Ten Hag: nu moeten we het afmaken
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag van Ajax had kort voor de beslissende groepswedstrijd in de Champions League tegen Valencia een krachtige boodschap. "We hebben het tot nu toe fantastisch gedaan in de Champions League. We moeten het nu afmaken", zei Ten Hag bij Veronica.
Met tien punten uit vijf wedstrijden staat Ajax aan kop in groep H, Valencia en Chelsea volgen met acht punten. "Onze uitgangspositie is goed. In een heel moeilijke poule staan we bovenaan. We spelen tegen een heel goede tegenstander, maar we zijn er klaar voor. We moeten het doen."
Ten Hag mist zijn geblesseerde aanvallers Quincy Promes, David Neres en Zakaria Labyad. Met Hakim Ziyech, Dusan Tadic en Noa Lang heeft Ajax voorin nu drie spelers lopen die graag naar de bal toekomen. "Maar we hebben ook mensen nodig die zonder bal diep gaan. Je moet iets opofferen van jezelf, dat heb ik geëist van mijn spelers", aldus Ten Hag. "Hakim is de allerbeste als het gaat om de ballen geven, maar ook hij zal wel eens zonder bal moeten vertrekken. Dat kan hij ook, dat heeft hij al eerder laten zien."
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi (38) is zijn zesde en laatste WK voetbal sensationeel begonnen. Twintig jaar na zijn WK-debuut in Duitsland maakte de superster alle doelpunten voor Argentinië in de met 3-0 gewonnen eerste groepswedstrijd tegen Algerije. Het uitverkochte Kansas City Stadium juichte Messi massaal toe tijdens de eerste passen van zijn 'Last Dance' in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
21 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi is gedeeld topscorer aller tijden op het wereldkampioenschap voetbal. De 38-jarige Argentijn maakte in de groepswedstrijd tegen Algerije in Kansas City drie doelpunten, een voor de rust en twee erna.
29 minuten geledenFOXBOROUGH (ANP) - Erling Haaland heeft een goed gevoel overgehouden aan de zege van Noorwegen in de eerste groepswedstrijd op het WK tegen Irak (4-1). De 25-jarige topscorer van Manchester City scoorde tweemaal en leverde de assist op het laatste doelpunt van de ingevallen Leo Østigård.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi (38) is de eerste voetballer die zes keer op een WK heeft gespeeld. De 38-jarige Argentijn kreeg een basisplaats van bondscoach Lionel Scaloni in het eerste groepsduel met Algerije. De wedstrijd wordt in het Kansas City Stadium gespeeld.
1 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Erling Haaland heeft Noorwegen op het WK voetbal aan een zege op Irak (4-1) geholpen. De spits van Manchester City maakte de eerste twee doelpunten van zijn ploeg en leverde de assist op de laatste treffer in een uitverkocht Boston Stadium met veel supporters van beide landenploegen.
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Kylian Mbappé vindt nieuw succes met Frankrijk op het wereldkampioenschap belangrijker dan persoonlijke records. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid na de zege van 3-1 op Senegal in East Rutherford.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Lionel Messi begint aan de aftrap bij het eerste groepsduel van Argentinië tegen Algerije in het Kansas City Stadium. Het is zijn 200e interland voor het Zuid-Amerikaanse land. De 38-jarige spelmaker begint aan zijn zesde WK voetbal voor Argentinië, dat de wereldtitel op het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verdedigt.
3 uur geleden