Ten Hag: punten in tas, op naar dinsdag
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag was met name tevreden over de uitslag van het thuisduel van zijn Ajax met Fortuna Sittard (5-2). "De punten kunnen de tas in, op naar dinsdag", doelde hij op het uitduel van dinsdag met FC Midtjylland in de Champions League.
Het spel van Ajax kon Ten Hag tussen twee belangrijke Europese wedstrijden nauwelijks bekoren. "We begonnen ongeconcentreerd", zei Ten Hag. "We komen snel op achterstand omdat iemand langs vier van onze spelers mag lopen en de bal zo maar mag voorgeven. Dan is het een compliment dat we bij rust toch weer voor staan."
"Maar in de tweede helft duurt het veel te lang voordat we dat derde doelpunt maken", vervolgde Ten Hag. "Daarom hebben we alsnog bijna de hele wedstrijd gas moeten geven. Dat was volstrekt onnodig."
Record
Ten Hag brak tijdens het duel met Fortuna ook een eredivisierecord. Ajax scoorde 251 keer in de eerste 82 competitieduels onder Ten Hag. Het oude record was ook in handen van Ajax; Johan Cruijff bleef in zijn eerste 82 competitieduels 'steken' op 250 treffers.
"Dat heb je met een aanvallende coach", lachte Ten Hag die bij zijn aantreden bij Ajax hier en daar werd neergezet als defensieve trainer. "Ik vind het een mooi record. We voetballen voor het publiek en daar horen veel doelpunten bij."
Meer uit Voetbal
PISA (ANP) - Napoli heeft zich op de voorlaatste speeldag verzekerd van een ticket voor de Champions League. De ploeg van Sam Beukema won met 3-0 bij Pisa. Het AS Roma van Donyell Malen en Devyne Rensch maakt ook een goede kans op deelname aan het belangrijkste Europese toernooi na een 2-0-zege in de derby tegen Lazio.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Secretaris-generaal Mattias Grafström van de FIFA is "erg blij" met de gesprekken die hij zaterdag met de voetbalbond van Iran heeft gevoerd in aanloop naar het WK voetbal. "We hebben een uitstekende en constructieve bijeenkomst gehad", vertelde Grafström.
3 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Belgische voetbalclub Royal Antwerp FC heeft trainer Joseph Oosting ontslagen. De 54-jarige Nederlander was sinds november werkzaam in Antwerpen.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
5 uur geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
16 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
17 uur geleden