Ten Hag roemt mentale veerkracht van Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is trots op de mentale veerkracht van Ajax. "Als je kijkt hoe we hier die finale tegen Vitesse weer winnen, dat is vrij bijzonder", zei hij na de gewonnen bekerfinale (2-1).
"Statistieken hebben uitgewezen dat ploegen 40 procent meer kans hebben om een duel te verliezen als ze zoals wij donderdagavond nog in actie zijn gekomen", zei Ten Hag. "Vooral in de slotfase van het duel op zondag krijgen ze dan een doelpunt tegen. Maar wat doen wij? Wij scoren in blessuretijd het winnende doelpunt."
"De zege was in mijn ogen ook verdiend, want we kregen de beste kansen", vervolgde Ten Hag. "Maar uiteindelijk maakten de wissels het verschil. Ik vind het lastig om Antony te wisselen, want hij was een plaag voor de defensie van Vitesse. Maar Neres komt er in en scoort, terwijl de ingevallen Ekkelenkamp druk zet."
"Daarnaast speelde Ryan Gravenberch een opvallende rol", zei Ten Hag. "Hij maakt niet alleen de 1-0, maar was ook betrokken bij de 2-1. Hij was erg belangrijk."
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Wout Weghorst keert terug in de basisopstelling van Ajax. De spits start zondagmiddag tegen PEC Zwolle en wordt geflankeerd door Mika Godts en Rayane Bounida. Weghorst lag er rond de jaarwisseling ruim een maand uit door een enkelblessure, daarna moest hij het doen met invalbeurten.
1 uur geledenLE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.
13 uur geledenLEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.
15 uur geledenALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.
15 uur geledenBARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.
18 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.
18 uur geleden