Ten Hag rekent zich nog niet rijk met riante voorsprong van Ajax
ALKMAAR (ANP) - Ajax staat na de zege bij AZ (3-0) riant aan kop van de Eredivisie. Maar trainer Erik ten Hag rekent zich nog niet rijk. "Ik kijk nu nog niet echt naar de ranglijst", zei hij. "We willen ons zelf vooral verbeteren. En dat lukt aardig."
"Na super januari komt super februari", stelde Ten Hag. "Met weer heel veel belangrijke wedstrijden. Ik heb wederom een prima Ajax gezien hier bij AZ. We hebben vanaf de eerste minuut gedomineerd. Dat willen we altijd, maar dat lukt niet altijd. De kunst is dat we ook dan wel vaak winnen."
Ajax heeft inmiddels 7 punten meer dan naaste belager PSV. Vitesse (8 punten) Feyenoord (12 punten) en AZ (13 punten) zijn nog verder achterop geraakt . "Maar ik kijk niet naar de concurrentie", zei Ten Hag. "Ik zie nu vooral dat we het hier goed hebben gedaan, met Álvarez en Klaassen op het middenveld. Tegen AZ ligt er vaak ruimte op de flanken. Die wisten Blind en Rensch aardig te benutten. Blind had een rol bij twee van de drie treffers. Natuurlijk had Gudmundsson die twee kansen niet mogen krijgen. We hadden het nog lastig kunnen krijgen als hij wel scoort. Maar deze zege was dik en dik verdiend."
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - De competitiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en NAC wordt niet overgespeeld. Dat heeft de rechter in Utrecht in een kort geding tussen NAC Breda en de KNVB volgens NAC bepaald. Het duel in de Eredivisie eindigde eerder in een 6-0-overwinning voor Go Ahead Eagles, maar NAC diende een klacht in omdat de thuisclub de Indonesische international Dean James had opgesteld die niet speelgerechtigd was.
13 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Emmanuel Emegha is bij RC Strasbourg uitgevallen met een spierblessure. Volgens Ronald Koeman maakt de spits weinig kans meer op het WK. Dat zei de bondscoach zondagavond bij Studio Voetbal.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft voorkomen dat FC Barcelona een week voor El Clásico al Spaans kampioen is geworden. De Madrilenen van coach Álvaro Arbeloa wonnen met 2-0 bij Espanyol in Barcelona.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Denzel Dumfries en Stefan de Vrij zijn kampioen met Internazionale geworden. De club uit Milaan won zondagavond met 2-0 van Parma en kan met drie speelronden te gaan niet meer worden ingehaald door nummer twee Napoli, dat twaalf punten minder heeft.
13 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tottenham Hotspur heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om lijfsbehoud in de Premier League. De ploeg van coach Roberto De Zerbi won met 2-1 bij Aston Villa en klom daarmee uit de degradatiezone.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - PSV kan vrijdag voor het eerst kampioen van de Vrouwen Eredivisie worden. De speelsters van coach Roeland ten Berge hebben aan een thuiszege op ADO Den Haag genoeg voor de titel.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - FC Twente staat na een gelijkspel bij AZ op de vijfde plaats in de Eredivisie. De ploeg van John van den Brom moest zondag met 2-2 genoegen nemen. De Alkmaarders kwamen ver in de blessuretijd op gelijke hoogte via Peer Koopmeiners.
17 uur geleden