Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag pakt met League Cup eerste prijs bij Manchester United

Ten Hag pakt met League Cup eerste prijs bij Manchester United

LONDEN (ANP) - Erik ten Hag heeft zijn eerste prijs als trainer van Manchester United veroverd. De ploeg van de 53-jarige coach versloeg op Wembley in de finale van de League Cup Newcastle United met 2-0.

Voor United is het de eerste hoofdprijs sinds 2017, toen de Engelse grootmacht onder José Mourinho de League Cup en de Europa League pakte. Het elftal van Ten Hag is nu ook nog actief in de Europa League én de FA Cup en staat derde in de Premier League. Newcastle speelde zijn eerste bekerfinale sinds het elftal van toenmalig trainer Ruud Gullit de eindstrijd van de FA Cup verloor van United in 1999.

Ondanks de lange afwezigheid in de schijnwerpers had Newcastle geen last van plankenkoorts. De nummer 5 van Engeland dook een aantal keren dreigend op voor het doel van United tijdens de op- en neergaande openingsfase. United zorgde er aan de andere kant via Wout Weghorst en Antony voor dat invalkeeper Loris Karius zich warm kon spelen. De derde keus, die blunderde in de Champions League-finale van 2018 met Liverpool, speelde zijn eerste wedstrijd in twee jaar tijd.

Na een kans voor Newcastle-aanvaller Allan Saint-Maximin was het Casemiro die United in de 33e minuut op voorsprong zette. De Braziliaan kopte een vrije trap van Luke Shaw binnen, 1-0. Vijf minuten later verdubbelde United de voorsprong. Op aangeven van Weghorst schoot Marcus Rashford via het been van de Nederlandse verdediger Sven Botman raak, 2-0. Weghorst dwong Karius vlak voor rust nog tot een knappe redding met een fraai schot.

Met voormalig Willem II-aanvaller Alexander Isak binnen de lijnen ging Newcastle na rust met man en macht op jacht naar de aansluiting. De 'Magpies' zetten United tijdens grote delen van de tweede helft onder druk en creëerden de nodige gevaarlijke situaties voor David De Gea, maar de keeper werd zelden echt getest. United kreeg via Rashford en Bruno Fernandes nog mogelijkheden om de wedstrijd vroegtijdig te beslissen, maar gescoord werd er niet meer.

Meer uit Voetbal

Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

2 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

3 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

6 uur geleden
Manchester United met tien man onderuit tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft in de Engelse competitie een thuisnederlaag geleden tegen Leeds United: 1-2. De ploeg van trainer Michael Carrick kwam met tien man te staan nadat Lisandro Martínez aan de haren trok van Dominic Calvert-Lewin.

15 uur geleden
Liverpool-trainer Slot geeft hoop op vervolg in CL niet op

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-trainer Arne Slot heeft de hoop op een vervolg in de Champions League nog niet opgegeven. De Engelse ploeg verloor de eerste ontmoeting met titelverdediger Paris Saint-Germain in de kwartfinales kansloos met 2-0 in Parijs. "We weten dat we een uitzonderlijke prestatie moeten leveren om door te gaan naar de volgende ronde, maar dat is normaal als je het opneemt tegen de kampioen van Europa", zei Slot een dag voor de returnwedstrijd.

20 uur geleden
Egurrola kijkt met Oranje uit naar duel met Franse teamgenoten

ZEIST (ANP) - Damaris Egurrola kijkt uit naar een bijzonder duel tegen Frankrijk waarin ze veel teamgenoten van haar voetbalclub treft. "Ik speel nu vijf jaar in Frankrijk. Het is een tegenstander met veel kracht", zei de 26-jarige middenveldster van het Franse Olympique Lyonnes maandag in Zeist. Oranje speelt op dinsdagavond in Breda een WK-kwalificatieduel tegen de Fransen.

20 uur geleden
FC Utrecht legt Telstar-trainer Correia vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Anthony Correia vastgelegd als trainer voor het nieuwe seizoen. De 43-jarige coach komt over van Telstar en tekent een contract voor drie seizoenen. De huidige trainer Ron Jans maakte begin januari bekend dat hij na het seizoen stopt.

21 uur geleden