Ten Hag pakt met Manchester United tegen Kopenhagen eerste zege
MANCHESTER (ANP) - Erik ten Hag heeft met Manchester United de eerste overwinning gepakt in de Champions League. De club uit Manchester won in eigen huis met 1-0 van FC Kopenhagen. Doelman André Onana stopte in de extra tijd nog een strafschop van Kopenhagen.
Het duel op Old Trafford begon met een eerbetoon aan de vorige week overleden Sir Bobby Charlton. Ten Hag liep met een krans het veld op en na een minuut stilte begon de belangrijke wedstrijd voor het nog puntloze United in groep A. De eerste goede kans was echter voor de Denen. Diogo Gonçalves schoot op de paal.
In de tweede helft bracht Ten Hag Christian Eriksen in voor Sofyan Amrabat. De Deen had een schot op doel dat werd gered door keeper Kamil Grabara. Kort daarvoor had aan de andere kant Onana knap een schot van Lukas Lerager gekeerd.
Onana
Harry Maguire opende daarna de score voor Manchester. Hij kopte in de 72e minuut raak op een voorzet van Eriksen. Scott McTominay verzuimde nog de tweede treffer te maken voor United, waardoor het nog lang spannend bleef.
In de blessuretijd kreeg Kopenhagen zelfs een strafschop. McTominay raakte met een voet Mohamed Elyounoussi die wilde inkoppen. Jordan Larsson nam de strafschop, maar Onana keerde de inzet en stelde de zege voor het team van Ten Hag veilig.
United heeft in groep A 3 punten uit drie wedstrijden. Bayern München dat eerder op de avond met 3-1 won bij Galatasaray gaat na drie zeges met 9 punten aan de leiding. De Turkse club heeft 4 punten en FC Kopenhagen staat laatste met 1 punt.
Meer uit Voetbal
BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.
32 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
6 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
8 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
11 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
18 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
18 uur geleden