Ten Hag: terugkeer in Champions League belangrijke stap
MANCHESTER (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft met Manchester United met de terugkeer in de Champions League een belangrijk doel bereikt. Maar de Nederlandse trainer wil dit seizoen nog meer met zijn team. "We zijn nog niet waar we willen zijn, maar ik denk dat dit een heel belangrijke stap is. Maar we zijn nog niet klaar. Volgende week wordt groots en we zullen er alles aan doen", zei Ten Hag na de 4-1- zege op Chelsea.
Ten Hag doelt hiermee op de finale van de FA Cup op 3 juni. Zijn ploeg neemt het daarin op tegen landskampioen Manchester City. "We moeten ons zo goed mogelijk voorbereiden. We moeten alles kunnen geven om de beker te kunnen pakken." Manchester United won eerder dit seizoen al de League Cup.
Zondag neemt Manchester United het in de laatste wedstrijd in de Premier League op tegen Fulham. Ook dat is nog een belangrijk duel, stelt Ten Hag. "We kunnen nog derde worden. Het is belangrijk om de focus te houden en geen blessures op te lopen. We kunnen ook nog een thuisrecord halen. Het wordt een belangrijke wedstrijd, die we willen winnen." De ploeg kan het record thuisoverwinningen in alle competities evenaren. Dat record staat sinds het seizoen 2002-2003 op 27 duels.
Oud-Ajax-trainer Ten Hag kijkt met een goed gevoel terug op zijn eerste seizoen als coach van Manchester United. "Ik voel mij comfortabel hier". Toen zijn team in de tweede wedstrijd met 4-0 verloor van Brentford had hij het wel even zwaar. "Maar we hebben aan een team kunnen bouwen met de juiste spirit, dat hard werkt en resultaten behaalt."Hij prees ook de instelling van zijn ploeg in het duel met Chelsea. "We wilden winnen en hebben dat ook op het veld laten zien. Chelsea heeft geweldige spelers, maar in de tegenaanval deden wij het erg goed. We hebben vier doelpunten gemaakt en hadden zelfs meer kunnen scoren, al geldt dat ook voor Chelsea."
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
4 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
11 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
11 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.
14 uur geledenPALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.
20 uur geleden