Ten Hag rekent zich nog niet rijk met riante voorsprong van Ajax
ALKMAAR (ANP) - Ajax staat na de zege bij AZ (3-0) riant aan kop van de Eredivisie. Maar trainer Erik ten Hag rekent zich nog niet rijk. "Ik kijk nu nog niet echt naar de ranglijst", zei hij. "We willen ons zelf vooral verbeteren. En dat lukt aardig."
"Na super januari komt super februari", stelde Ten Hag. "Met weer heel veel belangrijke wedstrijden. Ik heb wederom een prima Ajax gezien hier bij AZ. We hebben vanaf de eerste minuut gedomineerd. Dat willen we altijd, maar dat lukt niet altijd. De kunst is dat we ook dan wel vaak winnen."
Ajax heeft inmiddels 7 punten meer dan naaste belager PSV. Vitesse (8 punten) Feyenoord (12 punten) en AZ (13 punten) zijn nog verder achterop geraakt . "Maar ik kijk niet naar de concurrentie", zei Ten Hag. "Ik zie nu vooral dat we het hier goed hebben gedaan, met Álvarez en Klaassen op het middenveld. Tegen AZ ligt er vaak ruimte op de flanken. Die wisten Blind en Rensch aardig te benutten. Blind had een rol bij twee van de drie treffers. Natuurlijk had Gudmundsson die twee kansen niet mogen krijgen. We hadden het nog lastig kunnen krijgen als hij wel scoort. Maar deze zege was dik en dik verdiend."
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
8 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
9 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
13 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
23 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden