Ten Hag: slechte start, goede comeback
ENSCHEDE (ANP) - "Een heel slechte start maar een goede comeback", zei trainer Erik ten Hag over de uitzege van Ajax op FC Twente (2-5). Hij zag zijn ploeg al na 19 minuten op een achterstand van 2-0 staan. "Maar zonder groots te spelen, winnen we hier wel met ruim verschil."
"Je weet wat je hier kan verwachten", zei Ten Hag voor de camera van FOX Sports. "Maar kennelijk waren we niet voorbereid. We geven twee doelpunten weg door concentratiegebrek. Zo ongedisciplineerd spelen, dat kan echt niet."
Uiteindelijk scoorde Ajax voor het vijfde competitieduel op rij minimaal vier keer. "Natuurlijk geeft dat vertrouwen", zei Ten Hag. "Maar dit mag niet te veel vertrouwen geven. We moeten deze wedstrijd anders beginnen."
Ten Hag kon nog weinig zeggen over de kuitblessure die Quincy Promes opliep. "Het was een heel lang jaar maar we moeten nog even doorbijten. We moeten kijken wie we kunnen oplappen. En anders moeten anderen er staan zoals Noa Lang", zei hij over de aanvaller die driemaal scoorde tijdens zijn eerste basisoptreden in de eredivisie. "Neres en Labyad zijn er voorlopig niet bij. Ik ben blij dat Lang het nu laat zien."
Meer uit Voetbal
BRUGGE (ANP) - Club Brugge heeft een grote stap gezet op weg naar de twintigste landstitel. De koploper in de kampioensgroep van de play-offs rekende voor eigen publiek af met regerend kampioen Union, dat op de tweede plaats staat: 5-0. Club Brugge vergrootte de voorsprong op Union, met nog twee speelronden te gaan, tot 4 punten.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - West Ham United dreigt na veertien jaar uit de Premier League te degraderen. Het elftal van trainer Nuno Espírito Santo ging met 3-1 onderuit bij Newcastle United. West Ham blijft achttiende met een achterstand van 2 punten op Tottenham Hotspur, dat dinsdag bij Chelsea op bezoek gaat. Na dat duel staat nog één speelronde op het programma.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar is zondag in de Braziliaanse voetbalcompetitie de dupe geworden van een fout van de vierde official. De aanvaller van Santos werd in de met 3-0 verloren thuiswedstrijd tegen Coritiba gewisseld, terwijl eigenlijk een ploeggenoot van hem naar de kant had gemoeten.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts, directeur voetbalzaken van AZ, is benoemd tot ereburger van Alkmaar. Dat gebeurde na de laatste thuiswedstrijd van dit seizoen tegen NAC Breda. Huiberts was bij AZ elf seizoenen eindverantwoordelijk voor de voetbaltechnische zaken. Hij speelde zelf ook voor de club.
2 uur geledenSPIESEN-ELVERSBERG (ANP/DPA) - SV Elversberg is naar de Bundesliga gepromoveerd. De club uit Saarland won op de laatste speeldag op het tweede niveau met 3-0 van het al gedegradeerde Preussen Münster.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ramiz Zerrouki wil niet meer terug naar Feyenoord. Dat zei de middenvelder na de laatste wedstrijd van FC Twente bij PSV. Zerrouki speelde dit seizoen op huurbasis voor Twente en heeft bij Feyenoord nog een contract tot de zomer van 2027.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Joey Veerman stelt zich niet meer beschikbaar voor het Nederlands elftal zolang Ronald Koeman de bondscoach is. Dat maakte de middenvelder van PSV duidelijk na de laatste competitiewedstrijd tegen FC Twente, die de Eindhovenaren met 5-1 wonnen. "Hij hoeft mij niet meer te bellen, nee", aldus Veerman tegen ESPN.
4 uur geleden