Ten Hag: nu moeten we het afmaken
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax had kort voor de beslissende groepswedstrijd in de Champions League tegen Valencia een krachtige boodschap. "We hebben het tot nu toe fantastisch gedaan in de Champions League. We moeten het nu afmaken", zei Ten Hag bij Veronica.
Met tien punten uit vijf wedstrijden staat Ajax aan kop in groep H, Valencia en Chelsea volgen met acht punten. "Onze uitgangspositie is goed. In een heel moeilijke poule staan we bovenaan. We spelen tegen een heel goede tegenstander, maar we zijn er klaar voor. We moeten het doen."
Ten Hag mist zijn geblesseerde aanvallers Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Met Hakim Ziyech, Dusan Tadic en Noa Lang heeft Ajax voorin nu drie spelers lopen die graag naar de bal toekomen. "Maar we hebben ook mensen nodig die zonder bal diep gaan. Je moet iets opofferen van jezelf, dat heb ik geëist van mijn spelers", aldus Ten Hag. "Hakim is de allerbeste als het gaat om de ballen geven, maar ook hij zal wel eens zonder bal moeten vertrekken. Dat kan hij ook, dat heeft hij al eerder laten zien."
Meer uit Voetbal
ALMELO (ANP) - Ajax heeft een eenvoudige overwinning geboekt in de strijd om de Europese tickets voor volgend seizoen. De club uit de hoofdstad werd nauwelijks iets in de weg gelegd door Heracles en zegevierde met 3-0 in Almelo. Steven Berghuis scoorde tweemaal en Mika Godts maakte de openingstreffer. Smetje op de zege was de rode kaart voor de ingevallen Takehiro Tomiyasu in de slotfase.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal punten verspeeld tegen Go Ahead Eagles. In de eigen Euroborg bleef de ploeg van trainer Dick Lukkien steken op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
4 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
4 uur geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
4 uur geleden