Ten Hag maakt zich pas zorgen als Ajax geen kansen meer krijgt
SITTARD (ANP) - Trainer Erik ten Hag weet niet waarom Ajax na de winterstop zoveel kansen mist. "Je hebt soms van die fases in een seizoen", zei hij na de moeizame uitzege bij Fortuna Sittard (1-2). "Ik zou me pas echt zorgen gaan maken als we geen kansen meer krijgen."
"Maar we hebben vooral voor rust ontzettend veel kansen gecreëerd", zei Ten Hag bij ESPN. "Dusan Tadic miste er drie of vier, Haller ook. En Antony ook wel twee. Als we er wel een paar meer maken, dan krijgen we het niet zo lastig."
Ten Hag verklaarde de vele gemiste kansen niet door het volle speelschema. "Haller speelde woensdag tegen AZ een helft en Tadic nog korter. En Antony heeft helemaal niet meegedaan. Nee, we moeten gewoon scherper voor het doel worden."
Ajax dreigde even in de problemen te komen toen Fortuna in de 48e minuut gelijkmaakte. "Onze rechterkant begon veel te slap aan de tweede helft", doelde Ten Hag vooral op Noussair Mazraoui en Antony. Hij wisselde het duo direct na de gelijkmaker. "Als ze goed zijn, dan zijn ze nauwelijks te houden. Maar dit was niet goed", mopperde hij.
Ten Hag ontkende dat hij afgelopen week een gesprek met de leiding van Borussia Mönchengladbach heeft gevoerd, zoals de Duitse krant Bild meldde. "Dat hebben ze fout", stelde hij. "We spelen om de drie dagen een wedstrijd. Mijn focus ligt op Ajax."
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz baalde na de uitschakeling in de Champions League tegen Bayern München (1-2) nog meer van de nederlaag in de openingswedstrijd in september tegen Union (1-3). "Als ik een slechte wedstrijd moet noemen, dan is het Union. Die was bar slecht. Dat mogen we onszelf kwalijk nemen. Daar hebben we het laten liggen. Niet in de thuiswedstrijden tegen Atlético en Bayern", zei hij op een persconferentie in het Philips Stadion.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim trok een harde conclusie na de nederlaag van Ajax tegen Olympiakos (1-2). "We zijn niet goed genoeg om van waarde voor de Champions League te zijn", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Daarvoor moeten we nog stappen zetten."
7 uur geledenBILBAO (ANP) - Athletic Club en Olympique Marseille zijn, net als PSV, in de laatste speelronde uit de top 24 van de Champions League gevallen. Dat betekent uitschakeling voor deze ploegen, die voorafgaand aan woensdagavond nog op een plek stonden die recht gaf op de tussenronde in februari.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Bodø/Glimt en Club Brugge hebben zich toch nog geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Beide ploegen stonden voorafgaand aan de laatste speelronde nog buiten de top 24 van de ranglijst. Bodø won bij Atlético Madrid met 2-1. Brugge won thuis met 3-0 van Olympique Marseille.
8 uur geledenEINDHOVEN/AMSTERDAM (ANP) - PSV heeft in de competitiefase van de Champions League circa 46 miljoen euro verdiend. Ajax heeft bijna 44 miljoen euro aan premies van de UEFA bij elkaar gespeeld.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft zich op spectaculaire wijze geplaatst voor de tussenronde van de Champions League. Een doelpunt van de doelman in de achtste minuut van de blessuretijd tegen Real Madrid betekende dat het doelsaldo van de Portugezen net goed genoeg was voor een plek in de top 24 van de ranglijst. Benfica won met 4-2 van de Madrilenen.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Vijf van de zes Engelse clubs gaan rechtstreeks door naar de achtste finales van de Champions League. Arsenal, dat woensdagavond met 3-2 won van Kairat Almaty uit Kazachstan, gaat als nummer 1 van de competitiefase naar de laatste zestien. Daarnaast eindigden Liverpool, Tottenham Hotspur, Chelsea en Manchester City bij de eerste acht clubs. Alleen Newcastle United is veroordeeld tot de tussenronde.
9 uur geleden