Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag, Ultee, Grim, Fraser en Letsch kandidaten trainersprijs

Ten Hag, Ultee, Grim, Fraser en Letsch kandidaten trainersprijs

ZEIST (ANP) - Erik ten Hag, Sjors Ultee, Fred Grim, Henk Fraser en Thomas Letsch zijn de vijf kandidaten voor de Rinus Michel Award, de prijs voor de trainer/coach van het jaar. De vakvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) organiseert ieder jaar deze verkiezing. Vorig jaar werd de trofee niet uitgereikt, omdat het seizoen als gevolg van de coronacrisis moest worden afgebroken.

Ten Hag ontving in 2019 de laatste Rinus Michels Award. De trainer won dat jaar met Ajax de 'dubbel' in eigen land en haalde in de Champions League bijna de finale. Dit seizoen veroverde Ten Hag met Ajax opnieuw zowel de KNVB-beker als de landstitel. In 2016 kreeg Ten Hag als trainer van FC Utrecht ook al de Rinus Michels Award.

Ultee en Fraser presteerden opvallend goed met respectievelijk Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam. Grim slaagde erin om RKC Waalwijk met beperkte middelen in de Eredivisie te houden. Letsch leidde Vitesse in zijn eerste seizoen naar de bekerfinale en de vierde plek in de Eredivisie, goed voor rechtstreekse kwalificatie voor Europees voetbal.

In de Keuken Kampioen Divisie zijn Henk de Jong (SC Cambuur), Kees van Wonderen (Go Ahead Eagles) en Rogier Meijer (NEC) kandidaat om te worden gekozen tot trainer van het jaar. Zij promoveerden alle drie met hun club naar de hoogste afdeling. Alle hoofdtrainers uit het betaalde voetbal mogen hun stem uitbrengen in de verkiezing. Het is de bedoeling dat de winnaars op maandag 9 augustus bekend worden gemaakt, tijdens het 25-jarig jubileumfeest van de CBV.

Meer uit Voetbal

Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

1 uur geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

1 uur geleden
Southampton wil door met coach Eckert ondanks spionageschandaal

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.

4 uur geleden
Verdediger Luckassen alsnog met Ghana mee naar WK

CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.

6 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

16 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

16 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

17 uur geleden