
Ten Hag tevreden over bekerzege van Ajax op Vitesse
ARNHEM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was tevreden over de bekerzege van Ajax op Vitesse (0-3) in het GelreDome. "Ik denk dat we de wedstrijd vanaf de eerste minuut hebben gedomineerd", zei hij. "We hadden wellicht meer kansen kunnen creëren. Maar het was een dikverdiende zege."
Ajax kwam in de 32e minuut op voorsprong door Ryan Babel. Ryan Gravenberch en Dusan Tadic sloegen in het laatste kwartier toe. Ten Hag liet na de 0-2 Daley Blind en Hakim Ziyech nog invallen. "Het is belangrijk dat zijn weer ritme krijgen", zei de trainer van Ajax. "We hebben ze nodig."
Ziyech en Blind krijgen zondag tegen RKC Waalwijk waarschijnlijk meer speeltijd. Dan zal blijken of ze klaar zijn voor de uitwedstrijd van volgende week donderdag in de Europa League tegen Getafe. Perr Schuurs is er zondag waarschijnlijk ook weer bij. "Hij had lichte kuitklachten en was er uit voorzorg niet bij", zei Ten Hag.
De rentree van Quincy Promes, Joël Veltman, David Neres en Zakaria Labyad laat nog wel op zich wachten.
Meer uit Voetbal
BILBAO/BODØ (ANP) - De finale van de Europa League gaat tussen Manchester United en Tottenham Hotspur, de nummers 15 en 16 van de Premier League.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Het aflopende contract van verdediger Damian van der Haar bij PEC Zwolle is verlengd tot de zomer van 2028. Dat meldt de Eredivisionist die een optie had om de verbintenis met twee jaar te verlengen en daar een derde jaar aan toevoegde.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft Mickaël Tirpan terug in de wedstrijdselectie voor het thuisduel met Heracles Almelo van vrijdagavond. Trainer Kristof Aelbrecht bevestigde donderdag tijdens de persconferentie dat de 31-jarige verdediger weer inzetbaar is.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig voetballer Joop van Daele is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat meldt Feyenoord op X. De Rotterdammer speelde van 1967 tot en met 1977 voor Feyenoord en schoot de club naar de winst in de wereldbeker voor clubs in 1970.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Doelman Gianluigi Donnarumma van Paris Saint-Germain bedankte "moeder natuur", die hem met zijn 1,96 meter in staat had gesteld tot de belangrijke reddingen in de 2-1-zege op Arsenal. De Italiaanse keeper was met enkele reddingen van grote waarde voor de Parijzenaars.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - Joost Broerse wordt per 1 juli de nieuwe algemeen directeur van PEC Zwolle. De 46-jarige voormalig speler en commercieel directeur van de club komt over van FC Utrecht, waar hij deel uitmaakte van de directie.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coach Luis Enrique van Paris Saint-Germain vindt dat zijn team de plaats in de finale van de Champions League heeft verdiend. De Parijzenaars wonnen in eigen huis met 2-1 van Arsenal na eerder een 1-0-zege in Londen.
18 uur geleden