Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag viert titel van mentale weerbaarheid met Ajax

Ten Hag viert titel van mentale weerbaarheid met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Voor de tweede keer in drie seizoenen heeft Erik ten Hag Ajax naar de landstitel en de KNVB-beker geleid. "Dat is heel fijn, maar we willen meer en beter", zegt de coach. "Hopelijk houden we de kern van deze ploeg bijeen. Dan hoeven we eindelijk niet opnieuw te beginnen en kunnen we stappen zetten."

Ten Hag vierde de titel van de mentale weerbaarheid in de Johan Cruijff ArenA waar geen fans welkom waren. Opnieuw vertrokken er vorig jaar met Hakim Ziyech en Donny van de Beek bepalende spelers, net als een seizoen eerder met Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong. Onverwachte problemen stapelden zich op, maar werden opgelost. Niet alleen op basis van klasse, ook op karakter.

PSV was nog een geduchte concurrent toen Quincy Promes werd gearresteerd vanwege betrokkenheid bij een steekincident. André Onana slikte een verkeerd pilletje en de teammanager vergat een vinkje te zetten voor de naam van Sébastien Haller op het inschrijvingsformulier voor de Europa League. "We zijn daar goed mee omgegaan", zegt de 51-jarige trainer uit Haaksbergen. "Het had toen zo maar in elkaar kunnen donderen maar wij zijn een eenheid geworden. De jongens hebben wilskracht en steunen elkaar. Altijd maar weer."

Zeiken

Heel anders was de situatie bij Ajax toen Ten Hag op 28 december 2017 zijn eerste contract in Amsterdam tekende, als opvolger van de ontslagen Marcel Keizer. "Ik kan me nog een wedstrijd tegen Vitesse herinneren die we verloren", vertelt hij. "Iedereen was aan het zeiken in de kleedkamer, over de scheidsrechter, het slechte veld en nog veel meer. En toen kwam Matthijs de Ligt binnen. Jullie moeten niet zeuren maar dit soort duels winnen, zei hij. Hij was pas 18 jaar, maar ik heb hem na die wedstrijd meteen aanvoerder gemaakt. Nu heb ik met Tadic een superaanvoerder. Hij neemt iedereen mee, net als Blind, iedere wedstrijd en iedere dag."

Winnen in eigen land lijkt gewoon voor Ajax met Ten Hag aan het roer. De 35e landstitel was alweer de vijfde nationale prijs op rij. "We staan al heel lang bovenaan", verwijst de coach op de ranglijst van de Eredivisie van de laatste jaren. Toch zag hij zijn ploeg dit seizoen pas afstand van de concurrentie nemen nadat Sébastien Haller in januari was aangetrokken. "Ik was al heel lang op zoek naar een echte nummer 9 en met hem zijn we ook makkelijker gaan winnen", weet Ten Hag die zijn ideale formatie pas na de winterstop in elkaar zag vallen, met de onverzettelijke Lisandro Martínez en Edson Álvarez als basisspelers en Davy Klaassen in een aanvallende rol op het middenveld.

Gravenberch

Europees had Ajax beter kunnen presteren, met uitschakeling door Atalanta in de groepsfase van de Champions League en de verloren kwartfinale van de Europa League tegen AS Roma. "We misten met Onana, Blind, Haller en Mazraoui te veel spelers om in de Champions League met de besten te wedijveren of de Europa League te winnen. Zonder Lewandowski dondert zelfs Bayern München uit de Champions League ", zei de trainer die in sommige Europese duels vier tieners moest opstellen. "Ryan Gravenberch is de revelatie van dit seizoen maar krijgt tegen Atalanta een rode kaart bij een stand van 0-0. Dat overkomt een routinier niet en nu Ryan trouwens ook niet meer."

Gravenberch is komend seizoen weer een jaartje verder, net als talenten als Jurriën Timber en Devyne Rensch. "En Martínez, Álvarez, Kudus en Antony kunnen ook weer stappen zetten", weet Ten Hag die verder zegt te rekenen op Tadic, Blind, Klaassen en Haller. Ook daarom negeert de coach voorlopig interesse van buitenlandse clubs en verlengde hij vrijdag zijn contract tot medio 2023.

Nieuw successen lonken al zit de concurrentie niet stil. "PSV wilde dit seizoen heel graag kampioen worden en heeft ook veel geld uitgegeven. En ze gaan nog meer investeren", doelt de coach op een aangekondigde kapitaalinjectie van 50 miljoen euro. "Maar wij weten ook wat we willen. We hebben de laatste jaren een uitgekiend beleid gevoerd, wat ons sportief en economisch succes heeft opgeleverd. Ajax moet altijd spelers verkopen, maar we hopen dat we dit keer sterker worden. Onze plannen staan al in de steigers."

Meer uit Voetbal

Vitesse mist ticket voor play-offs, Den Bosch profiteert

LEEUWARDEN/DEN BOSCH (ANP) - Het is Vitesse niet gelukt zich in de laatste speelronde van de Keuken Kampioen Divisie te plaatsen voor de nacompetitie. Daarin had de club uit Arnhem nog promotie naar de Eredivisie kunnen afdwingen. De ploeg van trainer Rüdiger Rehm stond in Leeuwarden met 2-1 achter tegen SC Cambuur, toen het duel voor de tweede keer werd stilgelegd om het gooien van vuurwerk door fans van Vitesse.

18 minuten geleden
Duel tussen Cambuur en Vitesse definitief gestaakt door vuurwerk

LEEUWARDEN (ANP) - Het duel tussen SC Cambuur en Vitesse in de eerste divisie is vrijdagavond definitief gestaakt. Met nog enkele minuten speeltijd op de klok en bij een stand van 1-2 gooiden supporters uit het uitvak vuurwerk op de tribunes met Cambuur-supporters. De wedstrijd was eerder op de avond al eens stilgelegd.

20 minuten geleden
Hoge Raad buigt zich na seizoen over zaak van KNVB tegen Vitesse

ARNHEM (ANP) - Vitesse gaat na het voetbalseizoen opnieuw een onzekere periode tegemoet. Komende vrijdag neemt de advocaat-generaal een conclusie over het arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies neemt de Hoge Raad later een beslissing.

2 uur geleden
Van Persie verrast door vertrek van algemeen directeur Te Kloese

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie is verrast door het vertrek van algemeen directeur Dennis te Kloese. "Ik hoorde het donderdag van hem zelf. Ik wist het niet. Ik vind het jammer dat hij stopt", zei de coach van Feyenoord op vrijdagmiddag in de persruimte van De Kuip. "Ik focus me op het team. We spelen morgen weer. Daar maak ik me druk over", aldus Van Persie.

7 uur geleden
De Ligt werkt vijftig dagen voor WK op trainingsveld aan herstel

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is vijftig dagen voor het begin van het WK voetbal nog altijd niet volledig fit. De 26-jarige verdediger keerde volgens zijn club Manchester United terug op het trainingsveld om verder aan zijn herstel te werken. Het is nog niet duidelijk of hij op tijd hersteld is voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

11 uur geleden
Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

23 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

1 dag geleden