Ten Hag met Manchester United na zege zeker van Champions League
MANCHESTER (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft zich met Manchester United verzekerd van deelname aan de Champions League volgend seizoen. ManUnited won de thuiswedstrijd tegen Chelsea met 4-1 en is daarmee zeker van de derde of vierde plaats in de Premier League. Die beide plekken geven recht op deelname aan de groepsfase van de Champions League.
De club uit Manchester staat door de zege derde met 72 punten. Newcastle United staat vierde met 70 punten. Liverpool, dat met 66 punten op de vijfde plaats staat, kan met nog een wedstrijd te gaan beide ploegen niet meer inhalen.
United kwam al vroeg op voorsprong. Casemiro kopte op een vrije trap van Christian Eriksen de 1-0 achter doelman Kepa Arrizabalaga. Ten Hag moest na bijna een half uur in de eerste helft Antony wisselen. De Braziliaanse voormalig Ajacied raakte geblesseerd in een duel met Trevoh Chalobah en moest met een brancard van het veld. Hij werd vervangen door Marcus Rashford.
Kansen op gelijkmaker
Chelsea, dat speelde met voormalig PSV'er Noni Madueke, kreeg daarna veel kansen op de gelijkmaker. Kai Havertz kopte naast en Conor Callagher zag een schot net voorlangs gaan. Maar in de extra tijd van de eerste helft maakte Anthony Martial er 2-0 van. Op aangeven van Jadon Sancho vanaf rechts tikte de Fransman binnen.
Hoewel Chelsea na de rust probeerde iets aan de achterstand te doen, waren de grootste kansen voor de thuisploeg, waar Tyrell Malacia in de ploeg was gekomen. Bruno Fernandes schoot tegen de lat, een schot van Eriksen werd gestopt door Arrizabalaga. Na een overtreding van Wesley Fofana zorgde Fernandes uit een strafschop voor de derde treffer. Rashford maakte na defensieve blunders van Chelsea de 4-0. João Félix scoorde nog voor de geplaagde ploeg van coach Frank Lampard, die slechts twaalfde staat in de Premier League.
FA Cup finale
Ten Hag verruilde Ajax afgelopen zomer na vier seizoenen voor Manchester United. Hij bezorgde de club eerder dit seizoen al de League Cup. Dat was de eerste prijs sinds 2017. De ploeg staat volgende week zaterdag ook nog in de finale van de FA Cup tegen stadgenoot en landskampioen Manchester City. Vorig seizoen wist ManUnited zich niet te plaatsen voor de Champions League. Manchester strandde dit seizoen in de Europa League tegen Sevilla.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft voor komende week een kort trainingskamp in het buitenland belegd. Trainer Robin van Persie wil aanwinst Raheem Sterling met zijn selectie laten trainen en leuke dingen met zijn spelers doen.
25 seconden geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie verwacht dat hij voorlopig geen beroep kan doen op Oussama Targhalline. "We laten nog allerlei testen uitvoeren", zei hij na een nipte zege op Go Ahead Eagles. "Maar dit ziet er niet goed uit. We zijn hem wel even kwijt."
23 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft het thuisduel met Go Ahead Eagles met veel moeite gewonnen (1-0). De ingevallen Casper Tengstedt benutte in blessuretijd een strafschop, nadat Evert Linthorst een lichte overtreding op hem had gemaakt.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - De Portugees Vitor Pereira is de nieuwe trainer van Nottingham Forest. De oud-trainer van Wolverhampton Wanderers is al de vierde coach van dit seizoen bij de nummer 17 van de Premier League. Donderdag werd Sean Dyche ontslagen.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Steven Benda verdedigt het doel van Feyenoord in de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles. De Duitse doelman vervangt Timon Wellenreuther, die geschorst is na zijn gele kaart van vorige week in Utrecht. Feyenoord huurt Benda in de tweede helft van het seizoen van Fulham. Hij is de vervanger van de vertrokken Justin Bijlow.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Twee van de vier Champions League-duels van komende dinsdag hebben een Nederlandse scheidsrechter. Danny Makkelie fluit vanaf 18.45 uur Nederlandse tijd het duel uit de tussenronde tussen Galatasaray en Juventus. Serdar Gözübüyük is vanaf 21.00 uur de arbiter bij Borussia Dortmund - Atalanta. Bij dat duel in Duitsland fungeert Pol van Boekel als videoscheidsrechter.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool staat in de achtste finale van de FA Cup. De ploeg van trainer Arne Slot won het thuisduel met Brighton & Hove Albion: 3-0.
16 uur geleden