Ten Hag: punten in tas, op naar dinsdag
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was met name tevreden over de uitslag van het thuisduel van zijn Ajax met Fortuna Sittard (5-2). "De punten kunnen de tas in, op naar dinsdag", doelde hij op het uitduel van dinsdag met FC Midtjylland in de Champions League.
Het spel van Ajax kon Ten Hag tussen twee belangrijke Europese wedstrijden nauwelijks bekoren. "We begonnen ongeconcentreerd", zei Ten Hag. "We komen snel op achterstand omdat iemand langs vier van onze spelers mag lopen en de bal zo maar mag voorgeven. Dan is het een compliment dat we bij rust toch weer voor staan."
"Maar in de tweede helft duurt het veel te lang voordat we dat derde doelpunt maken", vervolgde Ten Hag. "Daarom hebben we alsnog bijna de hele wedstrijd gas moeten geven. Dat was volstrekt onnodig."
Record
Ten Hag brak tijdens het duel met Fortuna ook een eredivisierecord. Ajax scoorde 251 keer in de eerste 82 competitieduels onder Ten Hag. Het oude record was ook in handen van Ajax; Johan Cruijff bleef in zijn eerste 82 competitieduels 'steken' op 250 treffers.
"Dat heb je met een aanvallende coach", lachte Ten Hag die bij zijn aantreden bij Ajax hier en daar werd neergezet als defensieve trainer. "Ik vind het een mooi record. We voetballen voor het publiek en daar horen veel doelpunten bij."
Meer uit Voetbal
NAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
20 minuten geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Aanvaller Shaqueel van Persie (19) hoeft geen operatie te ondergaan. Dat heeft Feyenoord na medisch onderzoek bekendgemaakt via de eigen website. De aanvaller en zoon van Feyenoord-coach Robin van Persie viel afgelopen donderdag uit in het duel in de Europa League met Real Betis in Sevilla.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - NEC heeft de opmars na de winterstop met de derde zege op rij voortgezet. Het elftal van coach Dick Schreuder won zaterdag met 3-1 bij AZ en mag zich de nummer 3 van de Eredivisie noemen. NEC heeft na twintig wedstrijden 1 punt achterstand op Feyenoord en 1 punt voorsprong op Ajax. AZ zakte naar de zesde plaats.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Jeroen Zoet blijft bij de thuiswedstrijd van AZ tegen NEC het doel verdedigen van de Alkmaarders. De doelman was de afgelopen duels de vervanger van de geblesseerde Rome-Jayden Owusu-Oduro. Zoet krijgt wederom een basisplaats van interim-coach Leeroy Echteld, ook nu Owusu-Oduro terug is in de selectie.
6 uur geleden