Ten Hag prijst voorganger Ferguson bij Manchester United
MANCHESTER (ANP) - In aanloop naar het duel met Barcelona in de Europa League heeft Erik ten Hag een ontmoeting gehad met Alex Ferguson, zijn meest illustere voorganger als coach van Manchester United. De twee aten samen. "Indrukwekkend", noemde de Nederlandse oud-trainer van Ajax de kennis van de Schot.
"Ik praat altijd graag met mensen die veel kennis en ervaring hebben", aldus Ten Hag. "Ferguson heeft eigenlijk alles wat een goede trainer nodig heeft. En hij is bereid dat met mij te delen. Hij wil helpen, ondersteunen. Aan alles merk je dat Manchester United zijn club is. Hij is betrokken en gunt ons alle succes."
Ferguson leidde in een periode van ruim twintig jaar Manchester United naar grote successen. In 2009 en 2011 leidde hij de club bijvoorbeeld naar de finale van de Champions League tegen Barcelona, die beide keren verloren ging.
Kansen
Nu zijn de vooruitzichten in de confrontatie met Barcelona beter, nadat het eerste duel in Spanje gelijk eindigde (2-2). Volgens Ten Hag zegt dat echter niet zoveel. "We maken alleen een kans om verder te komen als we absoluut op ons best zijn. Er mag niks misgaan."
Vooralsnog strijdt Manchester United onder Ten Hag nog op vier fronten. Komende zondag kan zelfs de eerste hoofdprijs worden binnengehaald, als op Wembley de finale van de League Cup tegen Newcastle United wordt gespeeld.
"Tegen Newcastle kunnen we inderdaad een prijs winnen", vervolgt Ten Hag. "En tegen Barcelona nog niet. Uiteraard gaat het om het winnen van prijzen, maar vooralsnog ligt bij ons de focus op de eerstvolgende wedstrijd. En die is tegen Barcelona. Daarna kijken we wel verder. We leven van wedstrijd tot wedstrijd met als doel steeds net iets beter te voetballen dan in het voorgaande duel."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
8 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
11 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
47 minuten geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft Ronald Koeman geëerd met een tegel op de Walk of Fame van de Eindhovense club. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal onthulde de tegel zaterdag voor het thuisduel van PSV met AZ.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Fred Grim noemde de nederlaag van Ajax bij FC Groningen "hard en pijnlijk". Dat zei de coach van Ajax na afloop van de 3-1 in de Euroborg tegen ESPN. "Dit komt wel aan", verzuchtte de oud-doelman na de vierde competitienederlaag van Ajax. "We kijken allemaal in de spiegel. Dat doen we allemaal. De staf ook", aldus Grim op de vraag hoe hij zijn eigen rol ziet.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Ajax heeft zaterdag voor de vierde keer dit seizoen een wedstrijd verloren in de Eredivisie. Het elftal van coach Fred Grim ging in de Euroborg met 3-1 ten onder tegen FC Groningen. Daarmee kwam er voor de Groningers een einde aan een reeks van zes competitienederlagen op rij.
4 uur geleden