Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ten Hag met Manchester United onderuit tegen Sociedad

Ten Hag met Manchester United onderuit tegen Sociedad

MANCHESTER (ANP) - Erik ten Hag heeft bij zijn Europese debuut als coach van Manchester United een nederlaag moeten incasseren. Op Old Trafford was Real Sociedad dankzij een benutte strafschop te sterk: 0-1. Het was een duel uit de groepsfase van de Europa League. Voorafgaand was er een indrukwekkende minuut stilte vanwege het overlijden van koning Elizabeth. De spelers van Manchester United droegen ook rouwbanden.

Ten Hag had zowel Cristiano Ronaldo als oud-Ajacied Antony opgesteld. Zij vormden de aanval samen met de de jonge Zweed Anthony Elanga. Smaakmaker Bruno Fernandes zat op de bank, mogelijk om hem rust te gunnen.

Ronaldo kopte in de 36e minuut raak uit een voorzet van Diogo Dalot. Het doelpunt werd na ingrijpen van de VAR afgekeurd. De Portugese aanvaller had buitenspel gestaan.

Ten Hag bracht na de pauze Fernandes in, net als de van Ajax overgenomen verdediger Lisandro Martínez. De Argentijn had pech. Een schot van David Silva belandde tegen zijn arm. Van opzet was geen enkele sprake, maar ook de VAR oordeelde dat er sprake was van een strafschop. Spaans international Brais Méndez schoot raak vanaf 11 meter: 0-1.

De nederlaag hoeft geen grote gevolgen te hebben. Manchester United en Real Sociedad zijn op papier de sterkste ploegen in groep E, die verder bestaat uit het Cypriotische Omonia Nicosia en FC Sheriff uit Moldavië.

Meer uit Voetbal

Doelman Schoonderwaldt definitief van Sparta naar VVV-Venlo

ROTTERDAM (ANP) - Doelman Youri Schoonderwaldt gaat definitief van Sparta Rotterdam naar VVV-Venlo. De 26-jarige keeper speelde vorig seizoen al op huurbasis voor de club uit de Keuken Kampioen Divisie, waar hij eerste doelman was. Hij tekende voor twee seizoenen in Venlo.

5 uur geleden
Ajax ontbindt contract middenvelder Van den Boomen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van middenvelder Branco van den Boomen. De twee partijen bereikten overeenstemming over het beëindigen van zijn contract, dat nog liep tot de zomer van 2027.

7 uur geleden
Noor Haaland wil alle druk bij Engelsen leggen voor WK-duel

MIAMI (ANP/AFP) - De Noorse sterspeler Erling Haaland heeft de rol van underdog omarmd voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Engeland. "Ik denk dat er een paar duidelijke favorieten op het WK zijn en Engeland is er daar één van. Ik vind dat jullie elk greintje druk op de Engelse jongens moeten leggen", zei de spits van Manchester City met een knipoog tegen journalisten.

7 uur geleden
Van der Linden nieuwe algemeen directeur Vitesse

ARNHEM (ANP) - Willem van der Linden treedt per 17 augustus als algemeen directeur in dienst bij Vitesse. Dat maakte de club uit de Keuken Kampioen Divisie bekend op de eigen website. Van der Linden komt over van RKC Waalwijk, waar hij sinds medio 2024 dezelfde functie vervulde.

7 uur geleden
Bondscoach België niet bezig met fans voor WK-duel met Spanje

INGLEWOOD (ANP/DPA) - Bondscoach Rudi Garcia van België maakt zich geen zorgen over de eventuele vijandige sfeer in het Los Angeles Stadium bij de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Spanje. Amerikaanse fans zouden mogelijk op de hand van de tegenstander kunnen zijn, na de zege van België op de Verenigde Staten in de achtste finales. Een duel dat in het teken stond van de veelbesproken rode kaart van de Amerikaan Folarin Balogun.

8 uur geleden
Bondscoach Marokko realistisch na WK-nederlaag tegen Frankrijk

FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Bondscoach Mohamed Ouahbi van Marokko was realistisch na de verloren kwartfinale op het WK voetbal tegen Frankrijk (0-2). "We moeten erkennen dat ze een geweldig team hebben", zei hij over tegenstander Frankrijk.

9 uur geleden
Mbappé stelt Fransen gerust na wissel tijdens WK-zege op Marokko

FOXBOROUGH (ANP/AFP) - Aanvoerder Kylian Mbappé heeft Frankrijk gerustgesteld na zijn wissel tijdens de gewonnen kwartfinale op het WK voetbal tegen Marokko (2-0). De 27-jarige sterspeler werd een kwartier voor tijd vervangen door Jean-Philippe Mateta. "Het gaat goed met me", zei hij na afloop van het duel in het Boston Stadium.

9 uur geleden