Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag viert titel van mentale weerbaarheid met Ajax

Ten Hag viert titel van mentale weerbaarheid met Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Voor de tweede keer in drie seizoenen heeft Erik ten Hag Ajax naar de landstitel en de KNVB-beker geleid. "Dat is heel fijn, maar we willen meer en beter", zegt de coach. "Hopelijk houden we de kern van deze ploeg bijeen. Dan hoeven we eindelijk niet opnieuw te beginnen en kunnen we stappen zetten."

Ten Hag vierde de titel van de mentale weerbaarheid in de Johan Cruijff ArenA waar geen fans welkom waren. Opnieuw vertrokken er vorig jaar met Hakim Ziyech en Donny van de Beek bepalende spelers, net als een seizoen eerder met Matthijs de Ligt en Frenkie de Jong. Onverwachte problemen stapelden zich op, maar werden opgelost. Niet alleen op basis van klasse, ook op karakter.

PSV was nog een geduchte concurrent toen Quincy Promes werd gearresteerd vanwege betrokkenheid bij een steekincident. André Onana slikte een verkeerd pilletje en de teammanager vergat een vinkje te zetten voor de naam van Sébastien Haller op het inschrijvingsformulier voor de Europa League. "We zijn daar goed mee omgegaan", zegt de 51-jarige trainer uit Haaksbergen. "Het had toen zo maar in elkaar kunnen donderen maar wij zijn een eenheid geworden. De jongens hebben wilskracht en steunen elkaar. Altijd maar weer."

Zeiken

Heel anders was de situatie bij Ajax toen Ten Hag op 28 december 2017 zijn eerste contract in Amsterdam tekende, als opvolger van de ontslagen Marcel Keizer. "Ik kan me nog een wedstrijd tegen Vitesse herinneren die we verloren", vertelt hij. "Iedereen was aan het zeiken in de kleedkamer, over de scheidsrechter, het slechte veld en nog veel meer. En toen kwam Matthijs de Ligt binnen. Jullie moeten niet zeuren maar dit soort duels winnen, zei hij. Hij was pas 18 jaar, maar ik heb hem na die wedstrijd meteen aanvoerder gemaakt. Nu heb ik met Tadic een superaanvoerder. Hij neemt iedereen mee, net als Blind, iedere wedstrijd en iedere dag."

Winnen in eigen land lijkt gewoon voor Ajax met Ten Hag aan het roer. De 35e landstitel was alweer de vijfde nationale prijs op rij. "We staan al heel lang bovenaan", verwijst de coach op de ranglijst van de Eredivisie van de laatste jaren. Toch zag hij zijn ploeg dit seizoen pas afstand van de concurrentie nemen nadat Sébastien Haller in januari was aangetrokken. "Ik was al heel lang op zoek naar een echte nummer 9 en met hem zijn we ook makkelijker gaan winnen", weet Ten Hag die zijn ideale formatie pas na de winterstop in elkaar zag vallen, met de onverzettelijke Lisandro Martínez en Edson Álvarez als basisspelers en Davy Klaassen in een aanvallende rol op het middenveld.

Gravenberch

Europees had Ajax beter kunnen presteren, met uitschakeling door Atalanta in de groepsfase van de Champions League en de verloren kwartfinale van de Europa League tegen AS Roma. "We misten met Onana, Blind, Haller en Mazraoui te veel spelers om in de Champions League met de besten te wedijveren of de Europa League te winnen. Zonder Lewandowski dondert zelfs Bayern München uit de Champions League ", zei de trainer die in sommige Europese duels vier tieners moest opstellen. "Ryan Gravenberch is de revelatie van dit seizoen maar krijgt tegen Atalanta een rode kaart bij een stand van 0-0. Dat overkomt een routinier niet en nu Ryan trouwens ook niet meer."

Gravenberch is komend seizoen weer een jaartje verder, net als talenten als Jurriën Timber en Devyne Rensch. "En Martínez, Álvarez, Kudus en Antony kunnen ook weer stappen zetten", weet Ten Hag die verder zegt te rekenen op Tadic, Blind, Klaassen en Haller. Ook daarom negeert de coach voorlopig interesse van buitenlandse clubs en verlengde hij vrijdag zijn contract tot medio 2023.

Nieuw successen lonken al zit de concurrentie niet stil. "PSV wilde dit seizoen heel graag kampioen worden en heeft ook veel geld uitgegeven. En ze gaan nog meer investeren", doelt de coach op een aangekondigde kapitaalinjectie van 50 miljoen euro. "Maar wij weten ook wat we willen. We hebben de laatste jaren een uitgekiend beleid gevoerd, wat ons sportief en economisch succes heeft opgeleverd. Ajax moet altijd spelers verkopen, maar we hopen dat we dit keer sterker worden. Onze plannen staan al in de steigers."

Meer uit Voetbal

Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

10 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

11 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

12 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

13 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

14 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

20 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

1 dag geleden