstelling Ajax voor bekertoernooi was logisch geweest
AMSTERDAM (ANP) - Als het aan trainer Erik ten Hag had gelegen, dan hadden ook Ajax en PSV vrijstelling gekregen voor de tweede ronde van de KNVB-beker. "Dat was zeker niet onlogisch geweest", zei hij. "Maar de KNVB heeft anders besloten en daar moeten wij mee dealen."
Ajax en PSV spelen na zondag nog negen wedstrijden tot aan de winterstop. Ze werden zaterdag tijdens de loting voor de tweede ronde aan FC Utrecht en De Graafschap gekoppeld. Feyenoord en AZ zijn ook nog Europees actief maar zij hadden geluk en werden wel vrijgeloot, net als een aantal andere clubs.
Ten Hag had het logisch gevonden dat alle ploegen die Europees actief zijn waren vrijgeloot. "Maar ik heb daar verder weinig over te zeggen", besefte de trainer die eerder al zijn vraagtekens zette bij de oefenduels van het Nederlands elftal met Spanje en Mexico. "Je kan je afvragen of je die wel moet spelen", stelde hij.
"Zelfs ons veld is nu overbelast", constateerde Ten Hag na de zege op Heracles. "Onze grasspecialisten doen er alles aan om het veld in goede conditie te houden maar dat is niet eenvoudig met zoveel wedstrijden. En dan heeft de KNVB ook nog besloten om alle duels van Oranje hier te spelen. Landenploegen willen voor die duels ook weer trainen hier. Dat zie je, het veld is nu niet goed."
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona-middenvelder Fermín López kan volgende maand niet meedoen aan het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 23-jarige Spanjaard brak zondag in de ontmoeting met Real Betis het vijfde middenvoetsbeentje in zijn rechtervoet. Een operatie bleek noodzakelijk.
23 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
15 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
18 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
18 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
19 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
19 uur geleden