Ten Hag, Ultee, Grim, Fraser en Letsch kandidaten trainersprijs
ZEIST (ANP) - Erik ten Hag, Sjors Ultee, Fred Grim, Henk Fraser en Thomas Letsch zijn de vijf kandidaten voor de Rinus Michel Award, de prijs voor de trainer/coach van het jaar. De vakvereniging Coaches Betaald Voetbal (CBV) organiseert ieder jaar deze verkiezing. Vorig jaar werd de trofee niet uitgereikt, omdat het seizoen als gevolg van de coronacrisis moest worden afgebroken.
Ten Hag ontving in 2019 de laatste Rinus Michels Award. De trainer won dat jaar met Ajax de 'dubbel' in eigen land en haalde in de Champions League bijna de finale. Dit seizoen veroverde Ten Hag met Ajax opnieuw zowel de KNVB-beker als de landstitel. In 2016 kreeg Ten Hag als trainer van FC Utrecht ook al de Rinus Michels Award.
Ultee en Fraser presteerden opvallend goed met respectievelijk Fortuna Sittard en Sparta Rotterdam. Grim slaagde erin om RKC Waalwijk met beperkte middelen in de Eredivisie te houden. Letsch leidde Vitesse in zijn eerste seizoen naar de bekerfinale en de vierde plek in de Eredivisie, goed voor rechtstreekse kwalificatie voor Europees voetbal.
In de Keuken Kampioen Divisie zijn Henk de Jong (SC Cambuur), Kees van Wonderen (Go Ahead Eagles) en Rogier Meijer (NEC) kandidaat om te worden gekozen tot trainer van het jaar. Zij promoveerden alle drie met hun club naar de hoogste afdeling. Alle hoofdtrainers uit het betaalde voetbal mogen hun stem uitbrengen in de verkiezing. Het is de bedoeling dat de winnaars op maandag 9 augustus bekend worden gemaakt, tijdens het 25-jarig jubileumfeest van de CBV.
Meer uit Voetbal
SAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
7 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
8 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
9 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
12 uur geleden