Ten Hag, Ultee, Grim, Fraser en Letsch kandidaten trainersprijs
ZEIST (ANP) - Erik ten Hag, Sjors Ultee, Fred Grim, Henk Fraser en Thomas Letsch zijn de vijf kandidaten voor de Rinus Michel Award, de prijs voor de trainer/coach van het jaar. De vakvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) organiseert ieder jaar deze verkiezing. Vorig jaar werd de trofee niet uitgereikt, omdat het seizoen als gevolg van de coronacrisis moest worden afgebroken.
Ten Hag ontving in 2019 de laatste Rinus Michels Award. De trainer won dat jaar met Ajax de 'dubbel' in eigen land en haalde in de Champions League bijna de finale. Dit seizoen veroverde Ten Hag met Ajax opnieuw zowel de KNVB-beker als de landstitel. In 2016 kreeg Ten Hag als trainer van FC Utrecht ook al de Rinus Michels Award.
Ultee en Fraser presteerden opvallend goed met respectievelijk Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam. Grim slaagde erin om RKC Waalwijk met beperkte middelen in de Eredivisie te houden. Letsch leidde Vitesse in zijn eerste seizoen naar de bekerfinale en de vierde plek in de Eredivisie, goed voor rechtstreekse kwalificatie voor Europees voetbal.
In de Keuken Kampioen Divisie zijn Henk de Jong (SC Cambuur), Kees van Wonderen (Go Ahead Eagles) en Rogier Meijer (NEC) kandidaat om te worden gekozen tot trainer van het jaar. Zij promoveerden alle drie met hun club naar de hoogste afdeling. Alle hoofdtrainers uit het betaalde voetbal mogen hun stem uitbrengen in de verkiezing. Het is de bedoeling dat de winnaars op maandag 9 augustus bekend worden gemaakt, tijdens het 25-jarig jubileumfeest van de CBV.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
9 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
1 dag geleden