Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag negeert advies voorganger Van Gaal bij Manchester United

Ten Hag negeert advies voorganger Van Gaal bij Manchester United

MANCHESTER (ANP) - Erik ten Hag wordt de tweede Nederlandse manager van Manchester United. Hij treedt in de voetsporen van Louis van Gaal, die tussen 2014 en 2016 de leiding had op Old Trafford. De huidige bondscoach van het Nederlands elftal werd twee dagen na het winnen van de FA Cup ontslagen.

De 70-jarige Van Gaal gaf Ten Hag enkele weken geleden ongevraagd advies. Tijdens een persconferentie van Oranje zei de bondscoach dat Ten Hag beter niet naar Manchester United kan gaan. "Ik denk dat Erik ten Hag een geweldige coach is. Dat heb ik al meerdere malen laten blijken", aldus Van Gaal. "Een geweldige coach is altijd goed voor Manchester United. Alleen is Manchester United een commerciële club. Je kan beter naar een voetbalclub gaan. Dat zijn moeilijke keuzes voor een coach."

Onder leiding van José Mourinho, de opvolger van Van Gaal, won ManUnited de Europa League in 2017 en ook de League Cup en het Community Shield. De Portugees werd eind 2018 ontslagen en zijn opvolger Ole Gunnar Solskjaer kon de club niet aan prijzen helpen. De Noorse oud-speler van de club moest in november vertrekken. De Duitser Ralf Rangnick maakt het seizoen op interim-basis af. ManUnited verloor dinsdag met 4-0 bij Liverpool en zag daardoor de kansen op kwalificatie voor de Champions League slinken.

Meer uit Voetbal

PSG boekt in Brest eerste competitiezege van het seizoen

BREST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zondag in de uitwedstrijd met Brest de eerste competitiezege van het seizoen geboekt. Door een vroeg doelpunt van Ferran Torres in de vijfde minuut won de Franse landskampioen met 1-0. PSG stijgt door de overwinning naar de zevende plaats. Met 5 punten uit vier wedstrijden staan de Parijzenaren op exact gelijke hoogte met Brest.

9 uur geleden
Juventus verliest in aanloop naar Europees duel met NEC

SASSUOLO (ANP) - Juventus heeft in aanloop naar het Europa League-duel tegen NEC verloren in de Italiaanse competitie. Op bezoek bij Sassuolo ging de club uit Turijn met 3-2 onderuit. NEC begint donderdag om 21.00 uur aan de Europa League met een uitwedstrijd tegen Juventus.

9 uur geleden
PSV verovert koppositie Eredivisie na thuiszege op Sparta

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de koppositie in de Eredivisie veroverd na een thuisoverwinning tegen Sparta Rotterdam. In het Philips Stadion werd het 4-1 voor de landskampioen, mede dankzij een hattrick van Sven Mijnans (ex-Sparta). PSV heeft nu net als AZ, dat vrijdag gelijkspeelde tegen Willem II, 16 punten. Maar de Eindhovenaren hebben een beter doelsaldo. Sparta staat na de zesde speelronde twaalfde met 5 punten.

10 uur geleden
Van Bronckhorst: eerste helft Feyenoord beste tot nu toe

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord-trainer Giovanni van Bronckhorst vond de eerste helft van de uitwedstrijd tegen PEC, die de Rotterdammers met 7-0 wonnen, de beste die hij heeft gezien van zijn ploeg. Dat zei hij na afloop van de wedstrijd in Zwolle tegen ESPN.

10 uur geleden
Haaland schiet tien man Manchester City naar zege op United

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de stadsderby tegen Manchester United met 1-0 gewonnen. Erling Haaland maakte op Old Trafford in de 60e minuut de winnende goal. Manchester City speelde driekwart van de wedstrijd met tien man. Phil Foden werd al in de 23e minuut van het veld gestuurd met een rode kaart na een trap in de buik van Bruno Fernandes.

12 uur geleden
Feyenoord geeft zwak PEC Zwolle afstraffing: 0-7

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de bittere smaak van de grote nederlaag tegen FC Barcelona in de Champions League (1-5) weggespoeld met een ruime uitzege op PEC Zwolle. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst speelde het zwakke PEC zoek en won met 7-0. Een evenaring van de grootste uitzege ooit van de club (0-8) was zelfs in beeld. Voor PEC Zwolle was het de grootste nederlaag ooit in de Eredivisie.

13 uur geleden
FC Barcelona blijft zonder puntenverlies na uitzege op Levante

VALENCIA (ANP) - FC Barcelona heeft zondag de uitwedstrijd tegen Levante met 4-2 gewonnen. Daarmee is de ploeg van trainer Hansi Flick nog altijd foutloos in de competitie. Uit de eerste vijf wedstrijden haalde de Catalaanse club de maximale 15 punten, met een doelsaldo van +17.

13 uur geleden