Ten Hag roemt mentale veerkracht van Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is trots op de mentale veerkracht van Ajax. "Als je kijkt hoe we hier die finale tegen Vitesse weer winnen, dat is vrij bijzonder", zei hij na de gewonnen bekerfinale (2-1).
"Statistieken hebben uitgewezen dat ploegen 40 procent meer kans hebben om een duel te verliezen als ze zoals wij donderdagavond nog in actie zijn gekomen", zei Ten Hag. "Vooral in de slotfase van het duel op zondag krijgen ze dan een doelpunt tegen. Maar wat doen wij? Wij scoren in blessuretijd het winnende doelpunt."
"De zege was in mijn ogen ook verdiend, want we kregen de beste kansen", vervolgde Ten Hag. "Maar uiteindelijk maakten de wissels het verschil. Ik vind het lastig om Antony te wisselen, want hij was een plaag voor de defensie van Vitesse. Maar Neres komt er in en scoort, terwijl de ingevallen Ekkelenkamp druk zet."
"Daarnaast speelde Ryan Gravenberch een opvallende rol", zei Ten Hag. "Hij maakt niet alleen de 1-0, maar was ook betrokken bij de 2-1. Hij was erg belangrijk."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft zaterdagavond lokale tijd met 4-0 gewonnen in de drukbezochte uitzwaaiwedstrijd voor het WK voetbal tegen Aruba. Daarmee kreeg Curaçao waarop het hele eiland hoopte en won het elftal aan vertrouwen. Het SDK-stadion (capaciteit: 15.000 plaatsen) was volledig uitverkocht. Al vanaf drie uur voor de wedstrijd stonden er lange rijen met toeschouwers.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nederlandse toeristen reageren verbaasd als ze in de stromende regen over Times Square lopen en de internationals van het Nederlands elftal op drie grote televisieschermen zien. "Kijk, daar heb je Memphis Depay", zegt Jeroen uit Utrecht als hij de spits van Oranje stoer over het door neonlichten verlichte plein ziet kijken. "En daar heb je Gravenberch en Frenkie. Dit is toch tof."
9 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
12 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
15 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
17 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
19 uur geleden