Ten Hag prijst voorganger Ferguson bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - In aanloop naar het duel met Barcelona in de Europa League heeft Erik ten Hag een ontmoeting gehad met Alex Ferguson, zijn meest illustere voorganger als coach van Manchester United. De twee aten samen. "Indrukwekkend", noemde de Nederlandse oud-trainer van Ajax de kennis van de Schot.
"Ik praat altijd graag met mensen die veel kennis en ervaring hebben", aldus Ten Hag. "Ferguson heeft eigenlijk alles wat een goede trainer nodig heeft. En hij is bereid dat met mij te delen. Hij wil helpen, ondersteunen. Aan alles merk je dat Manchester United zijn club is. Hij is betrokken en gunt ons alle succes."
Ferguson leidde in een periode van ruim twintig jaar Manchester United naar grote successen. In 2009 en 2011 leidde hij de club bijvoorbeeld naar de finale van de Champions League tegen Barcelona, die beide keren verloren ging.
Kansen
Nu zijn de vooruitzichten in de confrontatie met Barcelona beter, nadat het eerste duel in Spanje gelijk eindigde (2-2). Volgens Ten Hag zegt dat echter niet zoveel. "We maken alleen een kans om verder te komen als we absoluut op ons best zijn. Er mag niks misgaan."
Vooralsnog strijdt Manchester United onder Ten Hag nog op vier fronten. Komende zondag kan zelfs de eerste hoofdprijs worden binnengehaald, als op Wembley de finale van de League Cup tegen Newcastle United wordt gespeeld.
"Tegen Newcastle kunnen we inderdaad een prijs winnen", vervolgt Ten Hag. "En tegen Barcelona nog niet. Uiteraard gaat het om het winnen van prijzen, maar vooralsnog ligt bij ons de focus op de eerstvolgende wedstrijd. En die is tegen Barcelona. Daarna kijken we wel verder. We leven van wedstrijd tot wedstrijd met als doel steeds net iets beter te voetballen dan in het voorgaande duel."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
5 minuten geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
8 minuten geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
1 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
4 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
5 uur geleden