Ten Hag: vrijstelling Ajax voor bekertoernooi was logisch geweest
AMSTERDAM (ANP) - Als het aan trainer Erik ten Hag had gelegen, dan hadden ook Ajax en PSV vrijstelling gekregen voor de tweede ronde van de KNVB-beker. "Dat was zeker niet onlogisch geweest", zei hij. "Maar de KNVB heeft anders besloten en daar moeten wij mee dealen."
Ajax en PSV spelen na zondag nog negen wedstrijden tot aan de winterstop. Ze werden zaterdag tijdens de loting voor de tweede ronde aan FC Utrecht en De Graafschap gekoppeld. Feyenoord en AZ zijn ook nog Europees actief maar zij hadden geluk en werden wel vrijgeloot, net als een aantal andere clubs.
Ten Hag had het logisch gevonden dat alle ploegen die Europees actief zijn waren vrijgeloot. "Maar ik heb daar verder weinig over te zeggen", besefte de trainer die eerder al zijn vraagtekens zette bij de oefenduels van het Nederlands elftal met Spanje en Mexico. "Je kan je afvragen of je die wel moet spelen", stelde hij.
"Zelfs ons veld is nu overbelast", constateerde Ten Hag na de zege op Heracles. "Onze grasspecialisten doen er alles aan om het veld in goede conditie te houden maar dat is niet eenvoudig met zoveel wedstrijden. En dan heeft de KNVB ook nog besloten om alle duels van Oranje hier te spelen. Landenploegen willen voor die duels ook weer trainen hier. Dat zie je, het veld is nu niet goed."
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie een slechte reeks beëindigd. De koploper boekte voor eigen publiek een ruime overwinning op AS Roma: 5-2. Uit de drie vorige competitieduels had Inter slechts 2 punten gepakt.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - Leeds United heeft zich als laatste geplaatst voor de halve finale van de FA Cup. In Londen verspeelde het elftal van trainer Daniel Farke tegen West Ham United in blessuretijd van de tweede helft een voorsprong van twee doelpunten: 2-2.
19 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz heeft de derde achtereenvolgende landstitel die hij met PSV behaalde in zijn eentje gevierd. Dat vertelde de trainer van de Eindhovenaren bij ESPN.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart, directeur voetbalzaken van PSV, hecht veel waarde aan de derde achtereenvolgende landstitel van de Eindhovenaren. "Als je kampioen wordt met alle wisselingen die we aan het begin van het seizoen hebben gehad, mag je daar bijzonder trots op zijn", zegt hij in gesprek met ESPN.
20 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
21 uur geleden