Ten Hag: vrijstelling Ajax voor bekertoernooi was logisch geweest
AMSTERDAM (ANP) - Als het aan trainer Erik ten Hag had gelegen, dan hadden ook Ajax en PSV vrijstelling gekregen voor de tweede ronde van de KNVB-beker. "Dat was zeker niet onlogisch geweest", zei hij. "Maar de KNVB heeft anders besloten en daar moeten wij mee dealen."
Ajax en PSV spelen na zondag nog negen wedstrijden tot aan de winterstop. Ze werden zaterdag tijdens de loting voor de tweede ronde aan FC Utrecht en De Graafschap gekoppeld. Feyenoord en AZ zijn ook nog Europees actief maar zij hadden geluk en werden wel vrijgeloot, net als een aantal andere clubs.
Ten Hag had het logisch gevonden dat alle ploegen die Europees actief zijn waren vrijgeloot. "Maar ik heb daar verder weinig over te zeggen", besefte de trainer die eerder al zijn vraagtekens zette bij de oefenduels van het Nederlands elftal met Spanje en Mexico. "Je kan je afvragen of je die wel moet spelen", stelde hij.
"Zelfs ons veld is nu overbelast", constateerde Ten Hag na de zege op Heracles. "Onze grasspecialisten doen er alles aan om het veld in goede conditie te houden maar dat is niet eenvoudig met zoveel wedstrijden. En dan heeft de KNVB ook nog besloten om alle duels van Oranje hier te spelen. Landenploegen willen voor die duels ook weer trainen hier. Dat zie je, het veld is nu niet goed."
Meer uit Voetbal
WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.
2 uur geledenZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.
8 uur geleden