Ten Hag verlengt contract bij Manchester United tot medio 2026
MANCHESTER (ANP) - Erik ten Hag blijft tot en met juni 2026 hoofdtrainer bij Manchester United. De 54-jarige coach heeft zijn contract, dat liep tot medio 2025, met een jaar verlengd, meldt de club uit de Premier League.
"Ik ben verheugd dat er een akkoord met de club is voor verdere samenwerking", zegt Ten Hag via de club. "We kunnen in de afgelopen twee jaar met trots terugkijken op twee prijzen en veel voorbeelden van de vooruitgang die we hebben geboekt sinds ik bij de club ben. Maar het moet duidelijk zijn dat er nog veel hard werk voor ons ligt om het niveau te halen dat wordt verwacht van Manchester United en dat nodig is om te strijden voor de Engelse en Europese prijzen."
Ten Hag had zelf ruim twee weken geleden al gemeld dat de club graag met hem door wilde. Beide partijen moesten toen nog tot overeenstemming komen. De coach laat weten dat hij en de club het eens zijn geworden over het gezamenlijke beleid.
Gezamenlijke ambities
De clubleiding zag in de beoordeling van afgelopen seizoen ook punten voor verbetering, maar kwam ook tot de conclusie dat Ten Hag de best mogelijke partner was om het niveau en de resultaten naar een hoger plan te brengen. "Erik heeft zich met twee prijzen in de afgelopen twee seizoenen bevestigd als een van de structureel succesvolle coaches in het Europese voetbal", zei sportief directeur Dan Ashworth.
Ten Hag is sinds 2022 hoofdtrainer van de club. Hij won in zijn eerste seizoen de League Cup en afgelopen seizoen de FA Cup. In de Premier League eindigde ManUnited afgelopen seizoen teleurstellend als achtste. Daardoor leek Ten Hag aanvankelijk te moeten vertrekken, maar de coach en de club gaan toch samen door. "We kijken vooruit om samen met Erik hard aan onze gezamenlijke ambities te werken", zei Ashworth.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
20 minuten geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
1 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink is blij met de langere interlandperiodes voor de voetbalsters, die voorlopig bijna twee weken duren in plaats van ruim een week. "Voor het eerst kan ik fantastisch trainen met de speelsters. Normaal was ik vooral bezig met balans en belastbaarheid. Nu had ik bij de eerste training gelijk bijna iedereen tot mijn beschikking. Dat maakt het voor mij prettig om dingen door te ontwikkelen. Ook heb ik meer tijd om met speelsters te praten", zei Veurink tijdens een persconferentie in Zeist.
5 uur geleden