Ten Hag met Manchester United na zege zeker van Champions League
MANCHESTER (ANP) - Coach Erik ten Hag heeft zich met Manchester United verzekerd van deelname aan de Champions League volgend seizoen. ManUnited won de thuiswedstrijd tegen Chelsea met 4-1 en is daarmee zeker van de derde of vierde plaats in de Premier League. Die beide plekken geven recht op deelname aan de groepsfase van de Champions League.
De club uit Manchester staat door de zege derde met 72 punten. Newcastle United staat vierde met 70 punten. Liverpool, dat met 66 punten op de vijfde plaats staat, kan met nog een wedstrijd te gaan beide ploegen niet meer inhalen.
United kwam al vroeg op voorsprong. Casemiro kopte op een vrije trap van Christian Eriksen de 1-0 achter doelman Kepa Arrizabalaga. Ten Hag moest na bijna een half uur in de eerste helft Antony wisselen. De Braziliaanse voormalig Ajacied raakte geblesseerd in een duel met Trevoh Chalobah en moest met een brancard van het veld. Hij werd vervangen door Marcus Rashford.
Kansen op gelijkmaker
Chelsea, dat speelde met voormalig PSV'er Noni Madueke, kreeg daarna veel kansen op de gelijkmaker. Kai Havertz kopte naast en Conor Callagher zag een schot net voorlangs gaan. Maar in de extra tijd van de eerste helft maakte Anthony Martial er 2-0 van. Op aangeven van Jadon Sancho vanaf rechts tikte de Fransman binnen.
Hoewel Chelsea na de rust probeerde iets aan de achterstand te doen, waren de grootste kansen voor de thuisploeg, waar Tyrell Malacia in de ploeg was gekomen. Bruno Fernandes schoot tegen de lat, een schot van Eriksen werd gestopt door Arrizabalaga. Na een overtreding van Wesley Fofana zorgde Fernandes uit een strafschop voor de derde treffer. Rashford maakte na defensieve blunders van Chelsea de 4-0. João Félix scoorde nog voor de geplaagde ploeg van coach Frank Lampard, die slechts twaalfde staat in de Premier League.
FA Cup finale
Ten Hag verruilde Ajax afgelopen zomer na vier seizoenen voor Manchester United. Hij bezorgde de club eerder dit seizoen al de League Cup. Dat was de eerste prijs sinds 2017. De ploeg staat volgende week zaterdag ook nog in de finale van de FA Cup tegen stadgenoot en landskampioen Manchester City. Vorig seizoen wist ManUnited zich niet te plaatsen voor de Champions League. Manchester strandde dit seizoen in de Europa League tegen Sevilla.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko debuteert in de basisformatie van Ajax. De van Arsenal overgekomen speler uit Oekraïne begint om 20.00 uur aan het thuisduel met Fortuna Sittard.
26 minuten geledenALMELO (ANP) - NAC Breda heeft een belangrijke zege in de strijd tegen degradatie uit de Eredivisie geboekt. De club won de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo (0-1). Clint Leemans benutte in de tachtigste minuut een strafschop.
54 minuten geledenBREMEN (ANP) - Bayern München-spits Harry Kane heeft in het gewonnen uitduel met Werder Bremen (0-3) zijn 499e en 500e doelpunt gemaakt van zijn carrière. De 32-jarige Engelsman opende in de 22e minuut de score vanaf de strafschopstip, drie minuten later gevolgd door een raak afstandsschot. Leon Goretzka bepaalde in de tweede helft de eindstand op 0-3.
2 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo maakt zaterdag zoals verwacht zijn rentree bij Al Nassr. De 41-jarige Portugees begint als aanvoerder aan het uitduel met Al-Fateh.
2 uur geledenBURTON (ANP) - Crysencio Summerville heeft West Ham United naar de achtste finale van de FA Cup geschoten. De Rotterdammer maakte het enige doelpunt in het uitduel met Burton Albion (0-1), dat op het derde niveau uitkomt.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft zijn tweede nederlaag van het seizoen geleden in de Eredivisie. De koploper verloor met 2-1 de uitwedstrijd tegen laagvlieger FC Volendam. Eerder in het seizoen wist Telstar te winnen van de ploeg van coach Peter Bosz, die ondanks het verrassende verlies tegen de nummer 15 de ranglijst ruim blijft aanvoeren.
22 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ryan Flamingo keert terug in de basis van PSV in de uitwedstrijd tegen FC Volendam. De verdediger vormt samen met Armando Obispo het hart van de defensie. Niek Schiks staat weer op doel. Hij is door de blessures van Matej Kovar en Nick Olij voorlopig de eerste keus van coach Peter Bosz onder de lat.
1 dag geleden