Ten Hag verlengt contract bij Manchester United tot medio 2026
MANCHESTER (ANP) - Erik ten Hag blijft tot en met juni 2026 hoofdtrainer bij Manchester United. De 54-jarige coach heeft zijn contract, dat liep tot medio 2025, met een jaar verlengd, meldt de club uit de Premier League.
"Ik ben verheugd dat er een akkoord met de club is voor verdere samenwerking", zegt Ten Hag via de club. "We kunnen in de afgelopen twee jaar met trots terugkijken op twee prijzen en veel voorbeelden van de vooruitgang die we hebben geboekt sinds ik bij de club ben. Maar het moet duidelijk zijn dat er nog veel hard werk voor ons ligt om het niveau te halen dat wordt verwacht van Manchester United en dat nodig is om te strijden voor de Engelse en Europese prijzen."
Ten Hag had zelf ruim twee weken geleden al gemeld dat de club graag met hem door wilde. Beide partijen moesten toen nog tot overeenstemming komen. De coach laat weten dat hij en de club het eens zijn geworden over het gezamenlijke beleid.
Gezamenlijke ambities
De clubleiding zag in de beoordeling van afgelopen seizoen ook punten voor verbetering, maar kwam ook tot de conclusie dat Ten Hag de best mogelijke partner was om het niveau en de resultaten naar een hoger plan te brengen. "Erik heeft zich met twee prijzen in de afgelopen twee seizoenen bevestigd als een van de structureel succesvolle coaches in het Europese voetbal", zei sportief directeur Dan Ashworth.
Ten Hag is sinds 2022 hoofdtrainer van de club. Hij won in zijn eerste seizoen de League Cup en afgelopen seizoen de FA Cup. In de Premier League eindigde ManUnited afgelopen seizoen teleurstellend als achtste. Daardoor leek Ten Hag aanvankelijk te moeten vertrekken, maar de coach en de club gaan toch samen door. "We kijken vooruit om samen met Erik hard aan onze gezamenlijke ambities te werken", zei Ashworth.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Sparta Rotterdam en Fortuna Sittard heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen speelden met 1-1 gelijk op Het Kasteel.
3 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft ook de vierde wedstrijd onder interim-trainer Hendrie Krüzen gewonnen. De ploeg verliet de laatste plaats van de Eredivisie met een thuiszege op Go Ahead Eagles (4-2).
3 uur geledenNAPELS (ANP) - Noa Lang heeft met een doelpunt bijgedragen aan een thuiszege van Napoli op Atalanta (3-1). De linksbuiten bekroonde een basisplaats met zijn eerste doelpunt in de Serie A.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is nog niets opgeschoten met het ontslag van John Heitinga. Met interim-trainer Fred Grim op de bank verloor de club twee weken na de nederlaag bij FC Utrecht ook van Excelsior (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. Noah Naujoks maakte beide doelpunten voor de bezoekers, die nog nooit eerder een uitduel met de gevallen topclub uit Amsterdam wonnen.
5 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Volendam heeft dankzij een doelpunt van Robert Mühren een punt overgehouden aan de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Mühren kopte in de slotfase raak, nadat Daan Rots de bezoekers uit Enschede kort na het begin van de tweede helft op voorsprong had gezet. Voor FC Twente was het al het derde gelijkspel op rij.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft ook de thuiswedstrijd tegen Excelsior verloren (1-2). Noah Naujoks was met twee doelpunten de grote man bij de bezoekers uit Rotterdam.
5 uur geledenBREDA (ANP) - PSV heeft met enige moeite bij NAC Breda gewonnen. De koploper ontsnapte aan puntenverlies door een treffer van Guus Til vlak voor rust en een paar uitstekende reddingen van doelman Matej Kovar (0-1).
8 uur geleden