Ten Hag sluit niet uit dat Ajax nog een keer bij Bergwijn uitkomt
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag vindt het jammer dat Ajax er niet in is geslaagd Steven Bergwijn terug naar Amsterdam te halen. "Ik heb er alle begrip voor dat het vanwege het financiële plaatje niet is doorgegaan. Maar sportief gezien is het heel jammer", aldus Ten Hag.
Ajax wilde niet voldoen aan de vraagprijs van de Engelse club Tottenham Hotspur van naar verluidt 30 miljoen euro. "Met hem waren we nog beter geworden", zei Ten Hag. "Dan hadden we nog een wapen gehad. En hoe meer wapens je hebt, hoe succesvoller je kan zijn. Hij was perfect voor ons geweest."
Ten Hag sluit niet uit dat Ajax in de zomer opnieuw bij de Spurs aanklopt voor Bergwijn. "Ik blijf zeer geïnteresseerd in een speler met zijn profiel."
Tevreden
Ten Hag vertelde uiteindelijk wel tevreden te zijn over het verloop van de laatste transferperiode. "We hebben de selectie op David Neres na intact gehouden en er met Brian Brobbey een extra wapen bijgekregen. We wilden ook meedenken met Nicolás Tagliafico", zei de trainer over de linksback die in de belangstelling stond van FC Barcelona. "Maar uiteindelijk moet het belang van Ajax het zwaarste wegen. Hij is een heel belangrijke speler voor ons."
Tagliafico uitte afgelopen week zijn onvrede in de Argentijnse media. Hij vindt dat Ajax hem een mooie kans heeft ontnomen. "Ik ga voor zondag even met hem zitten", zei Ten Hag die de linksback uit Argentinië dit seizoen nog maar weinig speeltijd heeft gegeven.
Ihattaren
Ten Hag verwacht niet dat Mohamed Ihattaren snel aansluit bij het eerste elftal. "Hij is niet fit en dat gaat ook nog wel even duren", zei hij over de oud-speler van PSV die Ajax voor een jaar huurt van Juventus. "We moeten hem met rust laten en zijn ding laten doen. Het is nu aan hem. Laat hem werken aan zijn talenten. Die heeft hij ontegenzeggelijk. Hij kan op termijn een goede speler voor ons worden."
De 19-jarige Ihattaren werkt voorlopig bij Jong Ajax aan zijn fitheid. "Maar ook die ploeg valt onder verantwoordelijkheid van mij", zei Ten Hag. "We kunnen veel dingen optuigen, maar het gaat erom wat de speler in kwestie ermee doet. Profvoetbal betekent dat je verantwoordelijkheid moet nemen. Bepaalde volwassenheid. Veel moet vanuit hemzelf komen."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
9 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal heeft de voorlaatste oefenwedstrijd voor de start van het wereldkampioenschap verrassend verloren. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal een dag voor het vertrek naar de Verenigde Staten in stadion De Kuip in de slotfase onderuit gaan tegen Algerije: 0-1.
10 uur geleden