Ten Hag pakt met Manchester United tegen Kopenhagen eerste zege
MANCHESTER (ANP) - Erik ten Hag heeft met Manchester United de eerste overwinning gepakt in de Champions League. De club uit Manchester won in eigen huis met 1-0 van FC Kopenhagen. Doelman André Onana stopte in de extra tijd nog een strafschop van Kopenhagen.
Het duel op Old Trafford begon met een eerbetoon aan de vorige week overleden Sir Bobby Charlton. Ten Hag liep met een krans het veld op en na een minuut stilte begon de belangrijke wedstrijd voor het nog puntloze United in groep A. De eerste goede kans was echter voor de Denen. Diogo Gonçalves schoot op de paal.
In de tweede helft bracht Ten Hag Christian Eriksen in voor Sofyan Amrabat. De Deen had een schot op doel dat werd gered door keeper Kamil Grabara. Kort daarvoor had aan de andere kant Onana knap een schot van Lukas Lerager gekeerd.
Onana
Harry Maguire opende daarna de score voor Manchester. Hij kopte in de 72e minuut raak op een voorzet van Eriksen. Scott McTominay verzuimde nog de tweede treffer te maken voor United, waardoor het nog lang spannend bleef.
In de blessuretijd kreeg Kopenhagen zelfs een strafschop. McTominay raakte met een voet Mohamed Elyounoussi die wilde inkoppen. Jordan Larsson nam de strafschop, maar Onana keerde de inzet en stelde de zege voor het team van Ten Hag veilig.
United heeft in groep A 3 punten uit drie wedstrijden. Bayern München dat eerder op de avond met 3-1 won bij Galatasaray gaat na drie zeges met 9 punten aan de leiding. De Turkse club heeft 4 punten en FC Kopenhagen staat laatste met 1 punt.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na afloop van het doelpuntloze gelijkspel tegen Leeds United gefrustreerd over het gebrek aan kansen voor zijn ploeg. Volgens de coach was het vele balbezit weinig waard als er zo weinig "speciale momenten" uit volgden.
56 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool is er na drie zeges in de Premier League niet in geslaagd te winnen van Leeds United. De ploeg van coach Arne Slot bleef op Anfield steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Coach Enzo Maresca vertrekt per direct bij Chelsea. Dat meldt de club op nieuwjaarsdag op zijn website. De leiding van de club uit de Premier League is het vertrouwen kwijt in de Italiaan na de aanhoudende reeks van slechte resultaten. Chelsea won slechts één keer in de laatste zeven competitiewedstrijden. De club uit Londen staat vijfde met 15 punten achterstand op koploper Arsenal.
9 uur geledenSANTOS (ANP/AFP) - De Braziliaanse voetbalvedette Neymar heeft zijn contract bij FC Santos op het laatste moment verlengd met een jaar tot eind 2026. Dat meldden Braziliaanse media en het Franse persbureau AFP. Het contract van de 33-jarige aanvaller liep af op 31 december.
11 uur geledenRABAT (ANP) - Feyenoorder Anis Hadj Moussa heeft woensdag een belangrijk aandeel gehad in de laatste groepswedstrijd van Algerije op de Afrika Cup. De rechtsbuiten gaf in het met 3-1 gewonnen duel met Equatoriaal-Guinea de assist bij twee doelpunten.
1 dag geledenBURNLEY (ANP) - Quilindschy Hartman vertrekt de komende transferperiode niet naar Ajax. Dat meldt de 24-jarige linkervleugelverdediger op Instagram.
1 dag geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - Oud-profvoetballer Roberto Carlos heeft een hartoperatie ondergaan in zijn geboorteland Brazilië. Dat meldt onder meer de Spaanse sportkrant AS.
1 dag geleden