Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag moet weer tussen Klaassen en Berghuis kiezen

Ten Hag moet weer tussen Klaassen en Berghuis kiezen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Erik ten Hag houdt het nog even geheim of Ajax dinsdagavond met Davy Klaassen of Steven Berghuis begint aan de thuiswedstrijd tegen Borussia Dortmund in de Champions League. "Ik heb mijn keuze gemaakt", zei hij maandag op een afsluitende persconferentie. "En jullie zullen het morgen pas zien."

Klaassen was tot voor kort onomstreden bij Ajax als aanvallende middenvelder. Berghuis kreeg vorige maand een kans op de positie vlak achter de centrumspits toen Klaassen met een liesblessure aan de kant stond. Met hem als 'nummer 10' won Ajax in de Champions League van Sporting Portugal (1-5) en van Besiktas (2-0).

Klaassen was vlak voor het duel met de kampioen van Turkije weer fit, maar begon op de bank. Hij startte afgelopen zaterdag tegen Heerenveen wel weer als aanvallende middenvelder. Ten Hag had Berghuis in Friesland op de rechterflank nodig omdat Antony ontbrak.

Favoriet

De Braziliaanse aanvaller is er tegen Dortmund weer bij, net als Lisandro Martínez, Edson Álvarez en Nicolas Tagliafico die tegen de nummer 2 van de Bundesliga waarschijnlijk op de bank begint. Perr Schuurs en Mohammed Kudus, tegen Heerenveen nog basisspelers, nemen vermoedelijk ook plaats op de bank.

Ajax en Borussia Dortmund zijn na twee groepsduels in de Champions League nog zonder puntenverlies. "Voor mij is Dortmund favoriet voor de groepszege", zei Ten Hag. "Dat heb ik tijdens de loting al gezegd. Maar geen club uit Europa speelt graag tegen Ajax. Dat respect hebben we in het verleden en in de laatste jaren afgedwongen. Het spel van Dortmund kan me zeker bekoren. Ik kan daarvan genieten. Over twee weken zullen we kennismaken met de sfeer ln hun stadion. Maar ik denk dat ze morgen ook wat kunnen verwachten in een kolkende ArenA. Ik heb het idee dat onze supporters er klaar voor zijn. Laten we hopen op een mooie wisselwerking."

Vermoedelijke opstelling Ajax: Pasveer; Mazraoui, Timber, Martínez en Blind; Álvarez, Klaassen en Gravenberch; Antony, Haller en Tadic.

Meer uit Voetbal

Ajax houdt met zege op Groningen hoop op Europees voetbal levend

VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.

13 minuten geleden
Verdediger Maguire niet met Engeland mee naar WK voetbal

LONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.

2 uur geleden
Senegal met Mané en Koulibaly naar WK

DAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.

3 uur geleden
Coach Wiegman ontvangt Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award

ZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.

5 uur geleden
El Karouani en Bounida in Marokkaanse voorselectie van 28 spelers

RABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.

5 uur geleden
Schouten: ruime openingstijden horeca tijdens WK voetbal

ROTTERDAM (ANP) - Volgens burgemeester Carola Schouten krijgt de Rotterdamse horeca voldoende ruime openingstijden tijdens het wereldkampioenschap voetbal. Kroegen mogen langer openblijven en vertoningen van wedstrijden in de late avond en nacht, zowel binnen als op pleinen en terrassen, zijn toegestaan. "De ondernemers dienen zich uiteraard wel aan de regels te houden en de vergunningen in orde te hebben", aldus de burgemeester.

6 uur geleden
PSV-doelman Kovar in Tsjechische WK-selectie

PRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.

6 uur geleden