Ten Hag pakt met Manchester United tegen Kopenhagen eerste zege
MANCHESTER (ANP) - Erik ten Hag heeft met Manchester United de eerste overwinning gepakt in de Champions League. De club uit Manchester won in eigen huis met 1-0 van FC Kopenhagen. Doelman André Onana stopte in de extra tijd nog een strafschop van Kopenhagen.
Het duel op Old Trafford begon met een eerbetoon aan de vorige week overleden Sir Bobby Charlton. Ten Hag liep met een krans het veld op en na een minuut stilte begon de belangrijke wedstrijd voor het nog puntloze United in groep A. De eerste goede kans was echter voor de Denen. Diogo Gonçalves schoot op de paal.
In de tweede helft bracht Ten Hag Christian Eriksen in voor Sofyan Amrabat. De Deen had een schot op doel dat werd gered door keeper Kamil Grabara. Kort daarvoor had aan de andere kant Onana knap een schot van Lukas Lerager gekeerd.
Onana
Harry Maguire opende daarna de score voor Manchester. Hij kopte in de 72e minuut raak op een voorzet van Eriksen. Scott McTominay verzuimde nog de tweede treffer te maken voor United, waardoor het nog lang spannend bleef.
In de blessuretijd kreeg Kopenhagen zelfs een strafschop. McTominay raakte met een voet Mohamed Elyounoussi die wilde inkoppen. Jordan Larsson nam de strafschop, maar Onana keerde de inzet en stelde de zege voor het team van Ten Hag veilig.
United heeft in groep A 3 punten uit drie wedstrijden. Bayern München dat eerder op de avond met 3-1 won bij Galatasaray gaat na drie zeges met 9 punten aan de leiding. De Turkse club heeft 4 punten en FC Kopenhagen staat laatste met 1 punt.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
14 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
17 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden