Ten Hag roemt mentale veerkracht van Ajax
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag is trots op de mentale veerkracht van Ajax. "Als je kijkt hoe we hier die finale tegen Vitesse weer winnen, dat is vrij bijzonder", zei hij na de gewonnen bekerfinale (2-1).
"Statistieken hebben uitgewezen dat ploegen 40 procent meer kans hebben om een duel te verliezen als ze zoals wij donderdagavond nog in actie zijn gekomen", zei Ten Hag. "Vooral in de slotfase van het duel op zondag krijgen ze dan een doelpunt tegen. Maar wat doen wij? Wij scoren in blessuretijd het winnende doelpunt."
"De zege was in mijn ogen ook verdiend, want we kregen de beste kansen", vervolgde Ten Hag. "Maar uiteindelijk maakten de wissels het verschil. Ik vind het lastig om Antony te wisselen, want hij was een plaag voor de defensie van Vitesse. Maar Neres komt er in en scoort, terwijl de ingevallen Ekkelenkamp druk zet."
"Daarnaast speelde Ryan Gravenberch een opvallende rol", zei Ten Hag. "Hij maakt niet alleen de 1-0, maar was ook betrokken bij de 2-1. Hij was erg belangrijk."
Meer uit Voetbal
TURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
13 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
13 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
14 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
14 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
19 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Andries Veurink blijft ook na de recente onthullingen van oud-international Sherida Spitse scherp op de sfeer tussen de Nederlandse voetbalsters. De vorig jaar gestopte recordinternational schrijft in haar pas verschenen boek dat zij en middenveldster Daniëlle van de Donk door een teamgenoot "voor de bus zijn gegooid". De collega-international zou aan oud-bondscoach Andries Jonker hebben verteld dat het tweetal niet met hem verder wilde.
19 uur geleden